شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:37 منتشر شده در مورخ: 1398/11/13 شناسه خبر: 1568842
فرمانده انتظامی سمنان خبر داد؛

متلاشی شدن 63 باند حرفه‌ای سرقت/ 80 درصد سارقان دستگیرشده، به اعتیاد مبتلا هستند

متلاشی شدن 63 باند حرفه‌ای سرقت/ 80 درصد سارقان دستگیرشده، به اعتیاد مبتلا هستند
فرمانده انتظامی استان سمنان از متلاشی شدن 63 باند حرفه‌ای سرقت در سطح استان خبر داد و گفت: بیش از 80 درصد سارقان دستگیرشده در استان معتاد هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرمانده انتظامی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، از کشف 62 درصدی سرقت‌ها از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و گفت: 63 باند حرفه‌ای سرقت، در طی سال جاری شناسایی و متلاشی شدند

سرهنگ عبدالله حسنی اظهارکرد: بیشترین سرقت‌ها مربوط به سرقت از اماکن در دو بخش خصوصی و دولتی است.

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان اینکه  معتادان در سرقت‌های خُردِ کمتر از یک میلیون تومان سهم بالایی دارند، افزود: بیش از 80 درصد سارقان دستگیرشده در استان سمنان به  اعتیاد مبتلا هستند.

وی مطرح کرد: مجموعه ارزیابی‌های صورت‌گرفته از افزایش آمار سرقت در کشور حکایت دارد که درصد آن در استان‌های مختلف نوسان دارد و استان سمنان از این نظر در رده‌های پایین قرار دارد.

حسنی با اشاره به تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در سالجاری گفت: تا کنون 22 جلسه با هدف طرح‌ریزی برنامه‌های پلیس درخصوص پیشگیری از سرقت و بررسی برنامه‌های درون و برون‌سازمانی جهت ارتقاء سواد شهروندان در حوزه امنیت برگزارشده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان ارزیابی برنامه‌های اجرایی پلیس در سطح استان را از دیگر اهداف تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت عنوان کرد و گفت: در این قرارگاه چگونگی جلب مشارکت دستگاه‌های مختلف با پلیس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حسنی ادامه داد: آگاه‌سازی عموم مردم، ایجاد زمینه‌های حضور کارشناسان انتظامی در دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی، مدارس و دانشگاه‌ها در زمینه پیشگیری از سرقت از دیگر اقدامات انجام شده پلیس آگاهی استان است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1568842
ارسال نظر
نظرات