شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 12:17 منتشر شده در مورخ: 1398/11/16 شناسه خبر: 1579756
سرپرست معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

پیشرفت حوزه سلامت پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی‌بدیل است

پیشرفت حوزه سلامت پس از پیروزی انقلاب اسلامی بی‌بدیل است
سرپرست معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه ی بهداشت و درمان انکارناپذیر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانببن نیوز؛ فریدون رحمانی متخصص بیماری های عفونی و سرپرست معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به پیشرفت های حوزه بهداشت ودرمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: عده ای مغرضانه می خواهند پیشرفت های بعداز انقلاب را نادیده گرفته و با سیاه نمایی کلیه اقدامات شایسته این حوزه را منفی جلوه دهند.

وی افزود: در سالهای اولیه انقلاب اسلامی استان چهارمحال وب ختیاری ۳ بیمارستان داشته که این آمار به ۱۲بیمارستان و تعداد تخت ها از ۲۵۸ تخت به ۱۵۹۱ تخت رسیده است.

رحمانی با اشاره به شاخص تخت به جمعیت اظهارکرد: شایدبرخی مدعیان بگویند تعداد تخت براساس جمعیت آن دوران کافی بوده که این شاخص نشان می دهد در اوایل انقلاب این شاخص تنها ۵دهم درصد بوده که امسال به ۱/۶درصد رسیده است.

رحمانی میزان پزشک مختصص را از ۳نفر در اوال انقلاب به بیش از ۱۵۷نفرعنوان و گفت: آمارپزشک عمومی از ۶۵ نفر به ۵۴۹ نفر رسیده است.

سرپرست معاونت درمان علوم پزشکی چهارمحال وبختیاری ضریب اشتغال تخت را یکی ازملاک های ارزیابی عنوان وگفت: این ضریب از ۴۸ درصد به ۷۰درصد رسیده است.

وی به نقش رسانه و حساسیت رسالت این قشر اشاره وگفت: در دنیایی که هر فرد به تنهایی یک رسانه وخبرنگاراست می طلبد رسانه های صادق وپروانه دار وظایف خود را شفاف و صادقانه ارائه دهند.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1579756
ارسال نظر
نظرات