شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1398/11/30 شناسه خبر: 1583437

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم طرح ملی مسکن در اواسط اسفندماه سال جاری/ اظهارات ضد و نقیض تاریخ تحویل مساکن طرح ملی به متقاضیان!

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم طرح ملی مسکن در اواسط اسفندماه سال جاری/  اظهارات ضد و نقیض تاریخ تحویل مساکن طرح ملی به متقاضیان!
در حالی که تاریخ تحویل مساکن طرح ملی هنوز مشخص نیست ، داریوش حسینی از آغاز ثبت‌نام مرحله دوم طرح ملی مسکن در اواسط اسفندماه سال جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان در گفتگو با خبرنگار عصر همدان؛ اظهار کرد: مرحله دوم ثبت‌نام طرح ملی مسکن در استان همدان در اواسط اسفندماه آغاز می‌شود.

وی افزود: این ثبت‌نام همچون مرحله نخست به صورت اینترنتی برای واجدین شرایط مرحله به مرحله برای هر استان اعلام و انجام می‌شود.

حسینی خاطرنشان کرد: در پایش‌های مرحله نخست از استان همدان ۴۰ درصد دارای شرایط ثبت‌نام طرح ملی مسکن نبوده‌ و ریزش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه زمین این طرح رایگان و به صورت ۹۹ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، گفت: متقاضیان واجد شرایط طرح ملی مسکن فقط پول ساخت واحدها را می‌پردازند یعنی اگر هزینه ساخت یک واحد ۸۰ متری ۲۷۰ میلیون تومان است این مبلغ به صورت مرحله به مرحله توسط مشتریان واریز می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به اینکه سهم استان همدان در طرح ملی مسکن ۳ هزار نفر است، بیان کرد: تاکنون ۴۰ درصد از افراد واجد شرایط ثبت‌نام کرده‌اند و ۴۰ درصد واجد شرایط نیز در اسفندماه به صورت اینترنتی در سایت مرکزی ثبت‌نام می‌کنند.

حسینی در حالیکه در گفتگوی قبلی خود با این رسانه از تحویل مساکن تا پایان سال ۹۹ خبر داده بود اما امروز عنوان کرد: این مساکن تا سال ۱۴۰۰ تحویل متقاضیان می‌شود.

وی در خصوص مساکن مهر فاقد متقاضی در همدان و شهرستان‌های استان نیز یادآور شد: در همدان مسکن مهر فاقد متقاضی نداریم و اگر مساکنی فاقد متقاضی باشد دارای مشکلات حقوقی است.

حسینی اضافه کرد: متقاضیان مساکن مهر شهرستان‌های دیگر استان نیز که تاکنون متقاضی مسکن بودند وارد طرح ملی مسکن می‌شوند.

به گزارش عصر همدان؛ در مصاحبه یک ماه گذشته مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان با تاکید بر اینکه برنامه دولت در ساخت این مساکن تا پایان سال ۹۹ است گفت: در برنامه کلی ابتدا پولی از متقاضی در این طرح گرفته نمی‌شود اما در صورت توانایی متقاضی در پرداخت پول نقد، می‌تواند این پول را پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: آورده هر متقاضی برای تحویل هر واحد باید ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان باشد چراکه این واحدها پس از ساخت ارزش بالایی دارند در حالی که در مصاحبه امروز برای ۷۰ متر منزل باید ۲۷۰ میلیون تومان هزینه کند.

در پایان باید متذکر شد با قوانین ضد و نقیضی که هر روز از وزارت راه و شهرسازی اعلام می شود متاسفانه آنطور که احساس می‌شود طرح ملی مسکن در همین مراحل ابتدایی با چالش‌های بسیاری مواجه شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1583437
ارسال نظر
نظرات