شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1398/11/11 شناسه خبر: 1568279
گزیده خطبه‌های نماز جمعه خراسان شمالی:

معامله قرن، تنفس مصنوعی آمریکا به اسرائیل است/ انتخاب نماینده اصلح وظیفه همگان است

معامله قرن، تنفس مصنوعی آمریکا به اسرائیل است/ انتخاب نماینده اصلح وظیفه همگان است
ائمه جمعه خراسان شمالی در خطبه های این هفته نماز جمعه انتخابات و مطرح کردن طرح معامله قرن از سوی آمریکا و اسرائیل را مهمترین محور سخنان خود قرار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصر اترک، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه بجنورد در خطبه های این هفته نماز جمعه در محل مصلی امام خمینی (ره) بجنورد اظهار کرد: مطرح کردن طرح معامله قرن راه به جایی نخواهند برد چراکه ملت فلسطین راه خود را پیدا کرده است.

حجت الاسلام یعقوبی تاکید کرد: آمریکا و اسرادیل با مطرح کردن چنین مسائلی می خواهند تا مدتی چندین کشورعربی را سرگرم کنند و مطرح کردن معامله قرن در حقیقت دادن تنفس مصنوعی به اسرائیل است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرا رسیدن سالروز دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ۱۲ و ۲۲ بهمن در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش شدنی نیست زیراکه مردم در این ۲ روز موفق شدند نظام طاغوت را ساقط کنند.

وی افزود: انقلاب اسلامی در شرایطی به پیروزی رسید که غرب اعلام می کرد تاریخ مصرف دین به پایان رسیده و دنیا باید با علم اداره شود اما انقلاب اسلامی ثابت کرد که دین می تواند جامعه بشری را مدیریت کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی انقلاب را موقوفه امام خمینی (ره) و امانت شهدا عنوان کرد و ادامه داد: باید این امانت را به دست آیندگان بسپاریم. 

حجت الاسلام یعقوبی تاکیدکرد: باید پیام های انقلاب اسلامی را در دهه فجر بازخوانی و ریشه های آن را اعلام کنیم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: انتخابات حق الناس است، تایید صلاحیت و عدم صلاحیت هر دو حق الناس هستند و باید مسوولان کلان کشور برای آینده تصمیم بگیرند، دایره تنگ تری ایجاد کنند  چرا که هر کس نتواند اسم بنویسد.

وی افزود: هر کسی که از امکانات دولتی در زمینه تبلیغ برای انتخابات استفاده کند ظلم و خیانت به نظام و مردم کرده که بخشیدنی نیست.

 

انتخاب نماینده اصلح وظیفه همگان است

به گزارش پایگاه خبری جاجرم، امام جمعه بخش سنخواست در خطبه های این هفته جاجرم با گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: بی تردید دهه فجر از ایام الله است،دهه فجر مصداق آیه 81سوره اسرا است که حق آمد وباطل نابود شد.

حجت الاسلام علیزاده افزود:دهه فجر، دهه تدبر وتشکر امت است که بیندیشند چگونه انقلاب اسلامی به ملت ایران کرامت وعزت بخشید امروز کشور ما به برکت انقلاب اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد .

وی گفت:به طور یقین، عزت وسربلندی مردم در دوران انقلاب اسلامی با دوران رژیم خود فروخته طاغوت قابل مقایسه نیست امت اسلامی از شیطنت ها و توطئه های دشمنان واستکبار جهانی غافل نشوند.

خطیب جمعه سنخواست گفت: امسال به کوری چشم بدخواهان و دشمنان آیین گرامیداشت دهه فجر با عظمت تر از گذشته بر گزار خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیشرو با تاکید بر اینکه انتخاب نماینده اصلح وظیفه همگانی است گفت: بگردیم دنبال متعهد های متخصص ومتخصص های متعهدنامزد اصلح کسی است که خدمتگذار مردم باشد.

حجت الاسلام علیزاده افزود: نامزد اصلح استکبار ستیز ومقام در برابر فشارهای دشمن باشد،پایبند به اقتصاد مقاومتی و نگاهش به بیرون مرزها نباشد.

وی درپایان با اشاره به راهپیمایی میلیونی مردم عراق گفت:تشیع جنازه دهها میلیونی از سردار دلها و شهدا مقامت وحمله شجاعانه موشکی به پایگاه نظامی آمریکا وراهپیمایی مردم عراق برای اخراج آمریکا، سه سیلی محکم جبهه مقاومت بر چهره استکبار جهانی است.

 

معامله قرن قطعا محکوم به شکست و فناست

به گزارش پایگاه خبری شیروان حجت‌الاسلام و المسلمین حسین تکمیلی امام جمعه شیروان در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه اظهار داشت:  تقوا داشته باشید که خداوند پشتیبان متقین است خدایی که نیازی به عبادت ما ندارد و گناه ما نیز ضرری به او نمی رساند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران از چهل سال پیش براساس تقوا شکل گرفته است که بخاطر همین انقلاب با تقواست که دشمنان ما هر چه تلاش میکنند، نمیتوانند آسیبی به کشور وارد کنند.

حجت الاسلام تکمیلی یادآور شد: در آستانه دهه مبارک فجر که برای همه مردم ما خاطره انگیز است قرار داریم و مردم به یاد دارند که در چنین ایامی از یوق ظالم پهلوی نجات یافتیم که سرشار از فساد و فحشا بود.

وی خطاب به مردم و نمازگزاران گفت: چهل سال است که دهه مبارک فجر با شکوه برگزار می شود و این مردم بودند که انقلاب کردند و باید برگزار کننده جشن شادی انقلاب نیز باشند و همه ما باید از این انقلابی که توسط شهداء ، مردم و رهبری داهیانه امامین انقلاب امروز به ثمر نشسته و به دست ما رسیده است حفاظت کنیم.

امام جمعه شیروان افزود:معامله قرن قطعا محکوم به شکست و فناست، قدس شریف قطعا برای فلسطین بوده است و خواهد بود.

وی گفت: آمریکا در منطقه، عراق و افغانستان بی آبرو شده است و آنها پس از ترور سردار عزیز اسلام و مقاومت حاج قاسم سلیمانی سر در گم شده اند، لذا از اینروست مسئله ی معامله قرن را در رسانه ها مطرح می کنند اما بدانند محور مقاومت نخواهد گذاشت این اتفاق بیفتد و بزودی در سرزمین قدس نماز خواهیم خواند.

امام جمعه شیروان خاطرنشان کرد: ملت ایران در آستانه امتحان بزرگی است که آن انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی است همه باید نسبت به قانون تمکین داشته باشیم و بدانیم اعلام عدم احراز یا حتی رصد صلاحیت کاندیداها از سوی مرجع قانونی مثل شورای نگهبان به این معناست که صلاحیت شخص خاطی برای مدیریت و پست مجلس اثبات نشده و به آن معنا نیست که به درد هیچ جایگاه دیگری نمی خورد لذا وظیفه نداریم آبروی دیگران را در فضای حقیقی و حتی فضای مجازی لگدمال کنیم.

حجت الاسلام تکمیلی در پایان به حضور گسترده مردم بر شرکت در انتخابات پیش رو تاکید کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1568279
ارسال نظر
نظرات