شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1398/12/01 شناسه خبر: 1583676
«نه» ملت به ناکارآمدی اصلاح‌طلبان؛

اقبال بلند جریان وفادار به انقلاب برای فتح بهارستان

اقبال بلند جریان وفادار به انقلاب برای فتح بهارستان
صاحب‌نظران و کارشناسان مسائل سیاسی معتقدند که جریان وفادار به انقلاب با نه قاطع مردم به ناکارآمدی طیف اصلاح‌طلبان برای فتح بهارستان اقبال بسیار بیشتری دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز صحنه سیاسی ایران فردا، دوم اسفندماه شاهد برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و حال و هوای تمام شهرها و حتی روستاهای کشور متاثر از تبلیغات کاندیداهای مجلس شاهد رفت و آمد کارناوال‌های کوچک و بزرگ است.

هر دو جریان سیاسی اصلی کشور یعنی اصولگرایان و اصلاح طلبان در ادوار مختلف مجلس گاه پیروز و گاه مغلوب بوده‌اند، اما این بار با توجه به عملکرد نامناسب بهارستان‌نشینان در دور دهم مجلس که اکثر آن را اصلاح‌طلبان و لیست امید تشکیل داده بودند اقبال عمومی به سمت اصولگرایان و نامزدهای انتخاباتی آنها روز به روز بیشتر می‌شود.

این روزها بحث‌ها و نظرسنجی‌های مختلفی که در سراسر کشور توسط نهادهای معتبر انجام می‌شود هم حکایت از پیروزی حداکثری جریان وفادار به انقلاب و آرمان‌های امام و رهبری است و نشان می‌دهد مردم چقدر از عملکرد دولت و جریان سیاسی همسوی وی ناراضی هستند و به جریان انقلابی امید بسته‌اند.

پیش بینی تشکیل مجلس آینده با انتخاب اکثریت نیروهای انقلابی

محمدرضا مرندی، یک کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: در حال حاضر دسته‌بندی اصلاح طلب و اصول گرا به انقلابی و غیر انقلابی تعبیر می شود البته در میان اصولگرایان افراد غیرانقلابی و در میان اصلاح طلبها نیز افراد انقلابی دیده می شود.

این کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: با این حال عمده جریان اصلاح طلب را افراد غیرانقلابی و اکثر جریان اصولگرا را افراد انقلابی تشکیل می دهد.

مرندی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز تقسیم بندی را بر مبنای انقلابی و غیرانقلابی مطرح کردند.

 

ا

 

وی افزود: مردم در این هفت سال از حاکمیت جریان غیرانقلابی که عمدتا اصلاح طلبان و اعتدالیون هستند خاطرات بسیار بدی را تجربه کردند و همین تجربه ها برای آنها کافی است.

مرندی گفت: مردم به این جریان غیرانقلابی متشکل از اصلاح طلبان و اعتدالیون تمایل چندانی نخواهند داشت بلکه به جریان انقلابی که عمدتا اصولگرایان هستند تمایل بیشتری دارند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود مجلس آینده با انتخاب اکثریت نیروهای انقلابی تشکیل شود.

اقبال اصولگرایان در انتخابات رو به تزاید است

حمیدرضا ترقی، یک کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: مردم رضایتمندی کافی و لازم را از عملکرد دولت و اصلاح طلب ها ندارند و به دلیل نوع عملکرد دولت و اصلاح طلبان اعتماد خود را به بخشی از کارگزاران نظام از دست داده اند.

وی افزود: این عدم رضایتمندی موجب شده قدری مشارکت مردم در انتخابات مختل شود و شاهد کاهش مشارکت در انتخابات باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: برهمین مبنا به طور طبیعی رغبت به سمت اصول گرایان افزایش و اقبال به سمت آنها روبه تزاید است.

ترقی خاطرنشان کرد: این مشروط بر این است اصول گرایان بتوانند از تکثر نامزد پرهیز کنند و وحدت و انسجام خود را در ارائه لیست ها و نامزدهای مطرح در هر شهر حفظ کنند.

وی عنوان کرد: اگر آرا را پراکنده نکنند احتمال موفقیت اصولگرایان و نیروهای انقلاب در این انتخابات بسیار بالا است و در صورتی که بر تکثر و تعدد لیست ها اصرار بورزند این پیروزی قدری به سختی بدست خواهد آمد.

بر اساس این گزارش، اغلب کارشناسان و صاحبنظران مسائل سیاسی معتقدند که مجلس آینده با اقبال عمومی به سمت جریان انقلابی و حضور اکثریت اصولگرایان همراه خواهد بود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1583676
ارسال نظر
نظرات