شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1398/11/26 شناسه خبر: 1582417
در نشست رئیس پلیس راه استان سمنان با خبرنگاران مطرح شد؛

جاده نظامی سمنان؛ بمبِ جاده‌های استان!/ جانِ مردم در خطر است؛ ضرورت آغاز فوری اصلاح وضعیت جاده نظامی

جاده نظامی سمنان؛ بمبِ جاده‌های استان!/ جانِ مردم در خطر است؛ ضرورت آغاز فوری اصلاح وضعیت جاده نظامی
رئیس پلیس راه استان سمنان خواستار آغاز فوری اصلاحات جاده نظامی سمنان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، رئیس پلیس راه استان سمنان ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه با یادآوری این مطلب که سالانه 20 میلیون تردد در محور تهران-مشهد ثبت می‌شود اظهار داشت: 60 درصد از حوادث در این محور اصلی، شامل خروج از جاده و واژگونی خودروهاست و استان سمنان در آمار واژگونی خودرو، همواره رتبه اول یا دوم را در کشور داشته است.

سرهنگ تقی کبیری با بیان این که مسیر طولانی 640 کیلومتری خشک و بی‌روح سبب خستگی رانندگان و بروز حوادث می‌شود گفت: 58 درصد از فوتی‌ها معادل 93 نفر در 10 ماهه سال جاری، مربوط به تصادفات لاین جنوبی، تهران-مشهد بوده است و 42 درصد معادل 67 نفر فوتی نیز مربوط به محور شمالی، مشهد تهران بوده است.

سرهنگ کبیری با خاطرنشان کردن این مطلب که در ده‌ماهه سال 97، 246 نفر فوتی داشتیم گفت: در ده‌ماهه سال 98، مجموعا 239 نفر فوتی داشتیم که با احتساب 7 مورد کاهش فوتی، مجموعا 3 درصد کاهش فوتی در کل راه‌های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته اتفاق افتاده است.

رئیس پلیس راه استان سمنان با اعلام این مطلب که در ده‌ماهه سال 97، 204 فقره تصادف منجر به فوت داشتیم گفت: در مدت مشابه سال 98، 191 فقره تصادف منجر فوت داشتیم که با احتساب 13 فقره کاهش، معادل 6 درصد کاهش حوادث منجر به فوت را شاهد بوده‌ایم.

سرهنگ کبیری با بیان این که بیشترین تصادفات در ساعات 12 تا 18 اتفاق افتاده و 73 درصد از تصادفات نیز مربوط به خودروهای سواری است گفت: افزون بر این سهم اتوبوس‌ها در تصادفات منجر به فوت، یک درصد، تریلی‌ها 3 درصد، وانت‌ها 8 درصد و موتورسیکلت‌ها 8 درصد بوده است.

وی با بیان این که بیش‌ترین آمار فوتی‌ها با 19 نفر مربوط به لاین شمالی، محور دامغان به سمنان است گفت: در محور سمنان به دامغان، 15 نفر، لاین جنوبی، محور آرادان به سرخه 12 نفر، لاین جنوبی، میامی به سبزوار 12 نفر، محور دامغان به جندق 9 نفر، لاین شمالی سبزوار به میامی 9 نفر و لاین جنوبی تهران به گرمسار 8 نفر فوتی داشته‌ایم.

رئیس پلیس راه استان سمنان بیش‌ترین افزایش آمار تصادفات را مربوط به محور دامغان به جندق دانست و گفت: در سطح استان 19 نقطه حادثه‌خیز و 34 نقطه پرتصادف و مستعد تصادف وجود دارد؛ امسال 2 نقطه از نقاط حادثه‌خیز آشکارسازی شد.

سرهنگ کبیری از اصلاح برخی از نقائص پیچ پنج‌هزاری محور آرادان به سرخه تا هفته آینده خبر داد و گفت: علاوه بر این سه محور فرعی بیش‌ترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند؛ محور ری‌آباد، محور طرود و محور جاده‌نظامی سمنان.

وی جاده نظامی سمنان را بمب جاده‌های استان سمنان توصیف کرد و خواستار آغاز فوری اصلاح وضعیت این جاده شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1582417
ارسال نظر
نظرات