شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 22:19 منتشر شده در مورخ: 1398/12/01 شناسه خبر: 1583907
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی مطرح کرد:

تنها یک مورد مشکوک به کرونا در اراک تایید شد/ رعایت توصیه های بهداشتی ساده مانع شیوع کرونا

تنها یک مورد مشکوک به کرونا در اراک تایید شد/ رعایت توصیه های بهداشتی ساده مانع شیوع کرونا
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی رعایت توصیه های بهداشتی ساده را مانع شیوع کرونا دانست و گفت: شستشوی مداوم دست ها، استفاده از ماسک، اجتناب از دست دادن و روبوسی کردن از مهمترین راه کارهای مقابله با ویروس کرونا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ در رابطه با مثبت بودن آزمایش یک نفر به کرونا ویروس در استان مرکزی گفت: در استان مرکزی هشت نفر مشکوک به ویروس کرونا شناسایی شدند که پس از آزمایش های انجام شده ابتلای یک نفر به ویروس کرونا تایید شده و هم اکنون در یکی از مراکز درمانی اراک بستری و تحت مراقبت قرار دارد و برای تایید نهایی و قطعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارجاع شد.

جمالیان با اشاره به اینکه نتایج آزمایشگاهی هفت بیمار دیگر منفی بود اظهار کرد: ترس و وحشت مردم از کرونا ویروس بی مورد است به دلیل اینکه کمتر از ۳۰ درصد بیماران نیاز به بستری دارند.

وی رعایت توصیه های بهداشتی ساده را مانع شیوع کرونا دانست و ادامه داد: شستشوی مداوم دست ها، استفاده از ماسک، اجتناب از دست دادن و روبوسی کردن از مهمترین راه کارهای مقابله با ویروس کرونا است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی با تاکید بر اینکه هر فرد تب‌دار با علایم سرفه  باید از ماسک استفاده کند و تا حد امکان از منزل خارج نشود خاطرنشان کرد:  مردم باید به صورت جدی از دست دادن و روبوسی بپرهیزند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1583907
ارسال نظر
نظرات