شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 12:16 منتشر شده در مورخ: 1398/11/17 شناسه خبر: 1580031
رئیس قوه قضائیه در بوشهر:

اراده ما اجرای عدالت است/ باز شدن گره اقتصاد با «ما می‌توانیم»

اراده ما اجرای عدالت است/ باز شدن گره اقتصاد با «ما می‌توانیم»
رئیس قوه قضائیه در جمع مردم بوشهر گفت: اراده ما و همکاران به تبعیت از امام (ره) و مقام معظم رهبری اجرای عدالت است و تلاش داریم در همه دستگاه‌ها عدالت اجرا شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سپاس؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در جمع خانواده شهدا و اقشار مختلف مردم استان بوشهر گفت: امید است خداوند سایه خانواده شهدا برای علم‌داری سلامت بدارد و همواره به مسئولین در جهت اهداف بلند شهیدان توفیق دهد.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: آخرین باری که به استان بوشهر سفر کردم ۹ دی سال گذشته بود که در همین مصلا نماز جمعه بوشهر با مردم دیدار مثال زدنی داشتیم که به لحاظ کمی و کیفی نماد زمان‌شناسی مانند شهیدان داشت.

وی ادامه داد: امروز مقابل ما شهیدانی هستند که جلوه دوست و دشمن‌شناسی هستند و انسان سیاسی کسی است که زمان‌شناس، وظیفه‌شناس، شناخت نسبت به نیازهای جامعه و عرضه کردن خود برای جامعه است که بتواند آنها را به خوبی رفع کند.

رئیسی عنوان کرد: چیزی در عالم نمی‌ماند و هر چیزی که باقی می‌ماند خداوند است، در عالم هستی وجاهت مربوط به اولیا، انبیاء و شهیدان می‌باشد و رمز ماندگاری شهیدان همین زمان‌شناسی است.

وی گفت: خون شهیدان ثارالله است و هیچ‌گاه از بین نمی‌رود. شهیدان روشنفکران واقعی جامعه بودند و روشنفکر کسی نیست که جامعه به سمت فرهنگ غرب سوق دهد، روشنفکر کسی است که زمان‌شناس و دیدبان و تیزبین باشد.

رئیس دستگاه قضا تأکید کرد: انتخابات موضوع مهمی است و همه افرادی که به عزت کشور فکر می‌کنند باید به وظیفه خود به خوبی عمل کنند اما اگر کسی به خواهد به گونه دیگری در انتخابات عمل کند بدانید در زمین دشمن در حال بازی است.

وی اظهار داشت: راهبرد دشمن این است که مردم ناامید شوند و دشمن در تلاش است نسبت به داشته‌های کشور در مردم ایجاد دغدغه کند و نیاز است دوستداران انقلاب در راه گره‌گشایی مردم حرکت کنند و باید توجه جدی به توانمندسازی داشته باشیم.

عضو شورای عالی امنیت ملی گفت: وظیفه جدی ما امروز در گام دوم انقلاب، توانمندسازی مجلس است زیرا مجلس قوی از پایه‌های اساسی برای قانون‌گذاری است. نمایندگان مردم باید به دور از اشرافی گری و ایجاد مرزبندی بین خود و دشمن باید توجه ویژه ارزش‌ها را از مهمترین اهداف خود بدانند و شناخت، موجب تشکیل مجلسی قوی خواهد شد و مقدمه‌ای برای نظارت و قانون قوی است.

رئیس ادامه داد: دستگاه‌های قوی کشور قوی می‌سازند و مردم و مسئولین باید در هر حوزه‌ای فعالیت می‌کنند خود را قوی سازند. در هر حوزه‌ای نیروهای انقلابی داشتیم کار پیش رفت و در هر حوزه‌ای نیرویی کم‌کار کرد و ضعیف بود و چشم به خارج از کشور دوخت دچار مشکل اساسی شدیم.

وی تأکید کرد: داشتن روحیه انقلاب و بسیجی و از همه مهم‌تر خودباوری ما گره‌ها را می‌گشاید، بنابراین روحیه “ما می‌توانیم” گره اقتصاد را باز خواهد کرد. عرصه اقتصاد برای مجاهدان بسیار مهم است و هر چه بیشتر قوی شویم قطعاً دشمن ناامیدتر می‌شود.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: امروز در استان بوشهر با فعال شدن اقتصاد دریا که ذخایر ارزشمندی دارد و بر زندگی مردم اثرگذار است می‌توان ایجاد تولید کرد و موجب کاهش بیکاری و افزایش اشتغال برای جوانان شد.

عضو شورای عالی امنیت ملی عنوان داشت: برخی آسیب‌های اجتماعی امروز زیبنده جامعه اسلامی ما نیست و اگر به آن‌ها توجه نشود به مرور زمان تبدیل به جرم می‌شوند و قطعاً هزینه‌هایی برای خانواده‌ها و جامعه خواهد داشت. برای کاهش جرم باید هنجارها را افزایش و ناهنجاری‌ها را کاهش داد و برای این امر می‌توان بر اساس هویت دینی، هویت انقلابی و خلاقیت عمل کرد و شاهد امیدواری روزافزون در جامعه باشیم.

وی گفت: امروز بزرگترین سرمایه عظیم ما شهدا هستند که برای مثال می‌توان به حضور میلیونی مردم در تشییع شهید سلیمانی اشاره کرد و حفظ این سرمایه عظیم وظیفه همه ما است.

وی با اشاره به دستگاه قضایی گفت: اراده ما و همکاران به تبعیت از امام (ره) و مقام معظم رهبری اجرای عدالت است و تلاش داریم در همه دستگاه‌ها عدالت اجرا شود. مردم می‌خواهند در هر دستگاهی گره‌گشایی ببینند و دستگاه قضایی تلاش دارد به صورت شبانه‌روزی تا برقراری کامل عدالت حرکت رو به جلو داشته باشد و قطعاً قوه قضائیه برای اطمینان به خانواده شهدا اجازه نخواهد داد هیچ حزب و جناح سیاسی مانع اجرای کامل عدالت شود.

آیت‌الله رئیسی اظهار داشت: باید خداوند را ناظر بدانیم و خانواده شهدا و مردم دغدغه مند می‌توانند مشاوران امین باشند و حضور مردم بسیاری از امور را سر جای خود قرار می‌دهد و از دستگاه قضایی استان بوشهر می‌خواهم تا نشست با نخبگان، خانواده شهدا، حوزه علمیه و… را یک فرصت بداند.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1580031
ارسال نظر
نظرات