شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 08:44 منتشر شده در مورخ: 1398/11/27 شناسه خبر: 1582365
نایب رئیس اتحادیه میوه و تربار همدان خبر داد؛

کاهش استقبال مردم، عامل رکود بازار میوه/میوه دولتی شب عید با قیمت 10 درصد کمتر از میوه بازار عرضه می‌شود

کاهش استقبال مردم، عامل رکود بازار میوه/میوه دولتی شب عید با قیمت 10 درصد کمتر از میوه بازار عرضه می‌شود
نائب رئیس اتحادیه میوه و تربار همدان با بیان اینکه با وجود فراوانی میوه امسال در بازار همدان، مردم تمایلی به خرید نداشته و این بازار با رکود مواجه شده است گفت: میوه دولتی شب عید با قیمت کمتر از 10 تا 15 درصد میوه بازارعرضه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ پس از افزایش قیمت میوه در شب یلدا براساس گزارشات مختلف از سطح بازار همدان استقبال مردم نسبت به خرید میوه کاهش داشته است که برای آگاه شدن از چرایی این امر نایب رئیس اتحادیه میوه و تربار همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، اظهار کرد: افزایش قیمت میوه در یلدای امسال منجر به کاهش استقبال مردمی و نداشتن قدرت خرید به دلیل گرانی میوه در بازار همدان شده است.

محمد فامیل متقی افزود: در شرایط کنونی روال بازار عادی است و به نوعی بازار میوه در رکود است زیرا مردم با اولویت بندی خریدارهای خود خرید میوه را موکول به روزهای پایانی سال کرده‌اند.

وی افزود: دلایل گرانی میوه بخصوص پرتقال در سطح بازار مختلف است اما یکی از دلایل آن صادرات و خرید میوه توسط دولت در روزهای پایانی سال و ذخیره آن در سردخانه‌هاست.

فامیل متقی در خصوص عرضه دولتی سیب و پرتقال در ایام نوروز نیز گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته میوه دولتی در ۴۰ تا ۵۰ غرفه به مردم همدان عرضه می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه میوه و تربار همدان خاطرنشان کرد: قیمت میوه دولتی در این غرفه‌ها ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر نسبت به میوه بازار عرضه می‌شود و یارانه دولتی به آن تعلق می‌گیرد.

فامیل متقی با بیان اینکه میوه نرخ دولتی ۵ روز باقی‌مانده به پایان سال در غرفه‌های تعیین شده عرضه می‌شود، تصریح کرد: در این مدت اداره صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه اصناف و هیات مدیره صنف میوه و تره‌بار نظارت کامل به عرضه میوه شب عید را دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1582365
ارسال نظر
نظرات