شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1398/11/25 شناسه خبر: 1582156
رئیس سابق کارکنان کاخ سفید:

رویکرد ترامپ در قبال کره شمالی پوچ و بی فایده است

رئیس سابق کارکنان کاخ سفید بر این باور است که تعامل بی سابقه رئیس جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی اساسا بی فایده و پوچ و بی معناست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رویترز، جان کیلی رئیس سابق کارکنان کاخ سفید ضمن بیهوده و پوچ خواندن رویکرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در تعامل بی سابقه با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، گفت: من هرگز بر این باور نبوده ام که کره شمالی دست از تسلیحات هسته ای بردارد. به نظر من پیونگ یانگ برای منافع خودش با واشنگتن، یک بازی سیاسی را به راه انداخته است.

بر اساس این گزارش، جان کیلی که دسامبر 2018 میلادی کاخ سفید را ترک کرد، افزود: رهبر کره شمالی هرگز دست از تسلیحات هسته ای اش برنخواهد داشت. سه بار دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی از اواسط 2018 تا ژوئن 2019 میلادی بی فایده و پوچ بوده و نتوانسته است رهبر کره شمالی را برای دست کشیدن از برنامه های هسته ای و موشکی متقاعد کند.

کیلی اظهار داشت: ترامپ یک بار دیگر سعی کرد ولی کارایی نداشت. من اکثر اوقات امیدوار هستم ولی یک انسان واقع گرا نیز هستم و هرگز تصور نمی کردم که رهبر کره شمالی کاری غیر از بازی با ایالات متحده انجام دهد.

اظهارات جان کیلی مشابه با سخنان جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا است که توسط ترامپ برکنار شد. بولتون نیز سیاست دولت ترامپ در قبال کره شمالی را فاجعه آمیز ارزیابی کرده بود.

سی ان ان روز دوشنبه به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرده بود که ترامپ از عدم پیشرفت در مذاکرات کره شمالی ابراز ناامیدی و دلسردی کرده و به مشاوران ارشد سیاست خارجی اش گفته است که دیگر تمایلی برای برگزاری یک نشست دیگر با رهبر کره شمالی پیش از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ندارد.

مذاکرات بین آمریکا و کره شمالی از سال گذشته تاکنون به خاطر اختلافات دو طرف بر سر لغو تحریم ها و توقف برنامه های هسته ای و موشکی با بن بست روبرو شده است.

در حالی که کره شمالی از سال 2017 تاکنون هیچ گونه بمب اتمی آزمایش نکرده است ولی یک گزارش محرمانه سازمان ملل روز دوشنبه نشان داده است که پیونگ یانگ همچنان به توسعه برنامه های موشک بالستیک و هسته ای ادامه داده که این مساله نقض قطعنامه های شورای امنیت به شمار می رود.

انتهای پیام /

https://www.dana.ir/1582156
ارسال نظر
نظرات