شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:31 منتشر شده در مورخ: 1398/11/30 شناسه خبر: 1583379
مواضع نماینده ولی فقیه در خصوص اتفاقات تبلیغاتی در شهر اراک؛

حضور آگاهانه مردم توطئه های دشمنان را خنثی می کند/نباید به شبکه های فساد میدان داد

حضور آگاهانه مردم توطئه های دشمنان را خنثی می کند/نباید به شبکه های فساد میدان داد
امام جمعه اراک به بحث مهم تبلیغات انتخاباتی که طی روزهای گذشته حواشی در شهر اراک در پی داشت، پرداخت و گفت: در مسئله تبلیغات انتخاباتی باید خودمان را جداگانه از دنیا مقایسه کنیم چرا که ما یک نظام اسلامی هستیم، نظامی هستیم که پایه های آن بر معنویت، اخلاق، اخلاص، وفاداری به اسلام و خون شهداست پس این معیارها باید حفظ شود، این جا انتخابات کشورهای دیگر نیست که افراد هر چه خواستند به یکدیگر بگویند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز در جلسه درس اخلاق مدیران استان ضمن تشکر از حضور پر شور مردم در راهپیمایی عزت آفرین ۲۲ بهمن، حضور مردم استان در این راهپیمایی را افتخار آمیز دانست و گفت: درود بر این مردم قدرشناس، وفادار و زمان شناس که با آگاهی در صحنه های مختلف چون راهپیمایی ۲۲ بهمن و تلاش برای کمک به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان حضور می یابند.

انتخابات پیش رو یکی از موضوعات مهم، حساس و سرنوشت ساز کشور است

دری نجف آبادی یکی از موضوعات مهم، حساس و سرنوشت ساز کشور را انتخابات پیش رو دانست و عنوان کرد: حضور مردم در انتخابات حق و تکلیفی است که نه تنها سرنوشت چهار ساله آینده بلکه با توجه به اثرات ماندگارِ مجلس، در ده ها سال آینده نیز تاثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: به شرطی که مجلس حکیمانه و خردمندانه عمل کند و سنت های حسنه در آن برقرار کنیم تاثیری چند صد ساله خواهد داشت. شاید این مجلس به نام چهار سال است اما هر گونه ریل گذاری برای صد ها سال بعد در آن انجام می شود. این ریل گذاری در راستای پیشرفت و توسعه، الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، گام دوم انقلاب، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های عدالت اجتماعی بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ضمن تاکید براهمیت مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۳۰ اصل از اصول قانون اساسی به حقوق مجلس بر می گردد و مربط به قانون گذاری است که خود نشانه اهمیت مجلس است. باید توجه داشت که هر نماینده، نماینده ی یک ملت است نه نماینده جناح یا جریانی سیاسی و هر حرکت و تصمیمش آثار و برکات دراز مدت دارد.

حضور آگاهانه مردم توطئه های دشمنان را خنثی می کند

وی با اشاره به لزوم حضور آگاهانه و فعال مردم در این انتخابات، عنوان کرد: حضور آگاهانه مردم توطئه های دشمنان را خنثی می کند و ابزاری برای کوبیدن بر دهان دشمنان تروریست و رسانه های مرتبط با آنهاست.

دری نجف آبادی تصریح کرد: افرادی مانند هوک و پمپئو سعی دارند بگویند این انتخابات ساختگی است و ملت از انقلاب بریده اند. به نوعی این عناصر بی هویت می خواهند ملت ما را تحقیر کنند در حالی که ملت نباید تحقیر دشمنان را بپذیرد. نظر امام(ره) در گذشته و نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمان حال نیز بر همین منوال است که نباید تحقیر آنان را بپذیریم بلکه در حوزه های مختلف مانند مذاکرات و برخوردها باید دشمنان را تحقیر کنیم و نباید خود را دست کم بگیریم. حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه عین الاسد نمونه ای از همین تحقیر دشمنان بود.

وی با تاکید براینکه مردم در انتخابات حماسه دیگری را رقم خواهند زد، اظهار کرد: این انتخابات گره خورده به عزت و وحدت ملی است حتی اگر عده ای نسبت به عملکرد یک نفر ایراد دارند این به آن معنا نیست که نسبت به استقلال و کشورمان سهل انگاری کنیم و به همین جهت حتی غیر مسلمانان نیز باید حضور داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به تلاش برخی از ورشکسته های سیاسی برای کاهش حضور مردم در انتخابات، اظهار کرد: آن چیزی که در این مراحل مهم است حضور قدرتمندانه است و انشاءالله همه تلاش کنند و مردم هم احساس مسئولیت کنند. مردم می توانند از بین بیش از ۷۰۰۰ نفر، نماینده خود را انتخاب کنند و حداقل برای هر صندلی ای بیش از ۲۰ نفر کاندیدا هست پس حق انتخاب برای هر کسی وجود دارد. البته باید فکری شود و در قانون تدبیر شود تا با در نظر گرفتن چارچوب های قانونی هر فردی نتواند ورود پیدا کند چرا که شکل ثبت نام و تعداد ثبت نام ها مشکل آفرین است.

وی به بحث مهم تبلیغات انتخاباتی که طی روزهای گذشته حواشی در شهر اراک در پی داشت، پرداخت و گفت: در مسئله تبلیغات انتخاباتی باید خودمان را جداگانه از دنیا مقایسه کنیم چرا که ما یک نظام اسلامی هستیم، نظامی هستیم که پایه های آن بر معنویت، اخلاق، اخلاص، وفاداری به اسلام و خون شهداست پس این معیارها باید حفظ شود، این جا انتخابات کشورهای دیگر نیست که افراد هر چه خواستند به یکدیگر بگویند.

در تبلیغات مبانی اخلاقی را حفظ کنیم/در سال ۸۸ ظلمی که آن سید و شیخ به نظام کردند قابل تعبیر نیست

وی با اشاره به اینکه باید در تبلیغات مبانی اخلاقی را حفظ کنیم، گفت: نباید در تبلیغات دستاویزی دست دشمن دهیم و نه بهانه ای ایجاد کنیم که آن، فردا هم ادامه پیدا کند یا به جای اینکه یک سنت حسنه ای در تبلیغات انتخاباتی پایه گذاری کنیم مانند سال ۸۸ یک سنت سیئه را پایه گذاری کنیم. در سال ۸۸ ظلمی که آن سید و شیخ به نظام کردند قابل تعبیر نیست. باید به آنها گفت با همان قواعدی که آمدید با همان قواعد رأی لازم را نیاوردید؛ البته من هم طرفدار آن آقایی که رای آورد نبودم اما در همان سال پنج نفر مسئول شدیم و برای بازشماری رفتیم و همه چیز واضح بود و هیچ رأیی جا به جا نشده بود.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: این که نمی شود ما با قواعد بازی وارد شویم و بعد خودمان علیه نظام، انقلاب، امام، آرمان ها و رهبری در جلسات محرمانه و غیر محرمانه شروع کنیم به پرده دری و جوسازی و بهانه ای ایجاد کنیم تا بعدا به آن دامن بزنیم یا شعارهایی بدهیم که فردا بتوانیم از آن استفاده کنیم؛ این خلاف اخلاق، شرع، قانون و آداب اسلامی و وحدت ملی و مصداق آب به آسیاب دشمن ریختن و سیاه نمایی است.

نباید به شبکه های فساد میدان داد

وی در کنایه به برخی از فعالیت های در حال انجام، تصریح کرد: جالب است که دولت دست خودتان است. دولت، دولت شماهاست. همه دست خودتان است. حالا طلبکارید! می خواهید یکی یکی از آدم هایتان را بگویم که چه کسانی هستند؛ حتی برخی از آنها بسیار فاسق و مزخرف هستند. متأسفانه نمی دانم این ها مدعیان چه هستند و نمی دانم چرا به این افرادی که اصلا اهل این منطقه هم نیستند میدان می دهند. چرا به این شبکه های فساد میدان می دهند. ما در پیشگاه خدا و اهل بیت مسئولیم. نمی شود که هر آدم کذایی که به هیچ اصلی از اصول قانون اساسی پایبند نیست میدان داری کند و حرمت همه را بشکند و مقدسات را زیر سوال ببرد این گناه است و مسئولیت همه با شماست.

دری نجف آبادی اضافه کرد: حضور مردم حرف درستی است ولی حضور مردم با حرکت های خلاف اخلاق به ضرر ماست و فردا عده ای طلبکار می شوند مانند خیلی ها که الان طلب کار شدند. مانند نور چشمی بعضی ها که طلب کار شدند، این از اطلاعیه اخیرشان کاملا روشن است.

وی در توصیه ای به عموم مردم، گفت: آحاد افراد جامعه باید برای رضای خدا، امنیت کشور، حفظ عظمت این نظام و زنده نگه داشتن خون شهید سلیمانی با قدرت حضور به هم رسانند و بهترین را انتخاب کنند. افرادی را انتخاب کنند که به درد مجلس بخورند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: به برکت امام(ره) و خون شهدا، زمینه ای فراهم شد که ملت ایران حاکم کشور باشند، این در حالی است که این کشور صدها سال در دهان گرگ های عالم افتاده بود. لذا باید قدر این فرصت با عظمت را بدانیم چرا که اگر نسبت به این فرصت غفلت کنیم سیلی خواهیم خورد که این مهم را می توان در آیات قرآن و ماجرای حضرت موسی(ع) دید.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: به برکت امام راحل(ره) از ۴۰۰ سال اسارت و قتل عام عبور کردیم. امروز، مجلس کانون امنیت، سربلندی ملت و زبان گویای ملت است. باید مجلسی داشته باشیم که زبان گویای ملت باشد و در برابر ترامپ و شرق و غرب و در دفاع از حقوق ملت در پیشرفت و گسترش عدالت و تامین امنیت همه جانبه و در حسن نظارت بر کارهای دولت و غیر آن فعال باشد. مجلس پیشانی کشور است و باید مجلس آبرومندی داشته باشیم تا بتوانند برای خدا ادای وظیفه کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1583379
ارسال نظر
نظرات