شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 23:38 منتشر شده در مورخ: 1398/11/26 شناسه خبر: 1582475

سردار دهقان: ایران با خشن‌ترین جنگ مواجه است

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور دفاعی گفت: جنگ اقتصادی، خشن‌ترین جنگی است که نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران با آن مواجه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار سرتیپ "حسین دهقان" روز شنبه در گفت و با پایگاه العهد لبنان اظهار داشت: جنگ اقتصادی دشواری‌های زیادی را برای مردم به وجود آورده است اما ملت ایران انقلاب، نظام و و رهبرشان را دوست دارند و در مقابل این رفتارهای آمریکا ثابت قدم ایستاده‌اند.

وی افزود: آمریکا مدعی است تحریم‌ها دولت را هدف قرار داده در حالی که مردم در تنگنا هستند؛ برای مثال برخلاف ادعای آمریکا، تحریم دارو بطور مستقیم مردم را هدف قرار داده است.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور دفاعی ادامه داد: در واقع آمریکایی‌ها سعی می‌کنند با افزایش فشارها و تحریم‌ها بین مردم و دولت شکاف ایجاد کنند و دولت را برای تحقق مطالبات مردم ناتوان جلوه دهند تا مردم به رویارویی با دولت بپردازند اما مردم ایران انقلابشان، نظام و و رهبرشان را دوست دارند و در مقابل این رفتارهای آمریکا ثابت قدم ایستاده‌اند.

سردار دهقان اضافه کرد: صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها همیشه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز ما را تهدید کرده‌اند و قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی را داشته‌اند.

وی تصریح کرد: کسی که بخواهد حمله کند و امکان ضربه زدن داشته باشد قصد خود را اعلام نمی‌کند اما وقتی بدون اینکه کاری انجام دهد هیاهو می‌کند می‌خواهد از این روش برای تحقق منافع سیاسی استفاده کند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور دفاعی ادامه داد: هرگز هجمه یا احتمال حمله نظامی علیه خود را رد نکرده‌ایم و همیشه یک تهدید نظامی وجود داشته است. دشمن، دشمن است و او می‌خواهد آنچه را که می‌تواند عملیاتی کند.

سردار دهقان تاکید کرد: هیچ کس وارد جنگ نمی‌شود مگر اینکه دو چیز را تضمین کند، اول اینکه مطمئن باشد پیروز می‌شود و یا اینکه بتواند آن را کنترل کند و هر وقت خواست پایان دهد.  

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به این نتیجه نرسیدند که در صورت درگیری، بتوانند برنده جنگ باشند یا از ادامه آن جلوگیری کنند، اظهار داشت:  به همین دلیل هیچ سلاحی علیه ما استفاده نکردند و با ما وارد جنگ نظامی نشدند اما از جنبه‌های دیگر از جمله اقتصادی، تبلیغاتی، حقوقی و بسیاری از فشارهای دیگر جنگ علیه ما را آغاز کردند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور دفاعی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی درباره محور مقاومت و اینکه نماینده آمریکا در شورای امنیت بارها و بارها نگرانی خود را از تظاهرات در برخی کشورهای منطقه اعلام کرده است آیا از تقویت محور مقاومت در این کشورها در پی تغییرات می‌ترسد؟، افزود: ما باید به سال ۲۰۰۶ و جنگ ۳۳ روزه برگردیم.

سردار دهقان افزود: موضوع این بود که داشت جبهه‌ای در مواجهه با "اسرائیل" شکل می‌گرفت، آنها فکر و تجزیه و تحلیل کردند که باید این زنجیره را تضعیف کنند و به دنبال این بودند که نقطه ضعف آن کجا است بنابر این تصمیم گرفتند که به حزب الله حمله کنند تا این جبهه را نابود کنند و آنها جنگ ۳۳ روزه را آغاز کردند.

وی با طرح این سوال ها که در این جنگ چه اتفاقی افتاد؟ و آیا ارتش اشغالگر توسط حزب الله شکست نخورد؟، اظهار داشت: حزب الله ارتشی که  در رتبه چهارم جهان قرار داشت و توانسته بود کشورهای عربی را در سال‌های ۱۹۴۸، ۱۹۶۷، ۱۹۷۳ و سایر سال‌های نکبت (مصیبت)  را شکست دهد، شکست داد.

مشاور رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه تفکر آنها از شکست کشورهای عربی در سال های یاد شده موجب شده بود تا فکر کنند حزب الله ضعیف‌ترین حلقه جبهه مقاومت است، گفت: وقتی به حزب الله حمله کردند، هیچ اتفاقی نیفتاد و فهمیدند که محاسباتشان اشتباه بوده است.

وی ادامه داد: آیا امروز نیرویی در منطقه وجود دارد که توانایی و امکانات چنین گروهی (حزب الله لبنان) را داشته باشد؟ آیا گروهی در منطقه هست که چنین عزمی داشته باشد و بتواند اهداف خود را عملیاتی کند؟ و همواره در جهت مقابله با آمریکا و اسرائیل باشد؟. به همین دلیل آنها به دنبال ضربه زدن به چنین نیرویی هستند.

سردار دهقان بیان کرد: حزب الله تا امروز، تمام قدرت و اعتبار را برای نمایندگی از ملت لبنان در اختیار دارد و نیروی مقاومت ملی لبنان است بنابر این آنها می‌خواهند حزب الله را از نگاه مردم بی‌اعتبار کنند و در حال فشار آوردن به مردم لبنان هستند تا آنها را مقابل حزب الله قرار دهند.

وی افزود: همانطور که می بینید  برخی‌ها در لبنان پیشنهاد خلع سلاح حزب الله را داده‌اند، آنها معتقدند که تمام قابلیت‌های حزب الله محدود به سلاح‌هایی است که در اختیار دارد در حالی که اینگونه نیست. قدرت و اعتبار لبنان در مردم این کشور و مقاومت آنها نهفته است گرچه سلاحشان برای دفاع نیز ضروری است.

او اظهار داشت:  اتفاقاتی که در صحنه سیاسی لبنان رخ می دهد متاثر از برخی رویدادها است. همانند کسانی که ادعا می کنند نا آرامی‌های عراق توسط حشد الشعبی است.

مشاور رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: نکته دیگری که باید به آن اشاره کنم اینکه ایران احتیاج نظامی به حزب الله یا دیگران ندارد و به اندازه کافی قدرتمند است.  در صورت وقوع یک جنگ بزرگ علیه جبهه مقاومت، حزب الله به تنهایی وظیفه خود را انجام می‌دهد و هرگز نیازی به دخالت ما و اینکه ما از او بخواهیم کاری انجام دهد یا ندهد، ندارد.

وی ادامه داد: حزب الله به دفاع از لبنان و نیروهایش مشتاق است و قرار است این اصل را برای لبنانی‌ها ثابت کند بنابر این حزب الله یک هدف و عامل ثبات و آرامش است و نیرویی است که در برابر متجاوزان و مستکبران از جمله "اسرائیل" که صلح و ثبات لبنان را نمی خواهند، ایستاده است و به همین دلیل در حالی‌که تمام تلاش خود را برای حفظ این اصول انجام می دهد،  مورد حمله و مخالفت قرار می‌گیرد.

سردار دهقان با اشاره به اینکه قرار دادن حزب الله در مقابل مردم لبنان از جمله راهبردهای دشمن برای مخالفت با حزب الله است، افزود: می خواهند با قرار دادن این حزب در برابر مردم لبنان و ایجاد رویارویی آنها حزب الله را تضعیف کنند و به همین دلیل است که آنها برنامه‌های خود را تحمیل و تلاش خود را بسیج می‌کنند تا اوضاع لبنان به هم بریزد.

وی افزود: با این حال، حزب الله هرگز چنین سیاستی را (رویارویی با مردم) را اتخاذ نمی‌کند.   

مشاور رهبر معظم انقلاب اضافه کرد:  در انتخابات پارلمانی قبلی (لبنان) گفته شد که یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس مبلغ زیادی را تزریق کرد تا بتواند بر پارلمان مسلط شود اما برنامه‌های آنها با شکست مواجه شد.

وی با بیان اینکه بیشتر کشورها از جمله عربستان سعودی، امارات عربی متحده، آمریکا، اسرائیل و حتی اروپایی‌ها  محبوبیت حزب الله را هدف قرار می دهند، اظهار داشت:  لبنان در طول تاریخ صحنه حضور و رقابت قدرت‌های خارجی برای نفوذ بوده است و حزب الله آمده است تا از این دخالت‌ها جلوگیری و حضور ملی و مشارکت مردمی را جایگزین آن کند.

سردار دهقان  افزود: بنابر این همه از این موضوع عصبانی هستند زیرا برای آنها آزار دهنده است.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور دفاعی در بخشی از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس، گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ‌تنها متعلق به ملت ایران نبود  بلکه او متعلق به همه آزادگان جهان بود و در طول دهه‌های گذشته با بی عدالتی و دشمنان جنگید و تمام برنامه‌های استکبار را شکست داد.  

وی با بیان اینکه غیبت شهید سلیمانی پایان محور مقاومت نیست، افزود:  بلکه سرآغاز یک نهضت جدید در جبهه مقاومت مقابل استکبار و صهیونیسم و ‌اخراج آمریکای اشغالگر از این منطقه است.  

سردار دهقان ادامه داد: شهید سلیمانی در جستجوی شهادت بود و همواره امیدوار بود که سرانجام به یاران شهید خود بپیوندد. او از سعه صدر برخوردار بود و باعث ترس و وحشت دشمنان می‌شد و با مردم و خانواده های شهدا مهربان بود.

وی با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی در مکتب اسلام و امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب اسلامی بزرگ شد، اظهار داشت:  اکنون یک سردار سلیمانی وجود ندارد بلکه اکنون در جهان هزاران هزار نفر سلیمانی وجود دارد که مسیر و رویکرد این شهید بزرگوار را ادامه خواهند داد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور دفاعی با بیان اینکه نام شهید سلیمانی در قلب انسان‌های آزاده جهان قرار دارد،   افزود:  او وقتی شهید شد، دوباره متولد شد زیرا شهید قوی‌تر و اثرگذار است.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1582475
ارسال نظر
نظرات