شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:12 منتشر شده در مورخ: 1398/11/06 شناسه خبر: 1567181
نماینده ولی فقیه در استان یزد:

احقاق حقوق مستضعفین و برقراری عدالت اجتماعی از دغدغه های امام(ره) بود

احقاق حقوق مستضعفین و برقراری عدالت اجتماعی از دغدغه های امام(ره) بود
آیت‌الله ناصری یزدی گفت: کمیته امداد یکی از برکات حضرت امام خمینی(ره) است و آن حضرت به تاسی از امیرالمومنین(ع)، همیشه مسئله مستضعفین و رفع مشکل آنها را داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی عصر امروز در دیدار با مدیران کمیته امداد کشور و استان یزد که در دفتر کارشان برگزار شد، با بیان اینکه کمیته امداد یکی از برکات حضرت امام خمینی(ره) است، اظهار داشت: رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) به تاسی از حضرت امیرالمومنین در تمامی عمر گرانمایه خود همواره بر رسیدگی به وضعیت مستضعفان و محرومان جامعه و رفع مشکلات آنان تاکید داشتند.

وی افزود: در زمان‌هایی که سرمای شدید وجود داشت حضرت امام به نیروهای انقلابی پیام می‌دادند و تاکید می‌کردند که با مراجعه به نقاط محروم، در راستای رفع مشکلات مستضعفان اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به این موضوع که احقاق حقوق مستضعفین و برقراری عدالت اجتماعی از دغدغه های همیشگی امام خمینی (ره) بود، ابراز داشت: پیش از انقلاب هم چه زمانی که در ایران بودند و چه در زمان تبعید، یکی از چیزهایی که فکر امام را مشغول می‌کرد، بحث مستضعفین ایران بود و پیام‌های زیادی هم از ایشان به سفارش نسبت به مستضعفان اختصاص داشت.

آیت الله ناصری در ادامه اذعان داشت: آن حضرت در زمانی که تبعید بودند غذای زیادی نمی‌خوردند و دلیل این موضوع را هم ناتوانی مستضعفان در تهیه غذا می‌دانستند و می‌گفتند زمانی که مردم غذا ندارند بخورند من نمی‌توانم به خودم اجازه بدهم که در رفاه باشم و غذای کامل بخورم.

وی با تاکید براین موضوع که حفظ انقلاب به برکت همین مردم است و به درگاه خداوند، هیچ چیزی مقرب‌تر از خدمت به بندگان خدا نیست، گفت: هر یک از ما باید خود را تنها خادم و خدمتگذار این مردم بدانیم و هر لحظه از روزمان را برای رفع مشکلات آنها به ویژه مسائل اقتصادی و معیشتیشان قرار دهیم.

امام جمعه یزد در پایان توصیه داشت: نیت همه ما باید رضای خدا و خدمت به خلق باشد و نباید برای تصدی پست ها و مسئولیت ها به این در و آن در بزنیم و خدای ناکرده از بندگان خدا و رفع مشکلات مردم غافل شویم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1567181
ارسال نظر
نظرات