شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:06 منتشر شده در مورخ: 1398/11/12 شناسه خبر: 1568471
تأیید انحراف بودجه شهرداری سمنان، این‌بار از زبان معاون استاندار؛

انحراف بودجه در برخی شهرداری‌ها بالاست/ بودجه شهرداری‌ها باید بر اساس واقعیات تدوین شود

انحراف بودجه در برخی شهرداری‌ها بالاست/ بودجه شهرداری‌ها باید بر اساس واقعیات تدوین شود
معاون استاندار سمنان ضمن تأیید انحراف بودجه بالا در برخی شهرداری‌ها از اعمال برخی نظارت‌ها برای جلوگیری از تکرار این اتفاق خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه با تأکید بر این که بودجه شهرداری‌ها باید منطبق با واقع و بر مبنای میزان تحقق بودجه سه‌ماهه سال ماقبل و 9ماهه سال جاری تدوین شود گفت: بیشتر بودجه شهرداری‌ها باید در حوزه‌های عمرانی هزینه شود.

منوچهر فخری افزود: امسال با یکی‌دو مورد از شهرداری‌ها در خصوص بودجه با مشکل مواجه بودیم.

معاون استاندار سمنان با بیان این که برخی از شهرداری‌ها امسال بودجه را به صورت تعهدی تدوین کرده بودند و انحراف بودجه بالایی داشتند گفت: آن‌ها تحقق بودجه را بر وارد کردن فلان ملک در محدوده و تغییر کاربری آن و کسب درآمد به این واسطه مشروط کرده بودند.

فخری با تصریح بر این که بار کاهشی عدم تحقق بودجه متوجه پروژه‌های عمرانی خواهد بود گفت: انحراف بودجه چند شهرداری در استان بیشتر از میزان معمول است و به همین خاطر تأکید شده که امسال بودجه به صورت نقدی تدوین شود تا کم‌تر شاهد انحراف بودجه باشیم.

وی با اعلام این مطلب که مشکل شهرداری سمنان با راه و شهرسازی در خصوص زمین 52 هکتاری در حال حل شدن است گفت: خوشبختانه قرارداد 52 هکتار زمینی که وارد محدوده شده در حال نهایی شدن است و این امر بسیاری از مسائل و مشکلات را حل خواهد کرد.

معاون استاندار سمنان با بیان این که برای رفع مشکلات بودجه‌ای، شهرداری‌ها باید یک برنامه مدون پنج‌ساله داشته باشند گفت: این برنامه مدون در اکثر شهرهای ما وجود ندارد؛ ما در سمنان، گرمسار، شاهرود و دامغان پیگیر تدوین این برنامه پنج‌ساله هستیم.

شهرداری‌ها بودجه 99 را بر اساس واقعیات تدوین خواهند کرد

فخری با اشاره به این که بودجه شهرداری‌ها باید تا پایان امسال هم به تأیید شورای شهر و استانداری برسد گفت: بی‌تردید در سال آینده شاهد مشکلاتی که امسال در خصوص بودجه شهرداری‌ها اتفاق افتاده، نخواهیم بود؛ چراکه شهرداری‌ها امسال بودجه را بر اساس واقعیت‌ها تدوین خواهند کرد.

وی با تأکید بر این که بودجه شهرداری‌ها پیش از تأیید و ابلاغ استانداری قابلیت اجرا نخواهد داشت گفت: بر این اساس استانداری سمنان بر مسأله تدوین بودجه نظارت خواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان این که امسال مطابق دستور استاندار 10 تا 15 درصد از بودجه شهرداری‌ها به مسائل فرهنگی اختصاص خواهد یافت گفت: تلاش می‌کنیم که شهرداری‌ها در حوزه‌های فرهنگی، نقش پررنگی داشته باشند.

پیش‌تر برخی از مسئولان از تکرار خطا در تدوین بودجه 98 برای سال 99 توسط شماری از شهرداری‌های استان ابراز نگرانی کرده بودند. در یک مورد خاص، بی‌قانونی در تدوین بودجه شهرداری سمنان، سبب انحراف قابل توجه بودجه در سال جاری شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1568471
ارسال نظر
نظرات