شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1398/11/20 شناسه خبر: 1580714
پژوهشگر و کارشناس ارشد مسائل سیاسی هرمزگان:

ویژگی یک نماینده اصلح، توانایی دفاع از حق مردم است

ویژگی یک نماینده اصلح، توانایی دفاع از حق مردم است
صفی زاده گفت: حرکت‌های پوپولیستی و دماگوژیستی کاندیداهای مجلس توهین به مردم است نماینده مجلس می‌بایست توانایی دفاع از مردم را داشته باشد نه توانایی دفاع از حزب و گروه‌های سیاسی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رسول صفی زاده، پژوهشگر و کارشناس ارشد مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: با گرم شدن تنور انتخابات در کشور شاهد حضور پررنگ تر برخی افراد در میان مردم هستیم؛ در این بین و در گیرودار این رقابت دیدارهای چهره به چهره و نشست های خانه به خانه کاندیداها بیش از پیش افزایش پیدا کرده است.

کارشناس مسائل سیاسی هرمزگان عنوان کرد: برخی از کاندیداهایی که تا دیروز جواب سلام دادنشان هم به سختی بود، این روزها برای کسب رای؛ از تمام وجود برایتان مایه می‌گذارند؛ اما نباید فراموش کرد که  این حرکت‌های پوپولیستی، عوام فریبی بیش نیست و توهین به مردم فهیم قلمداد می شود.

صفی زاده افزود: مفهوم دماگوژی یا عوام فریبی که در ادبیات علوم سیاسی کاربرد دارد و در رخدادهای همچون انتخابات خود را نمایان می سازد نشان از فریب مردم دارد از آنجا که همواره تأکید بر برگزاری انتخابات سالم و بر مبنای واقعیت هاست؛ اما برخی از کاندیداها با اعمالی غیر مشروع و غیر قانونی در تلاش برای سرپوش گذاشتن برای کم کاری های خود هستند کسانی که تا دیروز، مشکلات مردم را نمی شناختند امروز برای همه، موشکافانه مشکلات مردم را بیان می کنند غافل از اینکه بسیاری از این مشکلات در دوران زعامت آنها بر کرسی مدیریت بوده است.

وی ادامه داد: حرکت های پوپولیستی کاندیداها بیش از آنکه عوام گرایی آنها را نشان دهد نشان دهنده فریبکار بودن (دماگوگ بودن) آنهاست چرا که حرکت‌های پوپولیستی با حرکت های دماگوژیستی اختلاط شده است.

صفی زاده با بیان اینکه آنچه که این روزها رواج پیدا کرده حرکت های دماگوژیستی است، تصریح کرد: این حرکت ها که در قالب گمراه کردن مردم از طریق دادن وعده‌ها و شعارهای دروغین جای می گیرد  از سوی برخی کاندیداها برای کشاندن مردم به سوی خود و جلب آرای آنهاست.

وی اظهار کرد: در گرماگرم انتخابات کاندیداها به بیان شعارها و وعده هایی روی می آورند که نه تنها در قالب واقعیت نمی گنجد بلکه عملی هم نیست؛لذا در این راستا از آنجا که گذشته چراغ راه آینده است؛ معیار مهم در سنجیدن کاندیداها می‌باست عملکردها باشد نه عمل میکنم ها.

پژوهشگر مسائل سیاسی هرمزگان مطرح کرد: بر این اساس برای انتخاب آگاهانه و روانه ساختن اصلح به مجلس نکته مهم که باید مد نظر داشت توجه به رزومه و عملکرد گذشته کاندیداها در کنار برنامه های مقبول و باورپذیر برای آینده آنها برای موکلان خود، فارغ از جناح و طیف‌های سیاسی است و در این بین خیر و صلاح مردم را بر هر امری مقدم بداند؛  آنگونه که امام علی (ع) می فرماید عاملان سیاسی می بایست خیرخواه مردم باشند و توانایی لازم برای انجام مسئولیت را داشته باشد؛ لذا نماینده می بایست توانایی دفاع از مردم را داشته باشد نه توانایی دفاع از حزب و گروه های سیاسی.

صفی زاده با اشاره به اینکه هر کاندیدایی لیاقت تکیه بر کرسی ‌های سبز نمایندگی مجلس را نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: کاندیداهایی که قرار است در خانه ملت از حزب و گروه های سیاسی خاصی به جای حمایت از مردم و موکلان خود بپردازند و منافع خود را بر منافع مردم ترجیح دهند  بهتر است رای شان را هم از حزب و گروه های سیاسی خود بگیرند؛ چرا که مردم به ضرص قاطع به چنین نمایندگانی نیازمند نخواهند بود نماینده می بایست بر مبنای حق عمل کند و از حسن تدبیر و قدرت حل مشکلات  در ابعاد مختلف محلی، ملی، منطقه‌ای و بین المللی برخوردار باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1580714
ارسال نظر
نظرات