شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 23:04 منتشر شده در مورخ: 1398/11/26 شناسه خبر: 1582471

اردوغان: سوریه از ادلب خارج نشود وارد عمل می‌شویم

رئیس جمهور ترکیه در سخنانی تهدید کرد اگر نیروهای ارتش سوریه تا پایان ماه جاری میلادی از ادلب خارج نشوند، ترکیه وارد عمل خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه شنبه در سخنانی درباره تحولات ادلب سوریه صحبت کرد.

اردوغان در سخنان خود گفت: «تا زمانی که نیروهای نظام سوریه از ادلب عقب‌نشینی نکنند، بحران در این شهر حل نخواهد شد و تحولات در سوریه در تشکیل سیاست کشورمان نقش دارد.»

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت: «اگر نیروهای نظام سوریه از ادلب خارج نشوند تا پایان ماه جاری میلادی با این موضوع مقابله خواهیم کرد.»

وی گفت: «ایجاد راه‌حل در ادلب ضروری بوده و باید نظام سوریه را مجبور به عقب‌نشینی به مرزهای توافق سوچی کنیم و اگر این موضوع تا پایان ماه جاری به سرانجام نرسد با دستان خودمان آن را اعمال خواهیم کرد.»

اردوغان اضافه کرد: «اگر دوستان به عقب نشینی نیروهای نظام سوریه (از ادلب) به ایفای نقش بپردازند از آن استقبال می‌کنیم در غیر اینصورت خودمان این کار را انجام می‌دهیم.»

رئیس جمهور ترکیه افزود: «هرگز هیچگونه قصدی برای اشغال سرزمین‌های سوریه نداریم و در تلاش برای ایجاد راه‌حل بدون اشغال اراضی سوریه هستیم.»

وی در ادامه گفت: «خواب در آرامش بر ما حرام است تا سوریه را از ظلم نظام این کشور و گروه‌های تروریستی نجات دهیم.»

ارتش سوریه از یک ماه پیش عملیات‌های نظامی خود علیه تروریست‌ها را از دو محور، یکی جنوب و غرب حلب و دیگری جنوب استان ادلب آغاز کرده و توانسته طی این مدت کوتاه، ۶۰۰ کیلومتر مربع را به همراه اتوبان حلب دمشق آزاد و پاکسازی کند. سوریه بارها اعلام کرده است که حملاتش علیه تروریستهایی است که ادلب حضور دارند.

دولت ترکیه از زمان آغاز عملیاتهای ارتش سوریه و آزاسازی بخشهایی از ریف ادلب، حضور نظامی خود را در این منطقه توسعه داده است و چندین کاروان نظامی شامل نیروهای نظامی ویژه این کشور صدها خودروی زرهی و سلاحهای سنگین وارد این منطقه کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1582471
ارسال نظر
نظرات