شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:22 منتشر شده در مورخ: 1398/11/28 شناسه خبر: 1582642
دانا گزارش می‌دهد؛

نحوه برخورد سرلیست اصلاح‌طلبان تهران با حقوق‌های نجومی دولتمردان/ نظر «مجید انصاری» درباره فیش‌های نجومی وقتی معاون پارلمانی روحانی بود

نحوه برخورد سرلیست اصلاح‌طلبان تهران با حقوق‌های نجومی دولتمردان/ نظر «مجید انصاری» درباره فیش‌های نجومی وقتی معاون پارلمانی روحانی بود
«مجید انصاری» که این روزها به عنوان سرلیست اصلاح طلبان در تهران به مردم معرفی می شود روزگاری معاون پارلمانی و سپس معاون حقوقی دولت روحانی بود. وی درباره حقوق های نجومی دیگران را متهم می کرد که برای سرپوش گذاشتن بر فساد عظیم مالی به این مسئله مهم دامن می زنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «مجید انصاری» سرلیست اصلاح طلبان در تهران از جمله مسئولان دولت کابینه روحانی بوده است. وی در دو سمت معاون پارلمانی رئیس جمهور و معاون حقوقی حسن روحانی در کابینه دولت یازدهم حضور داشته است. حالا فردی که پیشتر یکی از مدیران دولتی بوده است با حضور در انتخابات به عنوان شاخص ترین کاندیدای اصلاح طلبی برای انتخابات مجلس وارد گود شده است.

انصاری در خصوص مباحثی چون برجام، حقوق نجومی، حقوق شهروندی، شکایت از منتقدان دولت و ... بحث‌های بسیاری را در رسانه ها مطرح کرده است.
 
موضوع حقوق های نجومی که در خردادماه سال 1395 افشا شد یکی از مباحثی است که در دو حوزه ای که انصاری در دولت روحانی فعالیت کرده است، مطرح شد. این کاندیدای اصلاح طلب به عنوان معاون پارلمانی و معاون حقوقی پاسخ های جالب توجهی درباره جنجال حقوق های نجومی داده است.
 
در ادامه به برخی از مواضع وی درباره حقوق های نجومی اشاره می کنیم: 
 
انصاری: برای سرپوش بر فساد عظیم مالی به فیش‌های حقوقی دامن می‌زنند
 
انصاری در نشست خبری در سال 95 درباره اقدامات دولت درباره مقابله با حقوق های نجومی گفت: عده ای ممکن است به انگیزه سرپوش گذاشتن یا به فراموشی سپردن فسادهای بزرگ مالی گذشته و پرونده های عظیم افسانه ای به این موضوع دامن بزنند اما دولت به هیچ عنوان در این مسایل وارد حاشیه نشده و نخواهد شد و از ابتدا با موضوع مسوولانه برخورد کرده است.
 
 
معاون اسبق پارلمانی رییس جمهوری ادامه داد: مساله فیش های حقوقی به هر علت یا انگیزه ای که مطرح و احیانا به هر انگیزه ای که به آن دامن زده شده باشد، از دید دولت و شخص آقای رییس جمهور خیری برای کشور بود که زمینه اصلاح یک ناهنجاری اداری و بی عدالتی و بی انضباطی مالی را سامان دهد.
 
سخنانی که لحن و کلام آن مورد توجه رسانه های بیگانه قرار گرفت و آنها با تیترهایی چون حقوق نجومی سرپوشی برای فسادهای بزرگتر به سراغ این مطلب رفتند.
 
 
تهدید تلویحی معاون روحانی به انتشار فیش‌های حقوقی / برخی برای دولت روزانه بحران آفریدند
 
البته این سخنان انصاری با چاشنی تهدید نیز همراه بود. معاون وقت پارلمانی روحانی دراین باره گفت: «دولت فیش‌های حقوقی سایر قوا را منتشر نکرده بنابراین سایر قوا هم باید به کمک دولت بیایند.»
 
وی تصریح کرد: این موضوع علی‌رغم تلخی و ناراحتی‌ای که برای مردم داشت، موجب ایجاد نظام عادلانه و هماهنگی در پرداخت می‌شود. آن بخشی که سهم و در اختیار دولت بود در اصلاح مقررات، برخورد با متخلفان، استرداد پول‌ها و غیره انجام شد. سایر قوا هم در اجرا باید اقدام کنند.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهوری از حساسیت رسانه‌ها قدردانی کرد و گفت: از رسانه‌هایی که مسئولانه و نه فرصت طلبانه برخورد کردند، تشکر می‌کنم. رسانه‌هایی که به‌درستی این زشتی و ناهنجاری را مطرح و نقد کردند، پیشنهاد ارائه دادند و حتی از رسانه‌هایی که به‌دنبال بهانه علیه دولت هستند نیز تشکر می‌کنیم. برخی برای دولت روحانی هر روز یک بحران در حوزه‌های مختلف ایجاد کردند اما دولت به این موضوع توجهی ندارد.
 
 
انصاری: نامتعارف بودن نظام پرداخت‌ها ریشه در گذشته و حتی قبل از انقلاب دارد
 
انصاری همچنین با اشاره به اینکه دولت به دنبال اصلاح قانون برای جلوگیری از تکرار چنین مواردی است خبر داد: در یک ماه آینده لایحه جامع خدمات کشوری به دولت می‌رسد و پس از بررسی و تصویب در اولین فرصت این لایحه به مجلس داده می‌شود. البته مقابله با این پرداخت‌ها کار پیچیده و بزرگی است زیرا نامتعارف بودن نظام پرداخت‌ها ریشه در گذشته و حتی قبل از انقلاب دارد ولی دولت دنبال اجرای عدالت است.
 
 
انصاری:حقوق‌های نامتعارف ۹ماه پیش در دولت مطرح شده بود/ تعداد مدیران متخلف مشخص نیست
 
انصاری در پاسخ به این پرسش که چرا نهادهای نظارتی از مسأله فیش‌ها بی‌خبر بوده‌اند، گفت: نظامات اقتصادی و پرداختی ما از شفافیت کافی برخوردار نیست. وزارت اقتصاد از چندی پیش دنبال اصلاح نظام مالیاتی و راه اندازی یک سامانه مالیاتی در کشور است و مشابه این کار در امور گمرکات هم اجرا شده تا امکان قاچاق از بین برود.
 
وی در تیرماه سال 95 هم‌چنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه شما چه زمانی متوجه این حقوق‌های نامتعارف شدید؟ گفت: 8 یا 9 ماه پیش وزیر اقتصاد در دولت مطرح کرد که اختیارات وسیعی به هیأت مدیره شرکت‌ها، بیمه‌ها، بورس و بانک‌ها داده شده که این اختیارات می‌تواند منشا فساد شود.
 
وی ادامه داد: سپس طیب نیا مامور شد تا دستور العملی را در این باره تهیه کند که سه یا چهار ماه پیش این دستورالعمل آمد اما به دلیل نواقصی که داشت این دستور العمل بازگردانده شد و در این فاصله مسأله فیش‌های حقوقی مطرح شد. فکر می‌کنم رسانه‌ای شدن فیش‌های حقوقی به دلیل مطرح شدن آن در دولت بود. البته آقای جهانگیری هم مدت‌ها قبل درباره دریافت‌های نامتعارف هشدار داده بود.
 
 
انصاری: دولت در موضوع فیش‌های حقوقی با مدیران متخلف به شدت برخورد کرده است
 
سرلیست اصلاح طلبان در تهران زمانی که به عنوان معاون حقوقی رئیس جمهوری فعالیت می کرد با اشاره به فیش های حقوقی نامتعارف گفت: دولت تدبیر و امید در همان روز اول به دفاع از مدیران سالم و امانت دار برخاست و با مدیران متخلف به شدت برخورد قانونی کرده است. در راستای مبارزه با دریافتی های غیر متعارف دولت تدبیر و امید لایحه ای تنظیم کرده و به مجلس ارسال می کند.
 
انصاری با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید جایگاه ایران را در جوامع بین المللی ارتقا داده،  تصریح کرد: امروزه تمام کشورهای خاورمیانه دست نیاز به سوی کشور ما دراز کرده اند.
 
 
انتهای پیام/ 
 
 
 
https://www.dana.ir/1582642
ارسال نظر
نظرات