شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:21 منتشر شده در مورخ: 1398/11/27 شناسه خبر: 1582537
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی:

بیش از ۴۸ هزار رأی اولی در انتخابات استان مرکزی شرکت می‌کنند

بیش از ۴۸ هزار رأی اولی در انتخابات استان مرکزی شرکت می‌کنند
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی به واجدان شرایط رأی در استان مرکزی پرداخت و گفت: یک میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶۸ نفر در استان مرکزی حق رأی دارند که ۴۸ هزار و ۸۶۷ نفرشان رأی اولی هستند و برای نخستین بار در انتخابات شرکت می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهروز اکرمی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی، در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان مرکزی در سطح  شش حوزه انتخابیه برگزار می‌شود که  ۶۰ داوطلب در حوزه اراک، کمیجان و خنداب، ۲۴  نامزد در شازند، ۳۵ داوطلب در ساوه و زرندیه، ۳۷ نامزد در تفرش، آشتیان و فراهان، ۱۷ داوطلب در حوزه محلات و دلیجان و ۱۲ داوطلب در حوزه خمین با یکدیگر رقابت می‌کنند.

اکرمی با اشاره به اینکه افراد متولد دوم اسفند سال ۸۰ و قبل آن در استان واجد شرایط رأی هستند و می‌توانند در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند، اظهار کرد: یک میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶۸ نفر از جمعیت استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی واجد شرایط رأی هستند که  ۴۸ هزار و ۸۶۷ نفر آنان برای نخستین بار رأی خود را به صندوق می‌اندازند.

وی با اشاره به اینکه هویت احراز رأی‌دهندگان به‌صورت الکترونیکی ثبت می‌شود، افزود:  از ۲۵ مرحله تعریف‌شده انتخابات ۲۳ فرایند آن الکترونیکی برگزار می‌شود و فقط اخذ رأی و شمارش آرا به‌صورت دستی صورت می‌گیرد.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۲۰ شعبه اخذ رأی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی پیش‌بینی‌شده که ۶۹۱ شعبه ثابت و ۳۲۹ شعبه سیار است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1582537
ارسال نظر
نظرات