شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:28 منتشر شده در مورخ: 1398/12/01 شناسه خبر: 1583638
یک تحلیلگر رسانه:

دود انتخاب ناآگاهانه نماینده مجلس در البرز به چشم مردم می رود/ لزوم شفاف سازی اموال توسط کاندیداها، قبل و بعد از تصاحب کرسی مجلس

دود انتخاب ناآگاهانه نماینده مجلس در البرز به چشم مردم می رود/ لزوم شفاف سازی اموال توسط کاندیداها، قبل و بعد از تصاحب کرسی مجلس
امین بسطامی گفت: خداوند در قرآن به مردم تاکید می کند برای انتخاب سه تا فاکتور را در نظر بگیرند یعنی نماینده اصلح از دیدگاه قرآن باید "از مردم، در مردم، با مردم" باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: مردم با شناخت، آگاهی و ریشه یابی نمایندگان مجلس به آنها رای دهند زیرا آینده و سرنوشت کشور در دستان این آنها است و اگر از روی ناآگاهی انتخاب شوند دود این آسیب به چشم مردم می رود.

امین بسطامی ادامه داد: ابتدا مردم باید ریشه یابی کنند این نماینده مجلس تاکنون کجا بوده، چه جاهایی فعالیت کرده است و ... در واقع سابقه وی را در بیاورند.

وی افزود: در سوره نحل آیه 36 خدا می فرماید ما برای هر امتی یک مسئول، رسول یا مدیر فرستادیم و از دیدگاه خداوند این مسئول باید در کنار داشتن تخصص دو ویژگی بارز داشته باشد. " أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَاجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ" یعنی عبد خداست و از طاغوت اجتناب می کند .

این کارشناش رسانه تصریح کرد: طاغوت صیغه مبالغه از ماده طغیان است، شما یک جوی آب را در نظر بگیرید که لبه و دیواره دارد و آب در آن جریان دارد زمانی که این آب در این جوی به شدت زیاد می شود این سطح آب بالا می آید از این لبه ها خارج می شود اصطلاحا از حد خودش خارج می شود به این طغیان می گویند.

بسطامی افزود: آدم هایی که از حد خودشون خارج می شوند از ددیگاه قرآن طاغوت هستند یعنی طرف هر معبودی جز خدا دارد یک زمان معبودش پول است زمانی دیگر معبودش شارژ، لاستیک تراکتور، شام است. حالا خداوند مصداق این آدم هایی که طاوغت هستند را در قرآن تشریح می کند.یک زمانی در کشور ما پهلوی ها طاغوت بودند و اکنون ترامپ در کشور ماطاغوت است .

وی ادامه داد: خداوند در آیه یک تا سوم سوره ماعون می فرماید: " أَرَأَیْتَ الَّذِی یُکَذِّبُ بِالدِّینِ" آیا ندیدی آن کسی را که روز جزا را انکار کردند." فَذَلِکَ الَّذِی یَدُعُّ الْیَتِیمَ" کسی که یتیم را با دست خودش می راند کسی که به یتیم کمک نمی کند." وَلَا یَحُضُّ عَلَى طَعَامِ الْمِسْکِینِ" کسی که دیگران را به اطعام مساکین تشویق نمی کند.

این کارشناس تاکید کرد: خداوند در قرآن می فرماید این آدم ها درد مردم برایشان مهم نیست ، اینها آدم هایی هستند که گرفتاری مردم برایشان مهم نیست." فَوَیْلٌ لِلْمُصَلِّینَ" پس واى بر نمازگزارانى." الَّذِینَ هُمْ عَنْ صَلَاتِهِمْ سَاهُونَ" که از نمازشان غافلند." الَّذِینَ هُمْ یُرَاءُونَ" آنان که ریا مى کنند.(آیات 4 تا 6 سوره ماعون)

بسطامی گفت: وای بر آن آدمی که در مسجد نماز می خواند و به فکر درد مردم نیست. بنابراین طاغوت زمان فقط ترامپ نیست. توحید فقط نماز و مهر روی پیشانی گذاشتن نیست. خدا می فرماید این افراد روز جزا را با لباس پیامبر انکار می کنند، این افراد مردم را از دین می زنند. امام خمینی "ره" می فرمایند : "اگر این مردم نبودند ما در سیاه چاله های طاغوت می پوسیدیم".

وی افزود: شما دیدید که در روز شهادت سردار قاسم سلیمانی مردم با چه شوقی و همه با دلهایشان در خیابانها ریختند و نشان دادند ما ملت شهادت هستیم و ما شهادت را دوست داریم امافلان نماینده مجلس یا فلان مسئول به نام شهدا رای می آورد ، با لباس پیامبر مردم را از خدا زده می کند و در زمان رای گیری حتی عکس پروفایل شان عکس سردار قاسم سلیمانی و رهبر است بعد از اینکه رای آوردند و کارشان تمام شد رهبری و شهادت را با لباس خدمت گذاری می زنند.

این کارشناس رسانه تصریح کرد: خداوند در قرآن به مردم تاکید می کند برای انتخاب سه تا فاکتور را در نظر بگیرند یعنی نماینده اصلح از دیدگاه قرآن باید "از مردم، در مردم، با مردم" باشد. در صورتی که اکنون می بینیم نمایندگان فقط در زمان تبلیغات کنار مردم هستند این نماینده درد مردم را نمی فهمد و انتخاب اصلحی نیست.

بسطامی ادامه داد: از مردم یعنی اینکه نماینده باید درد جوان بیکار را کشیده باشد یعنی بین مردم رفت و آمد کرده باشد و از خود و از جنس مردم باشد تا بتواند در زمان پذیرش مسئولیت گام هایی برای اشتغال جوانان استان بردارد.

وی افزود: امروز باب شده است ما مسئول را فقط روز انتخابات می بینیم، شام می اندازند، سفره پهن می کنند و ...مسئول تا اطلاعاتش شفاف نباشد برای شما کار نمی کند و مسئولی که رایش شفاف نباشد مسئولیت پذیر نیست.

وی تاکید کرد: من از مردم مطالبه گری نسبت به کاندیداها را خواستارم زیرا کسانی که رای شان شفاف نیست با مردم نیستند، نماینده  به واسطه رای مردم بزرگ می شود در نتیجه باید برای رفاه آنها گام بردارد.

این کارشناس تصریح کرد: مردم از نمایندگان بخواهید لیست اموالشان را قبل از هر چیزی مشخص و شفاف سازی کنند یعنی اموالی که اکنون دارند و اموالی که بعد از پذیرش مسئولیت دارند، شفاف سازی باید در مملکت ما جا بیفتد تا مسئولینی که لیاقت دارند پست بگیرند.

بسطامی افزود: تمام نظرات نمایندگان باید شفاف باشد ما نظر پنهانی از مردم نداریم زیرا نماینده با رای مردم به این سمت می رسد لذا مردم با آگاهی نمایندگان خود را انتخاب کنند تا در زمانی که به نمایندگان احتیاج داریم در کنار مردم باشند نه اینکه به تفریح خود برسند و درد مردم برایشان دغدغه نباشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1583638
ارسال نظر
نظرات