شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1398/11/15 شناسه خبر: 1569421
یادداشت؛

بیانیه گام دوم و چند پرسش

بیانیه گام دوم و چند پرسش
اگر از برگزیدن تنها یک مفهوم به عنوان مفهوم کانونی و جان‌مایه بیانیه گام دوم ناگزیر باشیم، به نظر می‌رسد که این مفهوم را باید در عنوان بیانیه جستجو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، بیانیه گام دوم انقلاب، فارغ از تنوع موضوعی و قوام محتوایی، نقاط اوج پرشماری دارد؛ چندان‌که شاید به دشواری بتوان از «پیام اصلی» و «جان‌مایه‌ی بیانیه» سخن گفت. بدیهی است، برای پیمودن گام دوم، استظهار به یک «منظومه فکری و عملی» مورد انتظار است و بر همین اساس، می‌توان «نگاه منظومه‌ای» را فرامتنِ پراهمیت بیانیه دانست. طبعا در هریک از بخش‌های این منظومه فکری و عملی باید به دنبال نقاط اوج گشت.

تأکید بر مسأله‌ی محوری «عدالت» و تحذیر شدید از میدان دادن به ویژه‌خواری، پیش‌رَوی انقلاب اسلامی به رغم گمان باطل دشمنان بر امکان توقف انقلاب، برهم زدن بازی قدرت در جهان و آغازگریِ عصری جدید در عالم و تجمیع سه‌گانه «عزت، حکمت و مصلحت» در اصلی واحد، از گزاره‌های مهم مندرج در بیانیه هستند که هریک بابی مفتوح برای گفت‌و‌شنودی مطول و مفصل به شمار می‌روند اما اگر از برگزیدن تنها یک مفهوم به عنوان مفهوم کانونی و جان‌مایه بیانیه، ناگزیر باشیم، به نظر می‌رسد که این مفهوم را باید در عنوان بیانیه جستجو کرد.

تخاطب رهبر انقلاب با «ملت ایران» و «به ویژه جوانان»، حاوی پیام‌هایی پربها برای اهل اندیشه و عمل است. اهمیت این موضوع زمانی آشکارتر می‌شود که «ابلاغِ» برخی برنامه‌های کلان به دستگاه‌ها و مجامع و مجالس را در یاد آوریم. بیانیه گام دوم، در وهله نخست، «ملت» را به عمل فرامی‌خواند و بر دوش کشیدن بار پیش‌برد اهداف انقلاب را کارویژه‌ای مهم برای «جوانان» برمی‌شمارد.

اینک باید اندیشید، «جوانان» چگونه باید در این عرصه میدان‌داری کنند و برخی ساختارهای لَخت موجود را بر مبنای فحوای بیانیه، دگرگون سازند؟

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1569421
ارسال نظر
نظرات