شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:56 منتشر شده در مورخ: 1398/11/28 شناسه خبر: 1582885
کرباسچی:

انتخابات ناموس دموکراسی است/ نمی‌توانیم در انتخابات شرکت نکنیم

انتخابات ناموس دموکراسی است/ نمی‌توانیم در انتخابات شرکت نکنیم
دبیرکل حزب کارگزاران گفت: ما نمی‌توانیم مردم را دعوت به حضور در انتخابات کنیم ولی علی رغم تایید صلاحیت حدود ۷۰۰۰ نفر از واجدین شرایط به دلایل مختلف در عرصه انتخابات حضور نداشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران در نشست خبری این حزب که صبح امروز در مجموعه تلاش برگزار شد، با کنایه به احزاب اصلاح طلبی که به نوعی به بهانه رد صلاحیت‌ها انتخابات را تحریم کرده‌اند، اظهار داشت: ما ضمن احترام به دوستانی که در انتخابات حضور ندارند باید بگوییم که نیامدن به عرصه انتخابات شرایط را سخت‌تر می‌کند و اگر به میدان نیاییم مشخص نیست در آینده این نیامدن  چه مشکلاتی را برای کشور ایجاد می‌کند. 

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران نیز در این نشست در پاسخ به این سوال که برنامه این حزب برای حضور در عرصه انتخابات چیست بویژه با توجه به عملکرد فراکسیون امید و مجلس دهم که انتقادات زیادی را به همراه داشته، گفت: ما نمایندگانی چون مطهری و رحیمی را که گرفتار بررسی صلاحیت‌ها شدند و از این مرحله عبور نکردند را شهید عرصه انتخابات می‌دانیم ولی در همین سختگیری‌هایی که در این دوره از انتخابات شده نیروهای ارزشمند دیگر از جمله دوستانی که در این جلسه حضور دارند، هستند که قادرند عملکرد قابل قبولی در مجلس داشته باشند. 
 
وی افزود: ما بین تکلیف شرعی و تکلیف انسانی احساس می‌کنیم باید بن بست‌هایی که وجود دارد را بشکنیم. ما نمی‌توانیم مردم را دعوت به حضور در انتخابات کنیم ولی علی رغم تایید صلاحیت حدود 7000 نفر از واجدین شرایط به دلایل مختلف در عرصه انتخابات حضور نداشته باشیم. 
 
کرباسچی گفت: ما در اطلاعیه حزب برای انتخابات 10 سرفصل کلی را در صورت حضور کاندیداهای معرفی شده ارائه داده ‌ایم که برای طولانی نشدن سخنانم خبرنگار سوال کننده درباره برنامه‌های حزب را به این سرفصل‌ها ارجاع می دهم. 
 
وی تاکید کرد: ما به هیچ وجه نباید نهاد انتخابات که ناموس دموکراسی است را نادیده بگیریم و باید با تمام توان و با کمک احزاب اصلاح‌طلب و به کمک کاندیداهای اصلاح طلبی که در این عرصه حضور دارند، بتوانیم شرایط کنونی را با پیاده سازی سرفصل های اعلام شده بهبود ببخشیم. 
 
بنابر گزارش تسنیم، محسن هاشمی به عنوان رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران در بخش دیگری از این نشست خبری  با بیان اینکه انتخاب اسامی لیست از سوی شورای مرکزی این حزب به کمیته سیاسی و سپس به کمیته انتخابات داده شد و این گروه  در نهایت به لیست یاران هاشمی رسیدند، گفت: کاندیداهایی که در این لیست حضور دارند اگر نتوانند به مجلس راه پیدا کنند نباید ناراحت شوند چراکه وظیفه ما این بود لیستی بدهیم تا کسانی که به مشی حزب کارگزاران اعتقاد دارند به آن رای دهند.
 
وی افزود: یاران هاشمی عنوان ژورنالیستی بوده که به معنای انتساب لیست به آقای هاشمی و خانواده ایشان نیست.
 
در ادامه این نشست مرعشی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا با وجود بی اثر بودن رای مردم، باز هم اناا باید در انتخابات شرکت کنند، گفت: آنچه امروز در ایران وجود دارد ذخیره انقلاب مشروطه است و آینده ایران به این زمین خوردن ها و بلند شدن ها بستگی دارد من قبول ندارم که چون نهادهای نظارتی سخت گیری کرده اند پس رای مردم بی اثر است.
 
وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه قبول ندارم که رای مردم بی اثر است، گفت: این مسئله به وضوح در انتخابات 76 و انتخاب آقای خاتمی، در سال 80 که با وجود حضور کاندیداهای زیاد جریان مقابل آقای خاتمی حتی یک میلیون رای بیشتر داشت، در سال 84 که همه خیال می کردند که کاندیدای رقیب آقای قالیباف است ولی آقای احمدی نژاد رای آورد و به همین شکل در دوره های دیگر نیز مشهود بود و دیدیم که آنچه که از نتیجه انتخابات  تصور می‌شد،  به وقوف نپیوست.
 
انتهای پیام/
 
 
https://www.dana.ir/1582885
ارسال نظر
نظرات