شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:50 منتشر شده در مورخ: 1398/11/29 شناسه خبر: 1583099
رئیس اتاق بازرگانی عنوان کرد؛

کالاهای بهداشتی و آرایشی که در گمرک مانده‌اند

کالاهای بهداشتی و آرایشی که در گمرک مانده‌اند
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: روند ترخیص خودروهای وارداتی با مصوبه جدید هیأت دولت آغاز شده، اما در بسیاری از موارد از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر اقلام متأسفانه هنوز رسوب کالا در گمرکات وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود خوانساری امروز در یازدهمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از اخذ تصمیمات دیرهنگام دولت در بسیاری از موارد،‌گفت: نمونه این ورود دیرهنگام دولت در مورد ترخیص خودروهای مانده در گمرکات است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: روند ترخیص خودروهای وارداتی با مصوبه جدید هیأت دولت آغاز شده، اما در بسیاری از موارد از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر اقلام متأسفانه هنوز رسوب کالا در گمرکات وجود دارد.

وی افزود: محصولات آرایشی و بهداشتی بیشتر از 10 ماه است که در گمرکات مانده و علیرغم پیگیری‌ها همچنان مشکلات باقی مانده است.

خوانساری افزود: کالاهای بسیاری در گمرکات به سرنوشت این اقلام دچار شده است.

وی اظهار داشت: به خاطر کمبود بودجه دولت فشارهای زیادی را به تأمین اجتماعی و مالیات بنگاه‌های اقتصادی وارد می‌کند که این موارد تأثیر منفی در محیط کسب و کار دارد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت:‌ اگر امروز فرصت جذب سرمایه‌گذاران خارجی وجود ندارد، باید فضای کسب را برای سرمایه‌گذاران داخلی فراهم و مناسب کنیم.

خوانساری همچنین در مورد هزینه آلودگی هوا اظهار داشت:‌ این هزینه بالغ بر 8 میلیارد دلار در روز برآورد شده است و کشورهای چین،‌ آمریکا و هند بیشترین زیان را می‌بینند.

وی افزود: در چین بالغ بر 1.8 میلیون نفر در سال و در هند یک میلیون نفر و در کل دنیا 4.5 میلیون نفر در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

 

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1583099
ارسال نظر
نظرات