شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 10:27 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1583896
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام:

هیچ موردی از بیماری کرونا در استان ایلام مشاهده نشده است

هیچ موردی از بیماری کرونا در استان ایلام مشاهده نشده است
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در استان ایلام مشاهده نشده است و مردم نیز ضمن بی توجهی به شایعات بی اساس به آنها دامن نزنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار، "محمد کریمیان"، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام عصر امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هیچ موردی از بیماری کرونا در استان ایلام مشاهده نشده است،گفت: با توجه به حساس شدن مردم نسبت به شیوع بیماری کرونا از آنها تقاضا می شود فقط به اطلاعیه های روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استناد کنند و از این طریق اطلاعات مورد نیاز را پیگیری کنند.

وی اظهار کرد: تاکنون حتی مورد مشکوک به این بیماری در استان گزارش نشده است با این حال دانشگاه علوم پزشکی ایلام آمادگی لازم برای مقابله با آن را دارد.

کریمیان افزود: از مردم تقاضا داریم اصول اولیه بهداشت را رعایت کنند و با شستن مرتب دست ها با آب و صابون نکات بهداشتی را رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: مردم باید آرامش خود را حفظ کنند، از دست دادن و روبوسی کردن پرهیز کنند و دست‌های خود را مرتبط شستشو و از حضور در اجتماعات غیرضروری خودداری کنند.

کریمیان تاکید کرد: از جمله نکات بهداشتی که باید رعایت شود اینکه دهان و بینی تان را هنگام عطسه یا سرفه دیگران بپوشانید، اشیاء و سطوحی که اغلب لمس می کنید را ضدعفونی کنید و در مکان های شلوغ و حمل و نقل عمومی از لمس وسایل و سطوح عمومی بپرهیزید.

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در شهر «ووهان» مرکز استان هوبی شروع شد، علاوه بر استان‌های چین به ۲۴ کشور دیگر در جهان نیز سرایت کرده است.

روز گذشته ابتلا و فوت دو نفر در قم به علت ویروس کرونا توسط وزارت بهداشت اعلام و امروز نیز ابتلای سه نفر در قم و اراک به این ویروس گزارش شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1583896
ارسال نظر
نظرات