شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1398/11/30 شناسه خبر: 1583426
دادستان انقلاب شهرستان اسدآباد:

کانال و گروه‌های تلگرامی نامزد ها در خارج از زمانبندی تبلیغات مسدود می‌شوند

کانال و گروه‌های تلگرامی نامزد ها در خارج از زمانبندی تبلیغات مسدود می‌شوند
علیرضا سلطانی‌متهور با بیان اینکه تبلیغات نامزدها بعداز پایان زمان آن، چه در فضای حقیقی و چه مجازی، تخلف است، گفت: درصورت مشاهده تبلیغات، کانال ها و گروه های تلگرامی مسدود می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان؛ با اشاره به اینکه روز پنج شنبه ساعت ۸ صبح تبلیغات رسمی و قانونی کاندیداهای مجلس به پایان می رسد، اظهار کرد: اگر چه برخی کاندیداها در زمان غیر قانونی هم تبلیغات کردند، اما انتظار می رود دیگر بعداز ممنوعیت آن، دست از تبلیغات بکشند و در واقع تخلف نکرده و دارای پرونده قضایی نشوند.

وی با بیان اینکه برخی از کاندیداها در ایام تبلیغات رسمی تخلفاتی داشته و مقررات را رعایت نکردند، افزود: البته تعدادی کاندیدا هم قانونمدار بوده و آن را زیر پا نگذاشته و موجب آزار و اذیت مردم نشدند که از آنان قدردانی می‌کنیم‌.

سلطانی‌متهور با بیان اینکه برای کاندیداهایی که تبلیغات قانون را رعایت نکردند، پرونده تشکیل داده و در حال رسیدگی هستیم، افزود: بالغ بر ۶۰ فقره پرونده تخلفات انتخاباتی کاندیداها به ثبت رسیده است‌.

وی افزود: برخی از هواداران کاندیداها هم تخلف انتخاباتی داشتند که پرونده آنان هم در حال رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسدآباد بار دیگر به پایان روز تبلیغات کاندیداها در روز پنجشنبه اشاره کرد و گفت: هیچ کدام از کاندیداها نباید تبلیغات را چه در فضای مجازی و چه فضای حقیقی انجام دهند و درصورت انجام کار غیرقانونی با آنان برخورد خواهد شد و کانال و گروه تلگرامی مسدود می شود.

وی تأکید کرد: کاندیداها و هوادارانشان مراقب باشند بعداز اتمام روز تبلیغات، تخلف نکنند که مجازات سختی به همراه خواهد داشت.

سلطانی‌متهور با بیان اینکه بارها گوشزد کردیم که توهین و تخریب در فضای مجازی از سوی کاندیداها و هواداران‌شان رخ ندهد که برخی گوش‌شان بدهکار نبود، افزود: راه‌اندازی کاروان‌های تبلیغاتی ممنوع بود که در این زمینه نیز چندین خودرو توقیف شده است.

وی با تأکید بر خاموشی کانال ها و گروه های تبلیغاتی در فضای مجازی بعداز ساعت ممنوعیت تبلیغات نامزدها، گفت: مدیران این کانال‌ها و گروه‌ها باید روز پنجشنبه ساعت ۸ صبح به تبلیغات خود پایان دهند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اسدآباد با بیان اینکه تمام مطالب و محتوای کانال ها و گروه ها رصد می شوند و تخلف از دید دستگاه قضا دور نخواهد ماند، یادآور شد: در صورت مشاهده تبلیغات بعد از ممنوعیت  تبلیغات چه در فضای مجازی و چه فضای حقیقی پرونده برای متخلفین پرونده تشکیل خواهد شد.

سلطانی متهور عنوان کرد: در پی انتشار نظرسنجی انتخاباتی در یکی از کانال‌های تلگرامی اسدآباد، این کانال مسدود شد.

دادستان شهرستان اسدآباد خاطر نشان کرد: یکی از کانال‌های تلگرامی در اسدآباد اقدام به نظر سنجی انتخاباتی کرده است و بارها اعلام کردیم که نظرسنجی در مورد انتخابات و اعلام اسامی در نظرسنجی برای تشویش اذهان عمومی است و این امر ممنوع است.

سلطانی متهور گفت: باتوجه به انتشار نظرسنجی در این کانال تلگرامی دستور دادیم فعالیت این کانال متوقف شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1583426
ارسال نظر
نظرات