شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 13:47 منتشر شده در مورخ: 1398/11/11 شناسه خبر: 1568241
در خطبه‌های نماز جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

جهان اسلام زیر باز ننگ معامله قرن نخواهد رفت/انتخابات سیلی محکمی از جنس حمله موشکی سپاه به مواضع دشمن است

جهان اسلام زیر باز ننگ معامله قرن نخواهد رفت/انتخابات سیلی محکمی از جنس حمله موشکی سپاه به مواضع دشمن است
امام جمعه یاسوج در خصوص معامله قرن گفت: میخواهند به اسرائیل رسمیت ببخشند و امنیت اسرائیل را تضمین کنند ولی جهان اسلام زیر بار این ننگ نخواهد رفت همان طور که امام(ره) و رهبر انقلاب فرمودند باید اسرائیل محو شود و آنها ۲۵ سال آینده را نمی بینند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

یاسوج:
 
حجت الاسلام حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج در خطبه های اول نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به تقوای الهی، انجام واجبات و ترک محرمات با اشاره به سخنی از امام علی (ع)گفت: سه خصلت است که انسان جزای آن را در دنیا می بیند؛ ظلم کردن به مردم، تجاوز کردن به حقوق مردم دوم و کسی که سله رحم را قطع می کند که بسیار خطرناک است و سوم قسم دروغ یاد کردن که اینها در همین دنیا مجازات می شوند.
 
 
وی ضمن تبریک به مناسبت دهه فجر گفت: انسان متقی و اهل ایمان نمی تواند ببیند حاکمیت دست مخالف دین است انقلاب اسلامی یک مطالبه عمومی بود شایسته بود این انقلاب محقق شود انقلاب اسلامی برای اجرای احکام است احکام کتاب آسمانی برای اجراست قطعا اگر مدیریت دینی و حاکمیت دینی شکل نگیرد احکام الهی محقق نمی شود.
 
 
حجت الاسلام حسینی با شاره به ضرورت  امر به معروف و نهی از منکر گفت: اصول دین و فروغ دین در کنارش حیات پیدا میکند باید جلوی منکرات گرفته شود منکرات دولتی منکرات اخلاقی در ابعاد مختلف، مردم موظف هستند جلوی منکرات بایستند حاکمیت باید بسترهای لازم را برای تربیت دینی مردم فراهم کند برخی حاکمیت ها مردم را از بین می برند اگر مدیریت دینی شکل نگیرد می بینیم که همچون غرب که مروج فحشا و ولنگاری اخلاقی است.
 
 
حجت الاسلام حسینی ادامه داد: باید حاکمیتی باشد بسترهای لازم را برای احکام خدا فراهم کند احکام اجتماعی خدا و قرآن اجرا شود ما به انقلاب اسلامی نیاز داشتیم احکام خدا باید اجرا شود حکومت پهلوی علیه دین شورش کرد دخترها را برهنه کرد بازار شراب فروشی را رواج داد آیا این چنین حکومت می تواند مروج دین باشد.
 
 
وی افزود: ساختار منحوس پهلوی اینگونه بود ملت ما نتوانستند تحمل کنند قیام کردند امام فرمود هل من ناصر ینصرنی مردم آیران با تمام جان به میدان آمدند رژیم پهلوی به دستور اربابان غربی خود دنبال بی هویت کردن مردم ایران بود میخواست شرافت و اخلاق مردم را بگیرد، زشت ترین صحنه های مستهجن را در خیابان ها ایجاد کردند، حکومت پهلوی دروازه های دوزخ را باز کرده بود با تمام قدرت آمده بود مذهب را از مردم بگیرد.
 
 
امام جمعه یاسوج گفت: حاکمیت باید دست انسان های عالم عادل و آگاه باشد اگر چنین شد اولیا دم تیغ نمی روند جریان انقلاب اسلامی این ثمره الهی خواسته دین و قرآن و انبیا و محمد (ص) بود.
 
 
حجت الاسلام حسینی در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به مناسبت ها اشاره کرد و گفت: ۱۲ بهمن ماه شنبه و روز بازگشت امام(ره) به ایران اسلامی است، امام آمد معنویت آمد عزت آمد اخلاق امد اسلام آمد پیشرفت ها آمد، سیاست مدار قرن آمد، وقتی آمد عظمت این ملت بازگشت حکومت پهلوی حکومت تحقیر بود که بر ملت تحمیل شد از نظر علمی تحقیر شدیم شخصیت های بزرگ علمی داشتیم اما تحقیر شدیم ملت ما این تحقیر را نپذیرفت و شکوه خودش را با پاسخ به ندای امام بازگرداند امروز رتبه ۱۱ هوا فضا را داریم که قبلا رتبه ۲۴ بودیم.
 
 
وی بیان کرد: در ابعاد مختلف ما رشد کردیم علت دشمنی دشمنان با ما این است که داریم رشد می کنیم و رشد علمی رشد فرهنگی اقتصادی ما را می بینند.
 
 
حجت الاسلام حسینی گفت: در گذشته دیدیم  در چه وضعیتی بودیم در همه ابعاد دچار عقل ماندنی بودیم دنیا پیشرفت کرده بود اما دشمن نمی خواست ما رشد کنیم میخواستند ملت ها همیشه خار باشد تا همیشه فرمان بردارشان باشد. نظام اسلامی همیشه دنبال رشد است مردم باید رشد کنند این خاصیت دین اسلام است خاصیت رهبری ولایت فقیه است که این چنین عظمتی می بخشد 
 
 
امام جمعه یاسوج در خصوص معامله قرن گفت: میخواهند به اسرائیل رسمیت ببخشند و امنیت اسرائیل را تضمین کنند ولی جهان اسلام زیر بار این ننگ نخواهد رفت همان طور که امام(ره) و رهبر انقلاب فرمودند باید اسرائیل محو شود و آنها ۲۵ سال آینده را نمی بینند.اسرایل محو خواهد شد این قدرت و شجاعت در جبهه مقاومت وجود دارد.
 
 
وی افزود: در جنگ های اخیر و جنگ غزه نشان داده شد اسرائیل شکسته خواهد خورد، اسرائیل مورد نفرت جهان اسلام است گرچه عده ای از سران خودفروخته غرب کنار آمریکا نشسته اند، حضور میلیونی مردم عراق در جمعه یکی از پیامدهای خون شهادت سردار سلیمانی  و ابومهدی بود.
 
 
حجت الاسلام حسینی گفت: در افغانستان دیدیم بالگرد آنها سرنگون شد افراد مهمی از بین رفت در عراق هواپیمایی سقوط کرد، جبهه مقاومت محکم ایستاده هر وقت بخواهد ضربه محکمی خواهد زد مردم عراق افغانستان خیزش کردند همه باید خیزش کنند و حضور آمریکا را در منطقه پایان دهند .
 
 
وی افزود: ما حق هستیم و جبهه کفر باطل است، ما با کشته هایمان افتخار می کنیم محفل و مجلس می گیریم کشته های ما شهید هستند راه انسانیت راه حق و راه معنویت است کشته شدن توفیق الهی است اما کشته های جبهه کفر ارزش ندارد، امروز مثل یک مردار در گوشه های دنیا دفن می شوند یک ننگ برای شما شده است راه شما راه شهیدان نیست، آمریکا بداند بزرگترین ظلم را با بشریت می کند و کشته های شما وارد دوزخ می شوند.
 
*******************************

گچساران:

 
حجت الاسلام سید امین الله حجازی،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت:مجددا شهادت بی بی دو عالم را به همه عزیزان تسلیت و تعزیت عرض می کنم و خدا را به آبروی حضرت زهرا سلام الله علیها قسم می دهم که توفیق خدمت صادقانه به مردم‌ را به همه ما عنایت کنند.
 
وی افزود:فردا ۱۲بهمن ما سالروز ورود پیروزمندانه حضرت امام راحل بعد از ۱۵سال به کشورمان است و در واقع ۱۲بهمن ماه طلیعه و آغاز دهه مبارک فجر است. 
حجازی تصریح کرد:رهبر معظم انقلاب در این باره فرمودند که امام راحل مظهر انقلاب اسلامی است و اگر کسی می خواهد مدافع انقلاب اسلامی باشد باید رفتارش با رفتار و سیره حضرت امام(ره) همخوانی داشته باشد.
 
امام‌جمعه گچساران اظهار کرد:توجه به مستضعفین ،محرومین، رفع فقر و نیز مبارزه با استکبار ،زورگویی و ظلم‌ از جمله ویژگیهای انقلاب اسلامی است،درحالی که امام‌ راحل مسیر انقلاب را به خوبی ترسیم کردند. 
 
خطیب جمعه گچساران گفت:چرا گاهی مسئولینی داشته باشیم که مقابل دشمن قرص مقابله نمی کنند،حضرت امام محکم مقابل کاپیتولاسیون ایستاد و اینکه برخی ها در مقابل استکبار محکم نمی ایستند این است که انقلاب،اسلام و امام را قبول ندارند.
 
وی افزود:نزدیک به ۳۰۰هزار شهید دادیم تا انقلاب را صیانت کنیم ،انقلاب ما را از بردگی و بندگی غیر خدا نجات داد اما متاسفانه امروز برخی ها علیه استکبار ایستادگی و مقابله نمی کنند.
حجازی تصریح کرد:وقتی از تریبون رسمی کشور بین جمهوریت و اسلامیت بحث می شود؛پس جمهوری اسلامی این صفت را دارد که اسلامی است که یک معنا و یک کلمه است، یعنی حکومتی تشکیل شد که بر اساس مبانی دینی اسلام شکل گرفت و نظام‌بر این معیار ایجاد شد و بیش از ۹۸درصد مردم به جمهوری اسلامی ایران رای دادند پس چرا برخی می گویند جمهوری و اسلامی که بدانند که چنین برداشتی غلط است.
 
امام‌جمعه گچساران اظهار کرد:گاهی آقایان متاسفانه چنین مواردی را عنوان می کنند که خودش نوعی درد است،پس کسی که با نظام جمهوری اسلامی مخالف است شورای نگهبان هم نمی تواند تاییدش کند.
 
خطیب جمعه گچساران گفت:برخی از این افرادی که رد شدند دلیل این است که بیش از ۱۰۰۰میلیارد سرمایه دارند چرا که در واقع شما با اصلوب انقلاب و امام مخالف هستید و موارد تاییدی شامل شما نمی شود بعد داد و فریاد هم می کنند. وی افزود:کسی که اینهمه سرمایه و ثروت دارد چطور رو دارد که مردمش اینهمه فقیرانه زندگی می کنند؟! و اما مردم خوب می دانند و فریب نمی خورند.
 
وی افزود:حضرت امام فرمودند که از شورای نگهبان می خواهم که با کمال دقت و قدرت و وظایف اسلامی و ملی خود را ایفا کنند و تحت تاثیر هیچ قدرتی قرار نگیرند و بر اساس قانون اساسی عمل کنند.
 
وی افزود:بنابراین ما هم به تبعیت از حضرت امام راحل از شورای نگهبان می خواهیم از هیچ قدرتی واهمه نداشته باشند و از هیچ معامله گری هم ابا نداشته باشند و قرص و محکم به وظایفشان عمل کنند.
 
حجازی تصریح کرد:چون اگر به وظیفه دقیق شرعی و قانونی خود عمل نکنند، آن وقت نیروهای انقلابی معترض خواهند بود و قرار است که مسیر قرآن و اهل بیت و انقلاب صیانت شود و اگر این نشد نیروهای انقلابی و متدین هم اعتراض خواهند کرد.
 
امام‌جمعه گچساران اظهار کرد:ملاک به فرموده امام و رهبری شرع و قانون است و اگر ملاک رعایت نشود نیروی های انقلابی دلسرد می شوندو باید فردای قیامت نیز جوابگو باشید.
خطیب جمعه گچساران در ادامه گفت:برخی از احمق ها از بحث معامله قرن نیز رونمایی کردند؛اما مقام معظم رهبری فرمودند به کوری چشم دولتمردان آمریکایی و صهیونیستی، سیاست آمریکایی ها در باره معامله قرن هرگز تعبیر نخواهد شد.
 
*******************************
 
لنده:
 
حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به تقوای الهی گفت: تقوا برای با معصیت نکردن و انجام فرایض دینی و معنوی خیر سعادت دینی و اخروی خویش را بیان نمایید.
 
 
وی افزود: ایام فاطمیه فرصتی برای شناخت هر چه بهتر مکتب فاطمی است که این تفکر باید به درستی در جامعه بیان شود.
 
 
امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: باید فرزندمان را بر اساس مکتب فاطمی تربیت کنیم تا در مقابل معامله قرن واکنش نشان دهند.
 
 
وی افزود: معامله قرن در راستای حفظ منافع رژیم غاصب صهیونیستی شکل گرفته است که بدترین جنایات را کردند و امروز رسما با قلدری تمام به دنبال گرفتن امتیازات مختلف هستند تا بخشی از معامله قرن رقم بخورد.
 
 
وی گفت: این روز ها ترامپ و نتانیاهو این همه گزافه گویی می کنند بحث به شهادت سردار سلیمانی فکر کردند می توانند بدون هیچ مانعی این اقدامات را انجام دهند ولی غافل از اینکه فراموش کردند که مکتب حاج قاسم زنده است و باید خوب بدانند که انتقا سخت زمانی اتفاق خواهد افتاد که اسرائیل نابود شود.
 
 
وی در ادامه اظهارکرد: افرین بر ملت ایران و شناخت دقیق حماسه بصیرت و افرین بر ملت عراق در اغاز یک حرکت ارزشمند ضدامریکایی  که ماندگار شد.
 
 
محمودی اصل گفت:اغاز دهه فجر و سالروز ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی که امدنش برای تحقق استقلال و ازادی و مبارزه با سلاطین ظالم قیام کرد و محصل این قیام پیروزی انقلاب اسلامی را به همراه داشت.
 
 
امام جمعه لنده تاکیدکرد:دهه فجر فرصتی برای بیان دستاورد های ارزشمند انقلاب در طول چهل سال گذشته است که برخی ها فقط نیمه خالی خدمات را می بینند که باید گذشته ها امروز را مقایسه کرد تا وضعیت گذشته به درستی تبین شود.
 
 
وی خاطرنشان کرد: دلیل اینکه در بخشی از موارد ناتوان بودیم وجود برخی مدیران ناکارامد در پست های کلیدی است .
 
محمودی اصل گفت: انتخابات فرصتی برای حماسه حضور مردم است که امیدواریم همه مردم در انتخابات آینده کشور را به درستی رقم بزنندو بعد سیلی محکم سپاه حضور در انتخابات پاسخ و سیلی محکمی به دشمنان است.
 
امام جمعه لنده گفت: کسی را باید در انتخابات به عنوان وکیل مردم به مجلس فرستاد که بیشترین خدمات را به مردم برساند.
 
*******************************
 
لیکک:
 
 
نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد افروغی اقامه شد. 
 
حجت الاسلام افروغی با گرامیداشت دهه فجر و بازگشت غرور آفرین امام راحل به وطن، تصریح کرد:انقلاب ما زمینه ساز ظهور حضرت ولیعصر عج است.
 
وی افزود:فراموش نکنیم قبل از انقلاب در چه وضعیتی بودیم،در آن شرایط به مخیله هیچ کس در شرق و غرب نمی رسید که این بلوک های قدرت از هم بپاشد.
 
خطیب نماز جمعه بهمئی خاطرنشان کرد:امام خمینی ره در آن شرایط بود که وعده فروپاشی شوروی را داد.
 
حجت الاسلام افروغی گفت:قبل از انقلاب حتی استکبار برنامه داشت که اسرائیل هم فدای بقای ایران شود ؛علت این تفکر سرسپردگی و وفاداری مسئولان ایران به استکبار جهانی بود.
 
وی ادامه داد:در زمانی امام راحل فریاد مبارزه با شاه سر میداد که حتی برخی از علما هم شاه را سایه خدا بر روی زمین می دانستند .
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:ما باید بدانیم که امام،انقلابیون و شهدا در چه شرایطی مبارزه می کردند،با تکیه بر ایمان شروع کردند و هم اکنون جهان در غرب آسیا سه قدرت را پذیرفت.
 
وی افزود:چین به دلیل اقتصاد و جمعیتش،روسیه به دلیل پهناوری و قدرتش و در کنار آن ایران که قدرت عظیم آن روز به روز در حال پهناور شدن در سطح جهان است، به این دلیل که قدرت ایران از جنس نور است.
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:خدا را شاکریم که در سن بلوغ انقلاب صدای  سیلی های نظام ما بر گوش استکبار یکی پس از دیگری شنیده می شود.
 
وی گفت:ایران در توان خود دارد که با مدد جبهه مقاومت همه سربازان آمریکایی را در منطقه نابود کند اما این سیلی در حال طراحی است که همه جانبه باشد تا بعد از آن آمریکا نتواند پشت سر خود را نگاه کند.
 
وی با اشاره به طرح استکبار جهانی موسوم به معامله قرن،گفت:این لفاظی ها بیشتر در راستای جبران ناکامی سران آنها و دست یافتن به شانس دوباره در انتخابات است اما به نتیجه نخواهد رسید.
 
خطیب نماز جمعه بهمئی خاطرنشان کرد:هر چند آمریکا می خواست پروژه بی دولت سازی را در دو کشور لبنان و عراق پیاده کند اما خدا را شکر همین کار باعث شد که جبهه مقاومت پیروز شد و سیلی بزرگی به صورت استکبار نواخته شد.
 
امام جمعه شهر لیکک با اشاره به تظاهرات بزرگ و با شکوه مردم عراق،گفت:این تظاهرات در یکصد سال گذشته لی نظیر بود و خواست همه مردم در این مراسم خروج آمریکا از منطقه بود.
 
حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه شکستن قدرت پوشالی آمریکا در منطقه از مزایای دیگر خون شهدای جبهه مقاومت به‌خصوص شهید سلیمانی است،ادامه داد:قدرت دشمن بسیار شکننده تر از آن است که حتی خود آنها هم فکر می کردند.
 
وی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات مجلس هستیم، گفت:در یک جمله می گویم نماینده ای به مجلس برود که بفهمد برجام،لایه های نفوذ،جبهه مقاومت را به درستی بشناسد.
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:نماینده باید ذوفنون باشد،نماینده پیمانکار به درد مردم نمی خورد؛نماینده تک بعدی خسارت سنگینی به مردم می زند.
 
امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:پس واضح است به کدام نماینده رای دهیم.
 
وی با تقدیر از هیئت های مذهبی شهرستان،گفت:پیرمرد ها در مراسم فواتح و جوانان در مراسمات دینی هستند که ظرفیت بزرگی است.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1568241
ارسال نظر
نظرات