شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 09:39 منتشر شده در مورخ: 1398/11/22 شناسه خبر: 1581303
آخرین اخبار از وضعیت شهرهای استان گیلان در پی بارش شدید برف؛

قطعی برق ۲۴۶هزار مشترک/ برف و کولاک موجب از کار افتادن سیستم گرمایشی آپارتمان‌ها و منازل مسکونی شد+عکس و فیلم

قطعی برق ۲۴۶هزار مشترک/ برف و کولاک موجب از کار افتادن سیستم گرمایشی آپارتمان‌ها و منازل مسکونی شد+عکس و فیلم
گزارشات مردمی حاکی از قطعی برق در مناطق مختلف شهرستان های گیلان است، این در حالی است که با قطع برق سیستم گرمایشی اکثر آپارتمان و منازل مسکونی هم از کار می افتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، برف در استان گیلان از روز گذشته آغاز شده و تا امروز ادامه داشته است.

اگرچه راهداران نیروهای آتش نشانی ودیگر نهادهای خدمات رسان برای بازنگه داشتن راه ها و جاده ها، برفروبی مسیر و عدم مسدودشدن به دلیل سقوط درختان و… از همان ساعات اولیه بارش برف تلاش کرده اند، امام مهم ترین مشکل مردم از عصر دیروز تاکنون قطعی برق است.

 

از نقاط مختلف استان گزارش شده است که به صورت مداوم یا موردی دچار قطعی برق شده اند و این در حالی که سیستم گرمایشی در بیشتر آپارتمان ها از سیستم پکیج بوده مشکلات زیادی برای مردم به وجود آورده است.

 در این باره یک خانم از پیام نور رشت با ارسال پیامی به تحریریه هشت دی می گوید: “نزدیک خونه ما سیم برق اومده پایین و مانع عبور و مرور ماشین شده، لطفا به مسئولان اطلاع بدین”.

 یکی از ساکنان مسکن مهر رشت نیز می گوید در حال حاضر برق این منطقه قطع است این در حالی است که سیستم گرمایشی و آب آپارتمان های این منطقه با برق تغذیه می شود، لطفا به مسئولان اطلاع بدهید مردم دچار مشکل شده اند.

 

یک شهروند فومنی نیز از قطعی برق خبر داده است و گفته از شامگاه دوشنبه برق این شهر در برخی نقاط قطع شده است.

گزارشات مردمی از آستانه اشرفیه و صومعه سرا نیز حاکی از قطعی برق در این شهرستان است.

** قطعی برق در مناطقی از شهرستان شفت

بعلت برف و کولاک شدید برف  در برخی از نقاط شهرستان شفت قطع شده است

مظفری رئیس اداره  برق شفت در گفتگو با ۸دی، گفت: بعضی از مشترکین  این شرکت با  قطعی برق  موجه هستند که همکاران در تلاش هستند این  مهم رفع شود.

وی با بیان اینکه همه پرسنل اداره برق در آماده باش هستند، گفت:  تمام توان خودمان را بکار گرفتیم که خطوط برق دار باشند و مشکلاتی احتمالی سریعا برطرف شود.

برق خاله سرا اسالم تالش نیز به دلیل قطع شدن کابل فشار قوی قطع می باشد که نیروهای اداره برق به در حال تلاش برای وصل شدن آن هستند.

گزارش ها حاکی از قطعی اینترنت نیز می باشد

برهمین اساس گزارش شده است اینترنت در جنوب شهر رشت و برخی از مناطق مرکزی شهر رشت به علت برف شدید قطع شده است.

از سویی دیگر برخی رسانه ها در شرق گیلان از قطعی اینترنت برخی اپراتورها خبر داده اند.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان: قطعی برق ۲۴۶هزار مشترک در گیلان/ بازگشایی مسیرها برا ما امر کلیدی و حیاتی است

جمشید طالبی دقایقی پیش در گفت و گو با خبرنگار ۸دی، اظهار کرد: قطع برق را در اکثر شهرستان های استان داریم که ناشی از بارش شدید برف و کولاک شدید از شب گذشته است.

وی افزود: با بازگشایی تدریجی مسیرهای اصلی و فرعی سرعت برق دار شدن این مناطق ادامه پیدا می کند.
 
قطع برق ۱۱۰هزار مشترک گیلانی ناشی از اختلال پست های ۶۶کیلوولت است
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با تأکید براینکه در حال حاضر در سطح استان ۲۴۶هزار مشترک دچار قطعی برق شده ایم، ادامه داد: قطع برق ۱۱۰هزار مشترک ما ناشی از وضعیت پست های ۶۶کیلوولت است که به محض برق دار شدن توسط همکاران برق منطقه ای، تعداد مشترکین خاموش کاهش پیدا می کند.
 
طالبی با اشاره به اینکه پارگی سیم ها دلیل عمده بسیاری از خاموشی ها هستند، تصریح کرد: سقوط درختان را در برخی مسیر های روستایی داریم و تعداد کمی شکستگی پایه داریم.
 
رفع مشکلات نیاز به حضور فیزیکی نیروها دارد
 
وی ادامه داد: عیب ها باید با حضور فیزیکی نیروها رفع شود، وقتی مسیر بسته می شود قطعا بازگشایی راه ها برای ما امر کلیدی و حیاتی است.
 
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با بیان اینکه شدت بارش ها طبق گزارش هواشناسی تا عصر ادامه دارد، اظهار کرد: با قطع بارش ها و تلاش همکاران ما در راهداری ها و شهرداری ها جهت سرعت بازگشایی راه های اصلی و فرعی سرعت عملیات ما هم افزایش پیدا می کند.
 
وی با بیان اینکه شماره تماس ۱۲۱ برای ارتباط با مردم وجود دارد اما از ازدحام بیش از حد برخوردار است، تصریح کرد: در شهرستان لنگرود دو پست از مدار خارج شده است، در صومعه سرا، لاهیجان، لشت نشاء و استانه قطعی برق را داریم و  در بخش کیاشهر و مسکن مهر رشت برق وصل شده است.

 

انتهای پیام/

برف
https://www.dana.ir/1581303
ارسال نظر
نظرات