شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1398/11/14 شناسه خبر: 1569048

انحلال یکی از شوراهای شهر استان بوشهر قطعی شد/ اتمام پروژه تقاطع غیر همسطح مطهری بوشهر تا ۱۸ ماه دیگر

انحلال یکی از شوراهای شهر  استان بوشهر قطعی شد/ اتمام پروژه تقاطع غیر همسطح مطهری بوشهر تا ۱۸ ماه دیگر
استاندار بوشهر گفت: تصمیماتی در خصوص انحلال شورای شهر آبپخش گرفته شده است که کاملا قانونی است و اجرایی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر شامگاه دیروز در جمع خبرنگاران با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه فجر اظهار کرد: در حوزه آبرسانی که طی سالهای گذشته از مهمترین مشکلات مردم استان بوشهر بخصوص مرکز استان و شهرستان دشتستان بوده است اقدامات جدی صورت گرفت و امروز کمتر جاهایی است که دچار کم آبی باشند.

استاندار بوشهر افزود: در حوزه اصلاح شبکه های شهری در شهرستان دشتستان ۶۵ درصد هدر رفت آب وجود داشت که با اصلاح ۲۰ کیلومتری شبکه آب مشکلات کاهش پیدا کرد و در مرکز استان طی تفاهم نامه ای با وزارت نیرو خطوط اصلاح شد.

وی با اشاره به آغاز کار سیستم های آبشیرین کن، گفت: سیستم های آبشیرین کن های که قبلا عملیات اجرایی آن آغاز شده بود در نوار ساحلی استان بوشهر فعالیت دارند و پیگیری های برای اینکه تابستان آینده هیچ گونه مشکلی در حوزه کم آبی وجود نداشته باشد همچنان ادامه دارد.

گراوند عنوان کرد: در حال حاضر با اعتباراتی که تامین شده است ۵ سد خائییز، باغان، اخند و کلمه اجرا شده است که بخشی از این سد ها در فروردین ماه سال جاری می توانند عملیات آبگیری آغاز کنند و برخی دیگر نیز تا پایان این دولت به بهره برداری می رسد.

تدوین طرح گردشگری دریایی در بوشهر

رئیس شورای تامین استان بیان کرد: در حوزه گردشگری برنامه هایی در حال تدوین است که بتوانیم بهترین استفاده از دریا برای جذب توریست انجام شود و الگویی برای سایر استانهای ساحلی کشور باشیم.

وی با بیان اینکه توجه ای به شهرک رود شور شده است، تاکید کرد: اجرای پروژه شهرک شیلاتی رود شور انجام شده است که در فاز نخست آن طرح برق رسانی انجام شده است که می تواند نقش مستقیم بر اشتغال و صادرات داشته باشد.

استاندار بوشهر با اشاره به فاضلاب بوشهر، تصریح کرد: اعتباراتی برای  اصلاح شبکه آبرسانی مرکز استان و شهرستان بوشهربه مبلغ هر شهرستان ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص داشته است و برای نوسازی شبکه فاضلاب بافت قدیم بوشهر بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

انحلال شورای شهر آبپخش قطعی شد

گراوند با تاکید به اینکه شوراهای شهر باید همه امورات براساس قانون انجام دهند، افزود: اگر شورای شهر آبپخش همه موارد قانونی را رعایت می کرد قطعا مشکلاتی که در فضای مجازی مطرح شد اتفاق نمی افتاد.

وی ادامه داد: تصمیماتی در خصوص انحلال شورای شهر آبپخش گرفته شده است که کاملا قانونی است و اجرایی می شود.

تکمیل پروژه تقاطع غیر همسطح مطهری در ۱۸ ماه

مهرداد ستوده معاون عمرانی استانداری بوشهر رد این جلسه با اشاره به تاکیدات برای اتمام پروژه های عمرانی، گفت: با پیگیری هایی که انجام شده است یک زمانبدی برای اتمام پروژه تقاطع غیر همسطح شهید مطهری برای پیمانکار تعریف شده است.

معاون عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه مدت اتمام پروژه ۱۸ ماه است، بیان کرد: اگر پیمانکار به هر دلایلی نتواند در موعد مقرر این پروژه را به اتمام برساند قطعا برخورد خواهیم کرد و در لیست ردی قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1569048
ارسال نظر
نظرات