شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1398/11/21 شناسه خبر: 1580966

روایتی از نخستین مدارسی که علیه رژیم طاغوت اعتصاب کردند

روایتی از نخستین مدارسی که علیه رژیم طاغوت اعتصاب کردند
پیشکسوت عرصه انقلاب گفت: در سال 1357 بزرگترین تجمع مردمی بخش کوهپایه با حضور دانش آموزان و فرهنگیان در روستای امامزاده قاسم تشکیل شد که حجت الاسلام احمدی نسب از روحانیون برجسته بخش کوهپایه ضمن سخنرانی خواسته های مردم را در سه بند اعلام کردند که مورد تأیید حاضران قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی مؤمنیان در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: دانش‌آموزان و کارکنان مدارس مشکنان از بخش کوهپایه اولین مدارسی بودند که در سال 1357 در بخش کوهپایه علیه رژیم طاغوت اعتصاب کردند.

پیشکسوت عرصه انقلاب تصریح کرد: آن‌ها عکس‌های شاه خائن را نابود و فریاد مرگ بر شاه سر دادند، تعدادی از دانش آموزان مشکنان توسط پاسگاه ژاندارمری تودشک دستگیر و مورد آزار و اذیت قرار گرفتند ولی آنان به مبارزات خود ادامه دادند.

وی افزود: در همین سال بزرگترین تجمع مردمی بخش کوهپایه با حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان در روستای امامزاده قاسم تشکیل شد که حجت‌الاسلام احمدی‌نسب از روحانیون برجسته بخش کوهپایه ضمن سخنرانی خواسته های مردم را در سه بند اعلام کردند که مورد تأیید حاضران قرار گرفت.

این مبارز انقلابی در ادامه گفت: این بندها این بود که رژیم پهلوی باید سرنگون شود و حکومت جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) ایجاد شود و همچنین پاسگاه‌های بخش اگر برای تظاهرات مردمی مزاحمت ایجاد کنند پاسگاه را بر سرشان خراب خواهیم کرد.

مومنیان در ادامه بیان کرد: همچنین چهار نفر از دبیران مدرسه مشکنان برای زیارت حضرت امام به تهران عزیمت کردند که در راه تصادف کرده و کشته شدند؛ این دبیران برادران احمد باقری دبیر ریاضیات، جمشید کیوانپور دبیر علوم تجربی، حسین رنجبر دبیر زبان انگلیسی و امیری دبیر علوم اجتماعی که روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1580966
ارسال نظر
نظرات