شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1398/11/08 شناسه خبر: 1567579
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌ غربی:

حضور ۲۶۶۳ نفر در مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن/ اجرای برنامه‌های قرآنی با محوریت افزایش وحدت در اولویت اقدامات است

حضور ۲۶۶۳ نفر در مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن/ اجرای برنامه‌های قرآنی با محوریت افزایش وحدت در اولویت اقدامات است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات قرآن و عترت سال‌جاری با حضور ۲ هزار و ۶۶۳ نفر در سراسر استان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌ نیوز، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: زمان برگزاری جشنواره قرآن و عترت از ۱۳ تا ۲۲ بهمن بوده و برنامه اختتامیه این جشنواره نیز همزان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: ۱۰۰ برنامه از اهم برنامه‌های ارشاد اسلامی بوده که سهم قرآن و عترت در این میان قابل توجه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا از قرآن در جهت پر کردن شکاف بین اقوام و بیشتر شدن وحدت و همدلی اقوام بهره جوییم.

وی،با اشاره به اینکه  اعتبارات اختصاص یافته به حوزه قرآنی بیش از سایر حوزه هاست، بیان داشت: ۴۸۳ میلیون اعتبارات تخصیصی حوزه قرآن در سال گذشته بوده، این در حالی است که در سال جاری به ۵۱۰ میلیون تومان افزایش یافته و علی‌رغم مشکلات موجود کیفیت برنامه‌های قرآنی کاهش نیافته است.

خدایاری، گفت: فعالیت‌های قرآنی موجب عمق بخشی به سایر فعالیت‌های ما می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، با اشاره به محتوای برنامه‌های هفته قرآن و عترت استان، اذعان داشت: تمام برنامه‌های این هفته در ۲ محور بوده و در موضوعات مختلف شعر، مقاله، داستان کوتاه، صنایع دستی در زمینه قرآن و عترت، نمایشگاه علوم قرآنی و تکریم از چهره‌های قرآنی است.

وی، افزود: جمع کل اعتبار برای اجرایی کردن برنامه‌های هفته قرآن و عترت ۱۹۷ میلیون تومان است.

خدایاری، با اشاره به محور دوم برنامه‌های هفته قرآن و عترت، ابراز کرد: دومین محور برگزاری، هجدهمین دوره مسابقات حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در استان است.

وی، ادامه داد: در این آزمون ۲ هزار و ۶۶۳ نفر هستند که بیشترین تعداد شرکت کنندگان از بین بانوان بوده و تنها ۷۲۵ نفر از آقایان در مسابقات حفظ، مفاهیم و قرائت حاضر خواهند شد.

خدایاری، اذعان کرد: ارومیه، بوکان و خوی بیشترین شرکت کنندگان را دارد و سردشت کمترین شرکت کنندگان را با تعداد ۲ نفر دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، با اشاره به رشته‌های این مسابقات، گفت: مسابقات در رشته های حفظ ۵ جز، حفظ ۱۰ جز اول، حفظ کل، حفظ جز سی، حفظ ۲۰ جز اول، حفط ۵ جز آخر، حفط جز اول قرآن، حفظ سوره بقره، حفظ ۲۵ جز اول قرآن، حفظ ۱۵ جز اول قرآن، حفظ و ترجمه نهج البلاغه، حفظ و ترجمه نهج الفصاحه، تفسیر سوره مبارکه بقره با اولویت سه شهر در استان برگزار می‌شود. این مسابقات روز ۱۱ بهمن همزمان با سراسر کشور در استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1567579
ارسال نظر
نظرات