شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1398/11/13 شناسه خبر: 1568881
رئیس دفتر هیات نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان‌غربی:

تایید صلاحیت ۱۹۵ داوطلب نمایندگی مجلس/ اصلاح‌طلبان پیشتاز تایید‌ صلاحیت شدگان هستند

تایید صلاحیت ۱۹۵ داوطلب نمایندگی مجلس/ اصلاح‌طلبان پیشتاز تایید‌ صلاحیت شدگان هستند
رئیس دفتر هیات نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان‌غربی، گفت: تاکنون و در پایان مرحله سوم تایید صلاحیت‌ها، ۱۹۵ نفر توانستند صلاحیت خود را کسب کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، قنبر کریم‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در مرحله قبلی، از ۵۳۱ نفر ثبت‌نامی، ۱۳۴ نفر تایید، ۲۲۱ نفر رد و ۱۵۱ نفر عدم احراز صلاحیت شده بودند. همچنین ۲۵ نفر انصرافی داشتیم.

وی، افزود: پس از اعلام صلاحیت‌ها، ۱۳۴ نفر از رد صلاحیت شدگان و ۱۰۲ نفر از میان عدم احراز صلاحیت‌ها شکایت کردند که پرونده آن‌ها در شورای نگهبان بررسی شد.

رئیس دفتر هیات نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: در این مرحله تمام پرونده‌ها بررسی شد که در نتیجه از ۵۳۱ نفر ثبت‌نامی، ۱۹۵ نفر یعنی ۳۷ درصد تایید، ۳۰۳ نفر یعنی ۵۷ درصد رد و  ۳۳ نفر یعنی۶ درصد انصرافی داریم.

وی، ادامه داد: افرادی که در مرحله قبل تایید بودند ولی در این مرحله رد شده‌اند، حق اعتراض دارند. این بدین معنا است که افرادی که توسط هیات مرکزی عدم احراز و رد و در این مرحله هم رد شدند حق اعتراض ندارند. با این حساب، حداکثر ۱۰ نفر در سطح آذربایجان‌غربی حق اعتراض دارند.

کریم‌نژاد، در خصوص تعداد افراد مجاز برای اعتراض و شکایت در این دوره از تایید صلاحیت‌ها، گفت: در مرکز استان موردی نداریم.

وی، در مورد جزئیات مربوط به تایید صلاحیت شدگان به تفکیک حوزه‌های انتخابیه، خاطرنشان کرد: در حوزه انتخابیه ارومیه، از ۱۶۳ داوطلب ۶۹ نفر تایید، ۸۳ نفر رد و ۱۱ نفر انصرافی داریم. در حوزه انتخابیه بوکان، از میان ۳۵ داوطلب ۸ نفر تایید، ۲۶ نفر رد و یک نفر انصرافی داریم.

وی، ادامه داد: در حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت، ۲۹ نفر ثبت‌نام داشتیم که ۱۲ نفر تایید، ۱۴ نفر رد شدند و ۳ نفر انصراف دادند. در حوزه انتخابیه سلماس، ۳۵ نفر ثبت‌نام کرده بودند که ۱۸ نفر تایید و ۱۷ نفر رد صلاحیت شدند. در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب، ۴۷ نفر ثبت‌نام کرده بودند که ۱۹ نفر تایید و ۲۶ نفر رد شدند و همچنین ۲ نفر از این نفرات انصراف داده بودند.

رئیس دفتر هیات نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان‌غربی، بیان داشت: در حوزه انتخابیه خوی و چایپاره، از ۴۹ نفر ثبت‌نامی، ۱۴ نفر تایید، ۳۲ نفر رد و ۳ نفر انصرافی داریم. در حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، شوط و پلدشت از ۴۱ نفر ثبت‌نامی، ۱۸ نفر تایید و ۲۲ نفر رد شدند و همچنین ۲ نفر انصراف دادند.

وی، اضافه کرد: در حوزه انتخابیه میاندوآب، از میان ۳۰ نفر ثبت‌نامی، ۱۰ نفر تایید و ۱۸ نفر رد شدند که ۲ نفر هم انصرافی داشتیم. در حوزه انتخابیه مهاباد، از میان ۳۳ ثبت‌نامی، ۱۰ تایید، ۲۲ رد و یک انصرافی داریم. در حوزه نقده و اشنویه نیز از میان ۶۹ ثبت‌نامی، ۱۹ نفر تایید، ۴۲ نقر رد و ۸ نفر انصرافی داریم.

کریم‌نژاد، در خصوص جناح سیاسی تایید صلاحیت شدگان تاکنون، این گونه بیان کرد که شورای نگهبان بدون تعصب و نگاه سیاسی اقدامات خود را انجام می‌دهد اما پس از برخی مباحث و بنا به درخواست بنده از همکارانم، در خصوص جهت‌گیری سیاسی افراد تایید صلاحیت شده بررسی کردیم که از میان ۱۷۳ پرونده مورد بررسی قرار گرفته، ۶۰ نفر یعنی ۳۵ درصد از طیف اصولگرایی، ۶۷ نفر یعنی ۳۷ درصد از طیف اصلاح‌طلبی و ۴۶ نفر معادل ۲۶ درصد مستقل بودند.

وی، در بخش پایانی سخنان خود، با اشاره به تعداد نفرات همکاری کننده با هیات نظارت استان در موضوع انتخابات مجلس، گفت: در این دوره ۲ هزار و ۱۱۸ شعبه اخذ رای خواهیم داشت که بطور میانگین ۴ نفر برای هر شعبه ناظر حضور خواهند داشت. با این حساب، حدود ۹ هزار نفر در بحث انتخابات با ما همکاری دارند که نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آن‌ها اقدام کرده‌ایم و این دوره‌ها تا ۲۰ بهمن ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1568881
ارسال نظر
نظرات