شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 22:22 منتشر شده در مورخ: 1398/11/26 شناسه خبر: 1582464

چهره مردمی تلویزیون ۱۳۹۸ شب عید معرفی می شود

چهره مردمی تلویزیون ۱۳۹۸ شب عید معرفی می شود
تلویزیونی‌ها "چهره‌های مردمی سال ۱۳۹۸" را با حضور اهالی رسانه و مسئولان، معرفی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛چندی پیش ابوالفضل شریعت‌پناهی مدیر گروه اجتماعی شبکه یک سیما در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم اعلام کرد که همچون سال گذشته  برنامه‌های ویژه معرفی چهره‌های مردمی سال در برنامه "فرمول یک" دنبال می‌شود و همزمان با میلاد حضرت علی(ع) 17 اسفندماه روی آنتن خواهد رفت. 

لحظاتی پیش با حضور مدیران سازمان صداوسیما،‌ رییس حوزه هنری، امام جمعه موقت تهران، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، رییس حوزه هنری و رئیس شورای شهر تهران، داوران این دوره و اهالی رسانه، آیین معرفی «چهره های مردمی سال 1398» آغاز شد؛ شخصیت‌هایی که میهمان برنامه تحویل سال "علی ضیا" خواهند بود.

این طرح نتیجه حرکتی بدیع در برنامه "فرمول یک" با اجرا و تهیه کنندگی سیدعلی ضیاء بود که سال گذشته چهره‌هایی از میان مردم را که الگو و مظهر خدمات اجتماعی‌اند به عنوان چهره های مردمی معرفی کرد و آنها ابتدا توسط هیات داوران و سپس توسط مردم انتخاب شدند و به عنوان میهمان به برنامه تحویل سال 1398 آمدند.

سال گذشته در رأی‌گیری که 7 میلیون نفر در آن مشارکت کردند نرگس کلباسی با 930 هزار و 818 رای رتبه نخست را از آن خود کرد، یوسف اصلانی با 869 هزار و 901 رأی و لعبت گرانمایه با 829 هزار و 34 رای نیز دو چهره پیشتاز بعدی این نظرسنجی مردمی‌بودند.

برجسته شدن معرفی چهره مردمی در 1398

مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما در ابتدای آیین معرفی چهره مردمی سال 1398 گفت: طرح انتخاب چهره های مردمی سال گذشته به واسطه گروه اجتماعی شبکه یک، برنامه فرمول یک و مجری آن سیدعلی ضیا آغاز شد و طی آن با افرادی که در گمنامی روزگار می گذراندند اما سرشار از انسان دوستی تقوا و خصایص نیک بودند آشنا شدیم. آنها بدون اینکه اراده ای برای دیده شدن داشته باشند خدا مشیت کرد و از قاب تلویزیون دیده شدند.

وی افزود: وقتی سوابق و کارهای اینها را نگاه می کردم احساس کوچکی می کردم که چطور در گمنامی قصد خدمت کرده بودند. آثار اقدامات آنها ساری و جاری است. خوشبختانه این اقدام به ثمر رسید و توانستیم با همت دوستان گروه اجتماعی فرمول یک و مجری آن کلید بزنیم خوشحالیم امسال این طرح در ابعاد برجسته تری شکل پیدا کرده است و به اذن الله آن را افتتاح می کنیم.

چهره مردمی را نوروز می بینند

سعید اوحدی معاون وزارت آموزش و پرورش در ادامه این مراسم گفت: چهره مردمی سال امسال تا نوروز اعلام می شود.

وی ادامه داد: کل کشور الان می گویند که چهره مردمی سال سردار سلیمانی است و تندیس مردمی متعلق به وی است که الگوی واقعی همه مردم ایران است. اگر بخواهیم به تولیدات انقلاب اسلامی اشاره کنیم ایشان چهره مردمی امسال است.

وی افزود: 1200 چهره در ابتدا انتخاب شدند که 120  چهره در دوره اول انتخاب شد و در نهایت به 10 چهره می رسیم که در نظرسنجی مردمی منتخب های مردم انتخاب خواهند شد.

اوحدی همچنین افزود: امیدواریم رویکرد ما در سال 1400 طوری باشد که بتوانیم چهره مردمی جهانی را انتخاب کنیم.

قهرمانان واقعی به تلویزیون می آیند

مومنی شریف رئیس حوزه هنری در ادامه مراسم معرفی چهره های برتر سال برنامه فرمول یک طی سخنانی گفت: گاهی می گویند خبر خوب خبر بد است. یعنی اینکه خبر بد زودتر می پیچد و مورد توجه قرار می گیرد.

وی ادامه داد: به سازمان صداوسیما و شبکه یک تبریک می گویم که بنا را بر معرفی قهرمانان و افراد خوب گذاشتند و کار شایسته ای انجام دادند.

مومنی شریف افزود: مردم ما امروز نیاز دارند تا مردم خوب و قهرمان را معرفی کنیم و اینطور است که حالشان خوب می شود.

ادامه طرح ملی معرفی چهره های مردمی در تلویزیون

سیدمرتضی میرباقری معاون سیما در آیین معرفی چهره سال 98 گفت: این حرکت روی زمین مانده رسانه ملی از سال گذشته با خلاقیت و نوآوری شبکه یک و مجری اش شکل گرفت به دلیل خلوص و برکت و تلاشی که در این زمینه شد سال جاری مسیر بهتری را طی می کند و امیدواریم به عنوان حرکت مردمی مدنظر رهبری شکوفا شود. آنچه که به رسانه ملی برمیگردد تمامی ظرفیتش را به صحنه بیاورد و تمام تلاش ما این است در این حرکت میمون تقویت کنیم و بتوانیم از دیگر ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی بهره ببریم و زمینه شکوفایی استعدادها را فراهم کنیم.

وی افزود: ما در کنار سرمایه هایی که داریم سرمایه های انسانی و طبیعی و اقتصادی که مصادیق بسیاری دارند. اگر کشوری سرمایه انسانی و طبیعی و اقتصادی داشته باشد و از سرمایه اجتماعی بی بهره باشد نمی تواند ظرفیت ها را کنار هم قرار بدهد و به شکوفایی برسد.

میرباقری تاکید کرد: فعالیت هایی است که مردم می کنند پایه اصلی سرمایه اجتماعی است. آنچه که در ارتباطات داخلی که افراد با هم دارند صدها مورد مصادیق اینچنینی داشته باشد. اگر در جامعه ای سرمایه مردم دارای سرمایه اجتماعی وزینی نداشته باشند دیگر سرمایه هایشان تضعیف می شود و این طرح چهره مردمی در راستای تقویت این سرمایه پایه ای اجتماعی است. تا امروز این مسیر ادامه دارد. کاری که از سال گذشته شروع شد و بنای مان بر بالنده تر شدن است.

معاون سیما به شاخصه های چهره های مردمی اشاره کرد و گفت: بیشترین شاخصه این افراد این است که اصلا به دنبال دیده شدن نیستند به این امر توجه کند. ما در رسانه ملی افتخار میکنیم این مسئولیت داریم و امیدواریم زمینه شکوفایی این طرح بزرگ را فراهم کنیم.

شهادت سردار سلیمانی الگویی کم نظیر

حاجی زاده وزیر آموزش و پرورش در ادامه این مراسم گفت: اولین سوالی که درباره چنین مراسمی مطرح می شود این است که این انتخاب پدیده مثبتی است؟ و آیا برای نظام تربیتی ما کار درستی است؟ بدون شک پاسخم این است که این کار یک ضرورت است.

وی ادامه داد: جامعه ما به این رویداد نیازمند است و مردم ما از این اتفاق انرژی می گیرند‌. 

وی ادامه داد: فراگیرترین رفتار آدم ها یادگیری است. همچنان که تنفس حیات مادی ما را برقرار می کند، حیات اجتماعی فکری و معنوی و هویت اجتماعی ما به جریان یادگیری وابسته است.

حاجی زاده همچنین بیان داشت: برای داشتن تصویر دقیق از آینده باید دید یک جامعه چه یاد می گیرد. هیچ تحولی در جامعه اتفاق نخواهد افتاد مگر به مدد یادگیری.

وی در ادامه این مراسم بیان داشت: برگزاری این مراسم برجسته کردن الگوهایی است که جامعه ما در آینده به آن نیازمند است و ما داریم عرصه تربیت را تقویت می کنیم و به انسان ها مجال بیشتری برای فراگیری های بیشتر می آموزیم.

حاجی زاده بیان داشت: رویداد شهادت سردار سلیمانی الگویی کم نظیر بود. ظرفیتی که در بدرقه او ایجاد شد شور عظیمی را برپا کرد. 

وی ادامه داد: جامعه ما خوب یاد گرفته مطالبه گر باشد اما ای کاش در کنار آن روح مسئولیت پذیری تقویت شود. 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1582464
ارسال نظر
نظرات