شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1398/11/26 شناسه خبر: 1582304
کارشناس مسائل سیاسی:

مردم اگر خواهان تغییر شرایط فعلی اند در آرای خود تجدید نظر کنند/ رای دادن مهم، ولی انتخاب اصلح مهمتر است

مردم اگر خواهان تغییر شرایط فعلی اند در آرای خود تجدید نظر کنند/ رای دادن مهم، ولی انتخاب اصلح مهمتر است
کارشناس مسائل سیاسی گفت: رأی دادن اصل بسیار مهمی در انتخابات است ولی اصل مهم تر انتخاب افراد اصلح برای سپردن نمایندگی ملت به اوست و خوشبختانه با توجه به حضور چهره های انقلابی و پای کار و جوان در میان کاندیداهای مجلس می توان چنین افرادی را منتخب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد یاری کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تاثیر انتخاب فرد اصلح برای نمایندگی مجلس در آینده کشور، گفت: شرایط کشور شرایط خاصی است. از طرفی در ابعاد نظامی با توجه به شکست های استکبار از انقلاب اسلامی و در ابعاد قضایی با توجه به روی کار آمدن قوه قضائیه پر قدرت و محاکمه مفسدین و معارضین با نظام، به درجه ای از اقتدار دست یافته است. ولی از طرف دیگر مجلس، دولت و شوراهای شهر از وجود مدیران کم تحرک و غرب زده که اعتقادی به توان و ظرفیت داخلی ندارند و تمام نگاهشان به بیرون و مذاکره با دشمن است رنج می برد.

وی افزود: وجود چنین مدیران کم تحرک و غرب زده ای باعث ایجاد تورم، بیکاری، بی عدالتی و فساد اقتصادی در حد بسیار بالایی شده است و توافقی مانند برجام ماحصل در رأس کار بودن چنین افرادی است.

مردم اگر خواهان تغییر شرایط فعلی اند در آرای خود تجدید نظر کنند

یاری ادامه داد: اگر مردم خواهان ادامه چنین شرایطی هستند باید دوباره افرادی این چنین را برگزینند و منتظر تبعات آن هم باشند ولی اگر مایلند شرایط فعلی که باعث مشکلات بسیاری برای کشور شده تغییر کند، باید در آرای خود تجدید نظر کنند. چرا که هر مجلسی شکل بگیرد، در انتخابات آینده ریاست جمهوری هم فردی مشابه دیدگاه کلی مجلس، منتخب خواهد شد، چرا که تفکر این دو قوه به هم وابسته است.

مسئولین فعلی در ناکارآمدی رکورددارند

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه برخی مدیران دولتی و نماینده های مجلس عمدا کاری انجام نمی دهند تا مشکلات کشور زیاد شود، گفت: مسئولین فعلی در ناکارآمدی واقعا بی نظیر و رکورددارند و وقتی عملکرد برخی افراد در دولت و مجلس بررسی می شود اینطور به نظر می آید که برخی از دولتمردان و مجلس ها عمدا دست به کاری نمی زنند تا مشکلات کشور زیاد شود و نظام را به تسلیم و سازش در برابر غرب وادارند.

وی با اشاره به قدرت نمایندگان مجلس، گفت: قدرت نمایندگان مجلس بسیار زیاد است ولی متاسفانه ۲۳۰ نفر از نمایندگان مجلس فعلی وکیل الدوله هستند به این معنی که دولت آنان را مدیریت کرده و حتی در رأی آوری آنان نیز موثر بوده است. این در حالی است که دولتمردان باید از نمایندگان مجلس بترسند و جلوی درب دفتر آنان صف بکشند ولی متاسفانه در مجلس فعلی این رویه برعکس شده است. به همین علت مجلس فعلی در کف امور قرار دارد و نه در رأس امور.

یاری ادامه داد: ولی اگر مردم با رای خود مجلسی انقلابی و جهادی را تشکیل دهند این امکان وجود دارد که بتوان در طول چند سال تورم و بیکاری را به صفر رساند چرا که انقلاب اسلامی ایران دارای منابع عظیم زیرزمینی، نیروی انسانی جوان و نخبگان آماده به کار، رهبری قدرتمند و حکیم، نیروهای مسلح مقتدر و قوه قضائیه باصلابت است و می توان با استفاده از این ظرفیت ها و با روی کار آوردن مجلس و دولتی پاک دست مشکلات کشور را برطرف کرد.

مردم باید دست به جراحی بزرگی بزنند

وی تاکید کرد: بنابراین مردم در انتخابات دوم اسفندماه باید دست به جراحی بزرگی بزنند و انقلاب سوم را با تشکیل مجلسی انقلابی، جهادی و ولایتمدار رقم بزنند تا پا به چله دوم انقلاب بگذاریم.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مسئول روی کار آمدن چنین مجلس ناکارآمدی خود مردم هستند، گفت: مردم باید در انتخاب خود دقت کنند و مسئولیت درست یا غلط بودن انتخابشان را بپذیرند. از طرف دیگر رأی ندادن در انتخابات پیش رو نیز باعث بدتر شدن اوضاع می شود چرا که افرادی بر سر می آیند که صلاحیت لازم را برای نمایندگی مجلس ندارند و باعث تداوم همین تفکر غلط و ناکارآمد فعلی خواهد شد.

رای دادن مهم، ولی انتخاب اصلح مهمتر است

وی افزود: رأی دادن اصل بسیار مهمی در انتخابات است ولی اصل مهم تر انتخاب افراد اصلح برای سپردن نمایندگی ملت به اوست و خوشبختانه با توجه به حضور چهره های انقلابی و پای کار و جوان در میان کاندیداهای مجلس می توان چنین افرادی را منتخب کرد.

یاری خاطرنشان کرد: مردم اگر با دو معیار دست به انتخاب کاندیدای مورد نظر خود بزنند می توانند مطمئن باشند که رأی شان صحیح خواهد بود. اول اینکه فرد مورد نظرشان از سوی دشمن حمایت نشود که با توجه به خط خبری این روزهای رسانه های بیگانه، تشخیص آن بسیار ساده است. دوم اینکه فرد مورد نظر ساده زیست باشد و خوی کاخ نشینی نداشته باشد و اگر این دو معیار در انتخاب کاندیداهای انتخابات مجلس رعایت شود ان شا الله افرادی بر سر کار می آیند که به درد مردم و کشور رسیدگی کرده و مشکلات را برطرف خواهند کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1582304
ارسال نظر
نظرات