شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:00 منتشر شده در مورخ: 1398/11/24 شناسه خبر: 1581946

اعمال فشار بر مردم فلسطین برای فروش املاک خود به صهیونیست ها

اعمال فشار بر مردم فلسطین برای فروش املاک خود به صهیونیست ها
شهر جیش در شمال اسرائیل بارها طی اقداماتی موسوم به "برچسب قیمت" که نوعی خرابکاری از جانب جوانان یهودی مهاجر بوده و هدف آن سخت کردن زندگی برای اعراب است، هدف گروه های یهودی حامی نفرت قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ هدف قرار گرفتن اموال مردم فلسطین از سوی خرابکاران صهیونیستی در اسرائیل و سرزمین های اشغالی رایج شده است.

فلسطینی های دهکده عربی صهیونیستی "جیش" در شمال اسرائیل طی هفته جاری شاهد 170 لاستیک پاره شده اتومبیل و گرافیتی های نژادپرستانه بر روی دیوارها بودند.

پیام های نوشته شده به زبان عبری، همزیستی بین ادیان و ازدواج نژادهای مختلف را محکوم کردند.

یکی از پیام های روی دیوار مسجد جیش هشدار داد: "یهودیان بیدار می شوند و تجمع را متوقف می کنند."

فیلمی که منتشر شده نشان می دهد که عاملان این حمله زانو زده و در حال پاره کردن لاستیک خودروها هستند.

 

شهر جیش بارها طی اقداماتی موسوم به "برچسب قیمت" که نوعی خرابکاری از جانب جوانان یهودی مهاجر بوده و هدف آن سخت کردن زندگی برای اعراب است، هدف گروه های یهودی حامی نفرت قرار گرفته است.

در گذشته حملات مشابهی در روستای مسیحی نشین جیش انجام شده و پلیس در تلاش برای یافتن عاملان این حملات خشونت بار است.
روزنامه نگار فلسطینی طی توئیتی گفت: "افراط گرایان یهودی برای سومین بار طی چند سال گذشته، شبانه به روستای مسالمت آمیز جیش در شمال اسرائیل هجوم آوردند."

کلیسای این سرزمین مقدس نیز طی بیانیه ای با اشاره به اینکه عاملان حوادث قبلی محاکمه نشده اند، حملات به روستا را محکوم کرد.

این کلیسا افزود: "ما با خشم و اندوه در فواصل مکرر مجبور به صدور شکایت ها هستیم و نا امیدکننده تر این است که عاملان این حوادث بدون محاکمه و اجرای عدالت باقی می مانند."

 

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی که سابقا در جریان مبارزات انتخاباتی خود به لفاظی های ضد اعراب دامن زده و گفته بود که اعراب می خواهند همه ما از جمله زنان، کودکان و مردان را نابود کنند، اظهار داشت: "من نقاشی ها و خرابکاری های املاک در روستای جیش را محکوم می کنم. ما متخلفان را پیدا کرده و با آنها برخورد می کنیم."

حملات "برچسب قیمت" طی سال های اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است. تعداد این حملات در سال های 2017 و 2018 به ترتیب 140 و 482 بوده است. این در حالی است که تعداد حملات متفرقه در سال های 2016، 2017 و 2018 به ترتیب؛ 57، 79 و 205 حمله بوده است.

اکثریت حملات "برچسب قیمت" در املاک، زمین های کشاورزی و وسایل نقلیه فلسطینی ها به منظور اعمال فشار بر اعراب برای ترک سرزمین خود یا دشوارتر کردن زندگی بر آنها و نهایتا فروش زمین های خود به مهاجران یهودی رخ می دهد.

گزارشی که به بررسی اقدامات این حملات می پردازد استدلال می کند که دولت صهیونیستی علیرغم لفاظی های خود مبنی بر حل مشکل و حتی دستگیری عاملان این حوادث، متخلفان را بدون هیچ عکس العملی آزاد می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1581946
ارسال نظر
نظرات