شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:20 منتشر شده در مورخ: 1398/11/28 شناسه خبر: 1583039

رزمندگان یمنی حملات سنگین ائتلاف سعودی را دفع کردند

رزمندگان یمنی حملات سنگین ائتلاف سعودی را دفع کردند
رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز نیز حملات سنگین نیروهای ائتلاف سعودی در مناطقی از نوار مرزی شمال یمن با جنوب عربستان را ناکام گذاشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز نیز حملات سنگین نیروهای ائتلاف سعودی در مناطقی از نوار مرزی شمال یمن با جنوب عربستان را ناکام گذاشتند.

مناطق مرزی شمال یمن با عربستان در روزهای اخیر در پی تجاوزات نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی و مقاومت رزمندگان یمنی در برابر آن، التهاب شدیدی را تجربه می‌کند.

نیروهای مسلح یمن عصر امروز تلاش نیروهای ائتلاف سعودی در ارتفاعات «توپلق» در مرز شمال یمن در استان «صعده» با منطقه «جیزان» عربستان  را ناکام گذاشتند.

یک مقام نظامی یمن در گفت‌وگو با شبکه المسیره تاکید کرد:«در جریان دفع این تجاوز ائتلاف سعودی که در چارچوب عملیات (البنیان المرصوص)رزمندگان یمنی است، شماری از نیروهای ائتلاف سعودی کشته یا زخمی شدند».

امروز دوشنبه همچنین درگیری میان رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با نیروهای ائتلاف سعودی در منطقه مرزی «ام بی سی» در استان جیزان عربستان که ساعت‌ها به طول انجامید با شکست نیروهای ائتلاف سعودی برای پیشروی همراه شد و در نتیجه آن شماری از صفوف آنها کشته یا زخمی شدند.

منطقه ام بی سی عربستان در مرزهای شمال غربی یمن و مشرف به استان صعده یمن است.

ائتلاف سعودی هم به تلافی ناکامی در پیشروی در استان صعده شهر «الظاهر» این استان را با جنگنده‌های خود در دو نوبت بمباران کرد.

مناطق مختلف در نوار مرزی شمال یمن با جنوب عربستان طی روزهای گذشته نیز شاهد شکست تلاش‌های مکرر نیروهای ائتلاف سعودی برای پیشروی در این منطقه و وارد آمدن تلفات جانی و تجهیزاتی به صفوف آنها همراه شد.

ائتلاف سعودی تلاش می‌کند به تلافی شکست‌های متوالی خود در جبهه‌های داخلی یمن طی دو هفته اخیر از طریق مزدوران خود به عمق خاک شمال یمن نفوذ کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1583039
ارسال نظر
نظرات