شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 14:18 منتشر شده در مورخ: 1398/11/13 شناسه خبر: 1568871
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل عنوان کرد؛

رشد 28 برابری واحدهای تولیدی اردبیل بعد از انقلاب

رشد 28 برابری واحدهای تولیدی اردبیل بعد از انقلاب
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت:تعداد واحدهای تولیدی در استان اردبیل بعد از انقلاب 28 برابر رشد داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رامین صادقی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با بیان اینکه وضعیت صنعت و معدن استان اردبیل قبل از انقلاب با وضعیت و پیشرفت هایی که تا به امروز حاصل شده قابل قیاس نیست، اظهار داشت: قبل از انقلاب در استان اردبیل فقط 40 پروانه بهره برداری آن هم در صنایع کوچک از جمله، کوره های آجرپزی و چند واحد شن و ماسه وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز بعد از گذشت 41 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعداد واحد های تولیدی در استان اردبیل 28 برابر افزایش یافته است، افزود: اکنون 1145 واحد با پروانه بهره برداری وجود دارد که 750 واحد از آن با فعال بودن خط تولیدشان با سرمایه گذاری 300 هزار میلیارد تومان موجب اشتغال 21 هزار نفر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در دو سال اخیر 412 واحد با پیشرفت 20 درصد در سطح استان وجود دارد 26 واحد آن در سفر ریاست جمهوری به اردبیل وارد فاز اجرایی شد.

صادقی با بیان اینکه با تکمیل این طرح ها برای 26 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود، اظهار کرد: با تکمیل واحدها که بیشتر تولیدات آنها صادرات محور و در کشور منحصر بفرد است، گام مهمی در توسعه صنعت استان برداشته خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در بخش معدن برای اولین با در استان اردبیل معادن مس ، طلا و مولیبدن در شهرستان مشکین شهر کشف شده است، افزود: شهرک خصوصی برای فرآوری و ایجاد صنایع معدنی در حال احداث است که تا یک سال آینده به بهره برداری می رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: در بحث صادرات صنعت و معدن نیز عملکردهای مثبتی انجام شده است، بطوریکه 152 درصد میزان صادرات استان افزایش داشته است.

 

انتهای پیام/آ

 

https://www.dana.ir/1568871
ارسال نظر
نظرات