شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1398/11/24 شناسه خبر: 1581945

غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۴ برابر حد مجاز رسید

غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۴ برابر حد مجاز رسید
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید که از روز سه شنبه در شمال استان آغاز شد و تا دیشب ادامه داشت، سبب شد تا بیشینه غلظت ذرات معلق در هوای زابل در این مدت به 2هزار و 136 میکروگرم بر مترمکعب، معادل 14 برابر حد مجاز برسد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود دیانتی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: علاوه بر زابل، وزش باد شدید و گردوخاک و گردوغبار گسترده در برخی شهرستان های شمالی استان نظیر زهک، هامون، و... روی داد.


وی با بیان اینکه وزش باد در زاهدان و برخی نواحی مرکزی چند روز زودتر از شمال استان آغاز شده است، گفت: وزش این باد در شبانه روز گذشته به اوج خود رسید به طوریکه بیشینه سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان به 23 متر بر ثانیه معادل 83 کیلومتر بر ساعت رسید و شعاع دید افقی را به محدوده 2 هزار متر رساند.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی استان ادامه داد: وزش باد در برخی نقاط با توفان گردوخاک لحظه ای نیز همراه شد به طوریکه شعاع دید افقی نیز به شدت کاهش یافت و در برخی محورهای مواصلاتی مانند نصرت آباد بم این کاهش دید قابل توجه بوده است.

دیانتی افزود: از نیمه های شب گذشته از شدت وزش باد در اکثر نواحی استان کاسته شد اما امروز وزش باد متوسط شمالی در نوار شرقی استان جریان خواهد داشت که مهمترین پیامد آن ریزش هوای سرد و کاهش دمای هواست.

وی تصریح کرد: طی چند روز آینده کاهش دما و سرمای شبانه مهمترین پدیده نواحی نیمه شمالی استان است که انتظار  می رود تا اوایل هفته آینده ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1581945
ارسال نظر
نظرات