شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 16:20 منتشر شده در مورخ: 1398/11/21 شناسه خبر: 1581102
مبارز انقلابی:

ساواک با کوچکترین انتقادی دهان منتقدان را می‌بست

ساواک با کوچکترین انتقادی دهان منتقدان را می‌بست
احمدرضا بسیج گفت: آزادی بیان امروز قابل مقایسه با آزادی بیان قبل از انقلاب نیست، آن زمان هر سخنی در مورد مبارزه با استکبار و یا درخصوص مسائل دینی باعث می‌شد تا ساواک وارد عمل شود و دهان منتقدان را ببندد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمدرضا بسیج استاد دانشگاه در شهرکرد در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: ما در سال‌های پیش از انقلاب دانش‌آموز بودیم و در آن زمان هم خودمان به چشم می‌دیدیم و هم از بزرگ‌تر‌ها می‌شنیدیم که ایران در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سبک زندگی، اقتدار کشور و بسیاری از موارد دیگر با مشکل مواجه است.
 
وی با بیان اینکه همه این مشکلات منجر شد تا مردم ایران به دعوت امام راحل برای مبارزه با رژیم شاهنشاهی وارد میدان شوند، افزود: ما نیز در شهرکرد و در راستای دعوت امام خمینی (ره) وارد تظاهرات‌ها شدیم و در میدان مبارزه با ظلم شرکت می‌کردیم.
 
بسیج ادامه داد: در آن زمان جلسات بسیاری درخصوص مبارزه با رژیم شاه به‌صورت مخفیانه برگزار می‌شد و ما هم در این جلسات دانستیم که لازم است برای بهتر شدن شرایط گام در راه مبارزه بگذاریم و به دنبال آن اقدام به انتشار اعلامیه‌هایی کرده و در راهپیمایی‌ها شرکت کردیم.
 
این استاد انقلابی اضافه کرد: اگر مطالعه‌ای در تاریخ معاصر داشته باشیم خواهیم دید از لحاظ سرزمینی هم در دوره قاجار و هم در دروه پهلوی بخش‌هایی از کشورمان واگذار شد و اگر این حکومت‌‎ها ادامه می‌یافتند، ایران بسیار کوچک‌تر از چیزی که امروز است، می‌شد.
 
بسیج با اشاره به اینکه اگر خاطرات مسئولان رژیم پهلوی را بخوانیم خواهیم دید که ایران تا چه حد وابسته بوده و بسیاری از انتصابات و تغییرات به دست آمریکایی‌ها صورت می‌گرفته است تا جایی که سفارتخانه آمریکا در ایران تصمیم‌گیرنده نهایی بوده است.
 
وی خاطرنشان کرد: آزادی بیان امروز قابل مقایسه با آزادی بیان قبل از انقلاب نیست، آن زمان هر سخنی در مورد مبارزه با استکبار و یا درخصوص مسائل دینی باعث می‌شد تا ساواک وارد عمل شود و دهان منتقدان را ببندد.
 
این استان انقلابی در شهرکرد با اشاره به سطح درآمد پایین مردم در زمان رژیم شاهنشاهی ادامه داد: در آن زمان مردم قدرت خرید پایینی داشتند و وضعیت بهداشت و درمان ما کاملا وابسته به بیگانگان بوده و در ایران از پزشکان هندی برای درمان مردم استفاده می‌شد.
 
بسیج با انتقاد از این موضوع که چرا دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان بازگو نمی‌شود تاکید کرد: لازم است همه تفاوت‌های قبل و بعد از انقلاب در کتب درسی بچه‌ها آورده شود و و این موضوع که کشور ایران دشمن دارد و کار دشمن هم دشمنی کردن است برای جوانان به وضوح گفته شود تا بدانند همه این تبلیغات سوء علیه کشور از کجا آب می‌خورد.


 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1581102
ارسال نظر
نظرات