شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1398/11/28 شناسه خبر: 1582875
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زاهدان عنوان کرد؛

انسداد و پلمب 273 حلقه چاه غیر مجاز در سیستان و بلوچستان/7 دستگاه ماشین آلات حفاری غیرمجاز توقیف شد

انسداد و پلمب 273 حلقه چاه غیر مجاز در سیستان و بلوچستان/7 دستگاه ماشین آلات حفاری غیرمجاز توقیف شد
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زاهدان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 273 حلقه چاه غیرمجاز در سیستان و بلوچستان مسدود شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد علی حمیدیان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای صیانت از منابع آبی سیستان و بلوچستان، بیان کرد: در اجرای بند 5 اصل 156 قانون اساسی یکی از وظایف معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری صیانت از منابع آبی و حفاظت از این سرمایه های ملی است و برای رسیدن به این هدف از 2 سال پیش اقداماتمان را آغاز کرده ایم.

وی افزود: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان از کم آبی و در برخی مناطق از بی آبی رنج میبرد ما سعی کردیم به نوعی آب موجود استان را مدیریت کرده و از آن صیانت کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در سال جاری، گفت: از ابتدای سال جاری جلسات متعددی داشته و به نتایج خوبی رسیدیم به گونه ای که در این مدت 273 حلقه چاه غیرمجاز را مسدود کرده و 7 دستگاه ماشین آلات حفاری غیرمجاز را نیز توقیف و ضبط کردیم.

وی ادامه داد: همچنین شعبه های ویژه ای در کل استان برای رسیدگی به تخلفات چاه های غیرمجاز و بهره برداری بدون مجوز از منابع آبی اختصاص یافته است تا رسیدگی به این پرونده ها و جرائم در کوتاه ترین زمان انجام شود.

حمیدیان با اشاره به اینکه 90درصد آب مصرفی استان در بخش کشاورزی است، اذعان کرد:  با وجود اینکه امسال سال پربارانی داشتیم اما همچنان در بسیاری از مناطق استان با کمبود آب مواجه هستیم و باید از این داشته ها به بهترین شکل استفاده و صیانت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت از منابع آبی یک کار گروهی و فراجناحی است و همه دستگاه های مسئول در این بخش باید دست در دست یکدیگر برای تحقق این هدف تلاش کنند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب زاهدان در پایان با درخواست از مردم برای حفاظت از منابع آبی، تصریح کرد: آب مایه حیات است و باید همه شهروندان برای حفاظت از آن اقدام کرده و اگر می بینند جایی فردی به صورت غیرقانونی از منابع آبی سوء استفاده می کند آن را اطلاع رسانی کنند، صیانت از منابع آبی در واقع حفاظت از آینده ما و فرزندان ماست.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1582875
ارسال نظر
نظرات