شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:12 منتشر شده در مورخ: 1398/11/27 شناسه خبر: 1582611

برگزاری نمایشگاه بهاره گیلان در نیمه دوم اسفند/ پایش مستمر بازار به منظور حفظ آرامش و موجودی کالاهای اساسی

برگزاری نمایشگاه بهاره گیلان در نیمه دوم اسفند/ پایش مستمر بازار به منظور حفظ آرامش و موجودی کالاهای اساسی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: ذخیره‌سازی کالاهای اساسی به منظور حفظ شرایط آرام موجود در بازار صورت گرفته و دولت جز در مواقع ضروری و حساس، دلیلی برای مداخله در نظام عرضه و تقاضا نمی‌بیند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی آرش فرزام صفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه در راستای حفظ قدرت خرید مردم و ایجاد شرایط رقابتی برای رعایت حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان استانی ، نمایشگاه بهاره در اسفندماه برگزار می شود،اظهار داشت: در جریان برگزاری این نمایشگاه تلاش شده اقلام اساسی با حداقل ۲۰ درصد تخفیف عرضه شود.

وی همچنین به صدور مجوز فروش های فوق العاده توسط اصناف اشاره کرد و افزود: این اقدام در کنترل قیمت‌ها نقش موثری دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه موجودی کالاهای اساسی از جمله گندم، شکر ،گوشت قرمز و سفید ،ذرت ، جو ،سویا و ... به میزان قابل قبولی است، عنوان کرد: هدف از ذخیره‌سازی کالاهای اساسی توسط دولت، حفظ شرایط آرام موجود در بازار است و دولت جز در مواقع ضروری و حساس دلیلی برای مداخله در نظام عرضه و تقاضا نمی‌بیند.

وی با بیان اینکه برای ذخیره میوه شب عید هم برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی تعاون روستایی استان صورت گرفته، افزود: برای ایام پایانی سال تیم های نظارتی متشکل از تعزیرات‌حکومتی،  سازمان صمت، دانشگاه‌علوم‌پزشکی و اتاق اصناف تشکیل می شود.

نمایشگاه‌ عرضه بهاره از 18 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های گیلان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1582611
ارسال نظر
نظرات