شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:02 منتشر شده در مورخ: 1398/11/25 شناسه خبر: 1582074
معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

قرمز بودن فرم‌های "ج"؛ مهمترین دلیل حذف متقاضیان مسکن ملی/ سامانه برای تکمیل ظرفیت باز می‌شود

قرمز بودن فرم‌های "ج"؛ مهمترین دلیل حذف متقاضیان مسکن ملی/ سامانه برای تکمیل ظرفیت باز می‌شود
معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین دلیل حذف متقاضیان در مرحله اول ثبت نام برای طرح مسکن ملی، قرمز شدن فرم (ج) برای آنان بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل مهدیار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به تمدید زمان تکمیل فرآیند ثبت نام مسکن ملی در سیستان و بلوچستان، بیان کرد: از 16 بهمن ثبت نام متقاضیان طرح مسکن ملی در سیستان و بلوچستان آغاز شده و قرار بود تا 24 بهمن نیز ادامه داشته باشد اما این زمان با توجه به جاماندن تعدادی از متقاضیان تمدید می شود.

وی افزود: از مجموع 7هزار و 656 نفر ثبت نامی در دو شهر بزرگ زاهدان و زابل برای 4هزار و 321 نفر پیامک تایید ارسال شده است که از این تعداد بیش از هزار نفر مراجعه کرده و مدارکشان را تحویل داده اند.

معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه شهروندان مشکلی در ثبت نام و تحویل مدارک ندارند، گفت: از آغاز فرایند ثبت نام 30 نفر از همکاران این اداره برای خدمت به مردم آماده شده و در حد توان سالنی برای این منظور نیز آماده شد.

وی ادامه داد: با وجود تایید بسیاری از متقاضیان در مرحله اول ممکن است در مراحل بعدی این افراد از جمع واجدین شرایط حذف شوند چرا که به عنوان مثال ودیعه 40 تا 50 میلیونی در زاهدان و 30میلیونی در دیگر شهرهای استان از الزامات ثبت نام در طرح مسکن ملی است تا مشخص شود فرد متقاضی توان مالی برای این طرح را دارد و اگر کسی نتواند این مبلغ را تهیه کند نیز حذف می شود.

مهدیار با اشاره به عمده دلیل عدم تایید متقاضیان در مرحله اول، اذعان کرد: مهمترین دلیل حذف متقاضیان در مرحله اول  قرمز شدن فرم (ج) برای آنان بوده که این به آن معناست که این افراد در گذشته از تسهیلات مسکن دولتی استفاده کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: برخی افراد نیز به دلیل اینکه در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده بودند مشمول این موضوع شده اما با توجه به اینکه هیچ گاه خانه ای دریافت نکرده اند می توانند با ثبت اعتراض خود در سامانه این مشکل را حل کنند.

  معاون امور مسکن و ساختمان راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سامانه برای تکمیل ظرفیت متقاضیان باز خواهد شد، تصریح کرد: حتی اگر ده بار طول بکشه بازهم سامانه برای تکمیل ظرفیت متقاضیان باز خواهد شد و مردم از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند زمین به تعداد کافی وجود داشته و تا پایان عملیات ثبت نام برای آخرین نفر ما پیگیر هستیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه خرید و فروش طرح مسکن ملی خلاف قانون است، گفت: هنوز هیچ زمین و مسکنی نه مشخص شده و نه ساخته شده که کسی بخواهد آن را خرید و فروش کند، این کار معادل کلاه برداری است و اگر مشاهده شود بی تردید فرد از فرایند ثبت نام حذف خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1582074
ارسال نظر
نظرات