شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 23:56 منتشر شده در مورخ: 1398/11/26 شناسه خبر: 1582480
وزیر کشور:

یک میلیون نفر در امر برگزاری انتخابات مسئولیت خواهند داشت

رحمانی فضلی گفت: یک میلیون نفر، در امر برگزاری انتخابات مجلس، مسئولیت دارند، زیرا 54611 شعبه صندوق در 208 حوزه انتخابیه داریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور شامگاه امروز شنبه 26 بهمن در برنامه نگاه یک با موضوع فعالیت های وزارت کشور در زمینه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و گرامیداشت روز زن گفت: انتخابات یکی از برکات انقلاب و یادگار امام راحل و شهدا است.

وی با اشاره به پیشینه انتخابات در ایران و اینکه از سال 57 36 انتخابات در کشور برگزار شده است، ادامه داد: از اردیبهشت امسال ستاد انتخابات در کشور راه افتاد. یک میلیون نفر در روز انتخابات درگیر برگزاری می شوند، زیرا 54611 شعبه صندوق در 208 حوزه انتخابیه داریم. 

وزیر کشور گفت: از حدود هفت ماه پیش کار آموزش مسئولین اجرایی استان به استان انجام شد. در انتخابات گذشته بسیاری از مردم نتوانستند رای بدهند، در این دوره ساعت 12 شب، شعب برای اخذ رای بسته می شود.

24 مرحله انتخابات، الکترونیکی برگزار می‌شود

وی در مورد برگزاری انتخابات به‌صورت الکترونیکی گفت: 25 فرآیند و مرحله در انتخابات از ثبت نام نامزدها تا اخذ و شمارش آرا انجام می‌شود که 24مرحله از آن الکترونیکی است و تنها مرحله اخذ و شمارش را الکترونیکی انجام نمی‌دهیم؛ مهمترین بخش احراز هویت است بیشترین تخلف در اینجا بود، که الکترونیکی برگزار می‌شود.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه در انتخابات ریاست جمهوری گذشته آرای هیچ شعبه ای باطل نشده است، خاطر نشان کرد: بزرگترین نقش وزارت کشور ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌ها است، انتخابات هم یکی از موضوعات مهم است که وظیفه هماهنگی دستگاه ها با این وزارت خانه است.

وزیر کشور بیان داشت: تولید تعرفه برای ما موضوع مهم و امنیتی است. برگه تعرفه‌ها 10 نوع شاخص امنیتی دارد.

وزارت کشور هیچگونه اختلافی در نحوه اجرا و نظارت با شورای نگهبان نداشته‌ است

رییس شورای امنیت کشور گفت: شورای نگهبان، ناظر و وزارت کشور، مجری است و هیچگونه اختلافی در نحوه اجرا و نظارت با شورای نگهبان نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: موضوعاتی که در تایید صلاحیت هست شورای نگهبان بر اساس تفسیر خود نظارت نظارت استصوابی دارد؛ در هیات های اجرایی تنها 8درصد رد صلاحیت شدند، نظارت شورای نگهبان دو مرحله بالاتر است و علاوه بر مراحل چهارگانه، تحقیقات محلی و عدم اقناع در صلاحیت دارد. حق هیچکس نباید ضایع شود چون آبروی افراد است و باعث شبهه در ذهن مردم می شود.

تأکید بر حُسن نیّت فقهای شورای نگهبان

وزیر کشور با تاکید بر حُسن نیّت فقهای شورای نگهبان گفت: امیدواریم ضعف و خلا های قانونی رفع شود. ما در هیات اجرایی 10 روز فرصت بررسی صلاحیت‌ها داریم. مدارک و اسناد 16 هزار نفر قطعا ظرف این مدت کامل نمی شود و لذا ما هرچه را که فرصت کردیم اعلام و ما بقی را به شورای نگهبان ارسال می کنیم، زیرا شورا وقت بیشتری دارد.

لایحه قانون جامع انتخابات به دلایل مختلف در مجلس مانده است

وزیر کشور گفت: ما لایحه قانون جامع انتخابات را به مجلس ارسال کردیم که به دلایل مختلف در مجلس مانده است.

رحمانی فضلی اظهار داشت: یکسال و نیم روی قانون جامع انتخابات کار کردیم، و در موعد مقرر به مجلس رسید و الان هم در مجلس است.

وی در مورد حضور حداکثری مردم در انتخابات تصریح کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف همیشه مبیّن همراهی، مشارکت و دفاع از انقلاب بوده است؛ شاید در هیچ کشوری حساسیت روی این حضور نیست.

دشمن تشییع میلیونی سردار سلیمانی را بیان نمی‌کند، اما اعتراض چند نفری در کشور را پروپاگاندا می‌کند

رحمانی فضلی گفت: همه دشمنان به دنبال این هستند که روی حضور مردم فشار ایجاد کنند و اندک عدم حضور مردم را از دست دادن پشتیبانی مردم از نظام عنوان می کنند؛ حضور مردم در تشییع میلیونی سردار سلیمانی را بیان نمی کنند اما اعتراض چند نفری در کشور را پروپاگاندا می‌کنند.

وی تاکید کرد: مردم با علم به مشکلات همراهی می کنند و حضور مردم می‌تواند پشتیبان دولت و کشور و تعیین سرنوشت خودشان باشد.

ادامه دارد ...

 

https://www.dana.ir/1582480
ارسال نظر
نظرات