شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 13:28 منتشر شده در مورخ: 1398/11/15 شناسه خبر: 1579518
فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌غربی:

اجرای طرح یاری‌گران زندگی، در ۲۰ درصد مدارس

اجرای طرح یاری‌گران زندگی، در ۲۰ درصد مدارس
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: طرح یاری‌گران زندگی با همکاری آموزش و پرورش در ۲۰ درصد مدارس کشور، استان و شهرستان ها اجرا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، سردار مسعود خرم نیا امروز در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر میاندوآب، اظهار کرد: راهپیمایی یوم الله۲۲ بهمن همیشه معادلات دشمن را به هم زده است و امسال نیز حضور پرشور مردم پیام بیعت با ولایت، اتحاد و ایستادگی را به دنیا مخابره خواهد کرد.

وی، به انتخابات مجلس اشاره کرد و افزود: مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات و انتخاب اصلح، مجلس در راس امور و در تراز انقلاب تشکیل دهند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، با اشاره به اجرای طرح یاریگران زندگی، گفت: طرح یاریگران زندگی با همکاری آموزش و پرورش در ۲۰ درصد مدارس کشور؛ استان و شهرستان ها اجرا می شود.

وی، تصریح کرد: اولویت در اجرای این طرح مدارس در مناطق محروم بوده وتشکل های رسمی و غیر رسمی مدرسه و نماینده اولیا، مربیان. ویکی از روسای ادارات بنا به تشخیص فرماندار به صورت افتخاری و ناظر در این کانون های مدارس عضو هستند.

سردار خرم نیا، اظهار کرد: آموزش و پرورش طیف وسیعی از جامعه را به صورت مستقیم و غیرمستقیم تحت پوشش خود داشته و می تواند فرهنگ ساز باشد.

وی، با تاکید بر لزوم پشتیبانی وهمکاری اعضای شورای اداری با آموزش و پرورش در اجرای این طرح، اظهار کرد: اجرای دقیق و اصولی این طرح می تواند دانش آموزان را در مقابل آسیب ها واکسینه کند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی، با تاکید بر لزوم تلاش همگانی برای مبارزه با مواد مخدر، افزود: مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم همگانی است و همه باید در این راستا دست به دست هم داده و برای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد تلاش کنیم.

فرماندار میاندوآب نیز در این جلسه گفت: آگاهی دادن به خانواده ها از مهمترین عوامل پیشگیری از ابتلا به اعتیاد و مواد مخدر است.

مهدی قهرمانی، با بیان اینکه کسانی که به سوی مواد مخدر کشیده می شوند از عواقب آن آگاه نیستند، اظهار کرد: باید از ظرفیت های مختلف در زمینه آگاه سازی خانوارها تلاش بیشتری باید انجام شود.

دادستان عمومی و انقلاب میاندوآب نیز با اشاره به تبعات سوء مصرف مواد مخدر در جامعه گفت: فرهنگسازی بهترین راهکار برای مبارزه با مواد مخدر است که باید از سوی مسئولان جدی گرفته شود.

حجت الاسلام مختار اصلانی، اظهار کرد: در بحث مبارزه با مواد مخدر همه دستگاه ها وظیفه دارند.

وی، افزود: همانطور که در حوادث طبیعی و غیرمترقبه مانند سیل و زلزله همه نهادها اعم از دولت، نیروهای امدادی، سپاه، ارتش و مردم به یاری حادثه دیدگان می شتابند، باید در مبارزه با مواد مخدر نیز همه احساس مسئولیت کرده تا این معضل در جامعه ریشه کن می شود.

دادستان عمومی و انقلاب میاندوآب، تصریح کرد: در زمینه رسیدگی قضایی نیز دستگاه قضایی مصمم و قاطعانه طبق قانون رسیدگی می نماید.

هم چنین، در این جلسه فرمانده انتظامی میاندوآب در سخنانی با اشاره به اقدامات پلیس در راستای مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: از ابتدای امسال در شهرستان میاندوآب ۵۷۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۲ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ حسن شیخ نژاد با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی مختلف در زمینه پیشگیری و آگاهسازی در ادارات و دانشگاهها ومدارس، گفت: از ابتدای امسال ۱۸۴ طرح در راستای مبارزه با مواد مخدر اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت چهار باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شده است، افزود: در زمینه مبارزه با مواد مخدر ۶۹ دستگاه خودرو، ۲۹۷ نفر قاچاقچی و توزیع کننده و ۹۷۱ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1579518
ارسال نظر
نظرات