شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:04 منتشر شده در مورخ: 1398/11/16 شناسه خبر: 1579649
در چهارمین روز از دهه فجر انجام شد؛

بهره‌برداری از نخستین کارخانه تولید روغن خوراکی کلزا در آذربایجان‌غربی

بهره‌برداری از نخستین کارخانه تولید روغن خوراکی کلزا در آذربایجان‌غربی
همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نخستین کارخانه تولید روغن خوراکی کلزا در آذربایجان غربی افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، مراسم افتتاح این کارخانه روز گذشته با حضور مسئولان شهرستانی در شهرک صنعتی میاندوآب برگزار شد.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب در مراسم افتتاح این طرح، گفت: کارخانه تولید روغن خوراکی کلزا با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال، نخستین کارخانه تولید روغن خوراکی کلزا در استان است که با ظرفیت تولید سالانه ۳ هزار و ۲۰۰ تن روغن به بهره برداری می رسد.

علی دیانتی اظهار کرد: این کارخانه قابلیت جذب هشت هزار تن کلزا را داشته  و با آغاز بهره برداری از این واحد تولیدی برای ۲۱  نفر بصورت مستقیم و ۴۲ نفر بطور غیرمستقیم اشتغالزایی می شود.

دیروز همچنین ۱۳ طرح دیگر در حوزه کشاورزی نیز به صورت همزمان با افتتاح کارخانه تولید روغن خوراکی کلزا با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد و ۷۷ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۳۳  نفر به صورت مستقیم و ۶۱ نفر به صورت غیرمستقیم  به بهره برداری رسیدند.

این طرح ها شامل بسته بندی حبوبات، غلات و برنج با ظرفیت ۵۰۰ تن در سال، هفت طرح سیستم آبیاری بارانی جمعاً به مساحت ۱۸ هکتار، پوشش بتنی انهار روستاهای چلیک و نظام آباد به طول ۳۰۰ متر بودند که به صورت همزمان افتتاح شدند.

همچنین کارگاه گلیم بافی در راستای اجرای طرح یک محصول – یک روستا “صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی” با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۶۷ نفر و غیر مستقیم برای ۱۲۰ نفر افتتاح شد.

بخشدار باروق این مراسم در سخنانی گفت: امروز همزمان ۳ طرح عمرانی روستایی در روستاهای قطار، آغ‌بلاغ و گل‌سلیمان‌آباد شامل آسفالت، جدول‌گذاری و سنگ فرش معابر افتتاح شدند که برای اجرای آنها پنج میلیارد ریال هزینه شده است‌.

علی ابرهیم‌نژاد افزود: همچنین آب‌رسانی به روستای پتک‌لو با هزینه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد.

وی اظهار کرد: ۱۰ پروژه عمران شهری در شهر باروق شامل آسفالت معابر،  جدول‌گذاری توسط شهرداری این شهر با صرف ۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1579649
ارسال نظر
نظرات