شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 17:29 منتشر شده در مورخ: 1398/11/23 شناسه خبر: 1581795
استاندار یزد درمراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب یزد:

استان یزد به دنبال کسب عنوان پایتختی کتاب جهان است

استان یزد به دنبال کسب عنوان پایتختی کتاب جهان است
محمد علی طالبی با اشاره به تلاش یزد برای دست یابی به کسب عنوان پایتختی کتاب جهان تاکید کرد: باید برای برنامه های آینده حوزه کتاب از همه توان و ظرفیت های موجود استفاده کنیم تا بتوانیم به چشم انداز خود یعنی پایتختی کتاب جهان دست یابیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدرسا، آئین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب یزد ظهر امروز با حضور نماینده ولی فقیه دراستان،مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندهان نظامی و انتظامی، آیت الله مدرسی عضو شورای فرهنگ عمومی و جمعی از فرهیختگان عرصه فرهنگ  درمحل دائمی نمایشگاه های استان یزد برگزار شد.

در این مراسم محمد علی طالبی برگزاری نمایشگاه کتاب  را یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی در استان یزد برشمرد و گفت: این نمایشگاه که همه ساله در استان برپا می شود فرصتی مناسب برای ورود کتاب به جریان زندگی خانواده ها و توجه بیشتر به این مقوله مهم در مسائل فرهنگی و اجتماعی  است.

استاندار یزدافزود: خوشبختانه با تلاش فراوان توانستیم عنوان پایتخت کتاب ایران در سال جاری را از آن یزد کنیم و از این رهگذر تجربه های بسیاری آموخته و دستاوردهای خوبی را رقم زده ایم.

وی تصریح کرد: باید از این تجربه ارزشمند نهایت بهره را برد و با شناسایی و تقویت نقاط قوت و همچنین بررسی و رفع نقاط ضعف و آسیب ها برای آینده کتاب یزد برنامه مناسبی را تدوین کرد.

طالبی با ابراز گلایه ازبرخی  دستگاه های اجرایی که می توانستند نقش موثر تری در زمینه تحقق اهداف پایتخت کتاب داشته باشنداذعان داشت:  یکی از آسیب ها، تمرکز توقعات اجرای پایتختی کتاب بر چند دستگاه محدود بود در حالی که این سازمان ها می توانستند اقدامات خوبی در این خصوص انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: انتظار می رفت وقتی یزد به عنوان پایتخت کتاب دست پیدا کرد شاهد حضور همه دستگاه های دولتی و استفاده از ظرفیت نهادهای عمومی مردمی برای مشارکت در اجرای برنامه ها در این حوزه باشیم. 

عالی ترین مقام اجرایی در استان با اشاره به تلاش یزد برای دست یابی به کسب عنوان پایتختی کتاب جهان تاکید کرد: باید برای برنامه های آینده حوزه کتاب از همه توان و ظرفیت های موجود استفاده کنیم و مدیریتی را اعمال کنیم تا بتوانیم به چشم انداز خود یعنی پایتختی کتاب جهان دست یابیم.

طالبی در بخش پایانی سخنانش به افتتاح کتابخانه مرکزی یزد در نیمه اسفندماه اشاره کرد و ابراز داشت: این کتابخانه با حضور مسئولین کشوری 15 اسفندماه به بهره برداری خواهد رسید که امیدواریم این اقدام در کنار رویدادهای دیگر فرهنگی بتواند نقش موثری در جریان فرهنگی استان ایفا کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1581795
ارسال نظر
نظرات