شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 17:17 منتشر شده در مورخ: 1398/11/07 شناسه خبر: 1567452

زلزله 5.4 ریشتری شیراز را لرزاند/33نفر مصدوم شدند

زلزله 5.4 ریشتری شیراز را لرزاند/33نفر مصدوم شدند
‌‌پس از زلزله 5.4 ریشتری عصر امروز در فارس، 3 پس لرزه در منطقه ‌خانه‌زنیان رخ داد که بزرگ‌ترین آن 3.1 ریشتر بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ‌‌پس از زلزله 5.4 ریشتری عصر امروز در فارس، 3 پس لرزه در منطقه ‌خانه‌زنیان رخ داد که بزرگ‌ترین آن 3.1 ریشتر بود.

مدیریت بحران استان فارس نیز با اعلام اینکه در حال حاضر تیم‌های ارزیابی به محل اعزام شده‌اند، اعلام کرد: ‌گزارش‌های اولیه با توجه به این که کانون زلزله در خارج از محدوده شهری و مسکونی قرار داشته خسارتی به منازل وارد نشده است ولی با این وجود ارزیابی‌ها تا حصول نتیجه قطعی ادامه دارد.

براساس اعلام سازمان مدیریت بحران استان فارس، تمام تیم‌های امدادی، خدماتی و انتظامی در مناطقی که متاثر از زلزله بودند به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

خسارت مختصر زلزله تا شعاع 15 کیلومتری مرکز زلزله

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: ‌بررسی‌های اولیه تا شعاع 15 کیلومتری مرکز زلزله ‌5.4 ‌ریشتری فارس از خسارات مختصری حکایت دارد.

گزارش ‌خبرنگار ما ‌حاکی از آن است که مردم این شهر به بیرون از منازل ‌آمده و سقف و دیوار برخی از خانه‌های قدیمی نیز آسیب دیده است.

اعزام 4 تیم ارزیاب هلال‌احمر به منطقه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان فارس اعلام کرد: پس از زلزله ‌5.4 ریشتری ساعت 16:58 ‌امروز در خانه‌زنیان، بلافاصله 4 تیم ارزیاب هلال‌احمر برای بررسی اولیه به منطقه اعزام شدند.

مهدی خوبیار در گفت‌وگویی اظهار داشت: شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که احتمال خسارت در آن بسیار زیاد است و اطلاعات تکمیلی پس از بررسی اعلام می‌شود.‌‌تیم‌های امداد و نجات هلال احمر برای ارائه هرگونه خدمات‌رسانی در آماده‌باش کامل هستند‌.

اعزام تیم‌های واکنش سریع اورژانس به منطقه

اورژانس استان فارس در پی وقوع ‌زمین لرزه 5.4 ریشتری امروز در خانه‌زینان اعلام کرد: ‌تیم‌های ارزیاب و واکنش سریع اورژانس برای بررسی میزان خسارات و خدمات‌رسانی به مصدومان احتمالی، به مناطق زلزله‌زده، اعزام شده‌اند.

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه

بزرگی: 5.4
محل وقوع: استان فارس - حوالی خانه زنیان
تاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1398/11/07 16:58:26
طول جغرافیایی: 52.09
عرض جغرافیایی: 29.59
عمق زمین‌لرزه: 7 کیلومتر

نزدیک‌ترین شهرها:
10 کیلومتری خانه زنیان (فارس)
36 کیلومتری بالاده (فارس)
41 کیلومتری شیراز (فارس)

نزدیکترین مراکز استان:
41 کیلومتری شیراز
129 کیلومتری یاسوج

 

33نفر مصدوم شدند

دکتر محمد جواد مرادیان در گفت و گویی اظهار داشت: تاکنون بیشترین خرابی ها مربوط به دو روستای «پرشکفت» و «آرندی» بوده که با توجه به آسیب یک دبیرستان دخترانه در روستای پرشکفت، هم اکنون مصدومان این حادثه در اتوبوس آمبولانس مستقر در محل حادثه، خدمات لازم را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: با توجه به وقوع زمین لرزه و ارزیابی صدمات احتمالی، بیمارستان ها و مراکز درمانی در حالت آماده باش می باشند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: با توجه به شدت لرزش حاصل از این حادثه، لازم است لوله های گاز و دودکش بخاری در مناطقی که لرزش زلزله احساس شده است، بررسی شود تا از موارد احتمالی وقوع گازگرفتگی پیشگیری شود، همچنین از مردم می خواهیم از تردد به محل حادثه خودداری کرده تا رفت و آمد خودروهای امدادی دچار اختلال نشود.

 مرادیان یادآور شد: در صورت مواجهه مردم با موردی از صدمه در اثر این حادثه، لازم است موضوع به سرعت به مرکز اورژانس گزارش شود.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه افزود: به دنبال وقوع زلزله عصر امروز به بزرگی 5 و 4 دهم ریشتر که مرکز آن منطقه خان زنیان اعلام شد، چهار واحد عملیاتی اورژانس شامل تیم های ارزیاب و واکنش سریع، به این منطقه اعزام شدند.

مرادیان بیان کرد: بر اساس ارزیابی های انجام شده، تاکنون این حادثه تلفات جانی در بر نداشته است.11 مصدوم دبیرستان خدیجه کبری(س) روستای پرشکفت به صورت سرپایی مداوا شده و نیاز به انتقال به بیمارستان نداشتند.

وی اضافه کرد: مجموع مصدومین زلزله امروز شیراز تاکنون 33 نفر اعلام شده است که به صورت سرپایی مداوا شدند البته گفتنی است دو نفر از آسیب‌دیدگان به دلیل شدت جراحات به  بیمارستان‌ انتقال یافتند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: یکی از مصدومان مرد میانسالی است که به دلیل استرس و مشکلات قلبی به بیمارستان دنا همچنین زن میانسالی به دلیل آسیب در ناحیه  جمجه به بیمارستان نمازی منتقل شدند.


سه روستا و شهر خانه زنیان بیشترین خسارت ها را دیده اند

رحیم آزادی در گفت و گویی بیان کرد: پس از زلزله با قید فوریت نیروهای امدادی و اورژانس به منطقه اعزام و خدمت رسانی به مردم آغاز شده است.

مدیرکل بحران استانداری فارس افزود: تمامی روستاهای منطقه خانه زنیان مورد ارزیابی قرار گرفت و هیچ گونه تلفات جانی در پی نداشت و تنها سه روستای جلال آباد، همت آباد و اشکفت بیشترین خسارت‌ها شامل آنان شده است.

وی در خصوص اسکان افراد نیز بیان کرد: افرادی در این زلزله دچار آسیب شده‌اند در مساجد و برخی از سالن‌های ورزشی اسکان داده شده و خدمات به این افراد ارائه می‌شود.

او افزود: اورژانس در منطقه مستقر شده و امنیت در منطقه خانه زنیان کاملاً برقرار است و هلال احمر نیز بسته‌های غذایی و چادر مسافرتی در منطقه عرضه کرده است.

آزادی خاطرنشان کرد: دو مصدوم به شیراز انتقال یافته و خدمات درمانی به این افراد در بیمارستان‌های شیراز ارائه شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1567452
ارسال نظر
نظرات