شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1398/11/16 شناسه خبر: 1579727
رئیس ستاد انتخابات استان آذربایجان‌غربی:

۷۰ درصد از مردم آذربایجان‌غربی واجد شرایط رای هستند

۷۰ درصد از مردم آذربایجان‌غربی واجد شرایط رای هستند
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: ۷۰ درصد از مردم این استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی واجد شرایط رای دادن هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم‌نیوز، علی مصطفوی صبح امروز در نشست خبری با اصاب رسانه، اظهار داشت: در انتخابات پیش‌رو، ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که این تعداد معادل ۷۱ درصد از مردم می‌شود.

وی، افزود: از این تعداد ۱۳۵ هزار و ۲۶ نفر رای اولی محسوب می‌شوند که از این تعداد، ۶۵ هزار و ۸۸۹ نفر زن و ۶۹ هزار و ۱۳۷ نفر مرد هستند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی، با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۱۱۷ شعبه اخذ رای در سراسر استان آماده است، گفت: از این تعداد، ۷ شعبه برای اقلیت‌های دینی در نظر گرفته شده که در شهرستان‌های ارومیه و سلماس مستقر خواهند بود.

وی، ادامه داد: تمام نیازهای انتخابات اعم از تعرفه‌ها، صندوق‌ها، مهرهای انتخاباتی و دیگر اقلام از تهران دریافت شده و در اختیار ۱۰ مرکز حوزه انتخابیه در سراسر استان قرار داده شده است.

مصطفوی، از استقرار هزار و ۲۵۲ صندوق شهری و یک هزار و ۱۱۱ صندوق روستایی در سراسر آذربایجان‌غربی خبر داد و بیان داشت: برای اداره هر صندوق ۶ نفر عوامل اجرایی و هیات نظارت حاضر خواهند بود که با این حساب، بالغ بر ۴۰ هزار نفر پای صندوق‌های رای خدمت خواهند کرد.

وی، خاطرنشان کرد: در دور قبلی انتخابات مجلس شاهد مشارکت ۶۶ درصدی مردم استان بودیم که امیدواریم در دوره فعلی نیز چنین مشارکتی را شاهد باشیم.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی، در پایان سخنان خود، با اشاره به اینکه ۵ نفر تغییر حوزه داده‌اند و همچنان تا فردا زمان برای تغییر حوزه انتخابیه زمان باقی است، گفت: امیدواریم نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آن‌ها ضمن رعایت قانون در تبلیغات و انجام فرایند انتخاباتی، در راستای تحقق حضور پرشور و نیز پایبندی به مرّ قانون در این مسیر تلاش کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1579727
ارسال نظر
نظرات