شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:38 منتشر شده در مورخ: 1398/11/23 شناسه خبر: 1581715
مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان مطرح کرد؛

واکسیناسیون ۱۶ هزار و ۸۴۸ راس سبک در طرح سفیران سلامت

واکسیناسیون ۱۶ هزار و ۸۴۸ راس سبک در طرح سفیران سلامت
ناصر بهروز گفت: هسته تخصصی دانشگاه شهید باهنر کرمان در طرح سفیران سلامت واکسیناسیون ۱۶ هزار و ۸۴۸ راس دام سبک را انجام دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، سومین اردوی گروه جهادی دامپزشکی سفیران سلامت کرمان به همت بسیج دانشجویی استان کرمان، جمعی از دانشجویان و اساتید دامپزشکی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

ناصر بهروز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: یکی ازماموریت های بسیج دانشجویی خدمت رسانی به مردم از طریق راه اندازی هسته تخصصی حوزه های مختلف در راستای نیاز مردم است.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان افزود: یکی از این هسته ها دامپزشکی است که به صورت تخصصی در سطح استان فعالیت کرده و متعلق به دانشگاه شهید باهنرکرمان است.

وی مطرح کرد: این گروه ۶ نفره متشکل از دانشجویان دامپزشکی دانشگاه باهنر، دانشگاه بافت و یک استاد جراح دامپزشکی از دانشگاه باهنراست که به منطقه اعزام شدند.

بهروز ابراز کرد: از تابستان سال جاری فعالیت هسته دام پزشکی در استان کرمان آغاز شده و خدمات رسانی به بیش از ۷۰ هزار دام در منطقه بردسیر کرمان را انجام دادند.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان گفت: با توجه به وقوع سیل در منطقه سیستان و بلوچستان هسته تخصصی دام پزشکی به کمک مردم این مناطق شتافت چرا که غالب اهالی منطقه از عشایر هستند و پیشه اصلی آن ها دامداری است.

وی یادآور شد: مردم این مناطق نیازمند خدماتی همچون واکسیناسیون دام ها در مقابل بیماری های متعدد هستند از این رو تیم تخصصی به شهرستان فنوج سیستان و بلوچستان اعزام شد.

بهروز عنوان کرد: این تیم به مدت ۱۰ روز در منطقه حضور داشت و مجموعا ۳۰ روستا طی ۷ روز کاری تحت پایش قرار گرفتند، در این مدت ۱۶ هزار و ۸۴۸ راس دام سبک واکسینه شدند.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان ادامه داد: بخشی از این خدمات رسانی ها شامل جراحی برخی دام ها و سمپاشی ۱۹ جایگاه دامی بود، در این مدت ۲هزار و ۲۹۳ راس دام تحت درمان قرار گرفته اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تیم دامپزشکی سفیران سلامت بسیج دانشجویی کرمان با همکاری انجمن کارآفرینان رفسنجان بخشی از اقلام دارویی را تهیه کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1581715
ارسال نظر
نظرات