شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 23:07 منتشر شده در مورخ: 1398/12/01 شناسه خبر: 1583913

مشاور سابق ترامپ به ۴۰ ماه حبس محکوم شد

دادگاهی در آمریکا روز پنجشنبه مشاور سابق رئیس‌جمهور این کشور را در پرونده اتهاماتش بابت دروغ به کنگره و ممانعت از انجام تحقیقات قانونی درخصوص پرونده ارتباط روسیه با پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶، به تحمل ۴۰ ماه حبس محکوم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «راجر استون»، مشاور سابق «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به تحمل ۴۰ ماه حبس محکوم شد.

راجر استون در اتهاماتی شامل دروغگویی به محققان در تحقیقات در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مجرم شناخته شد.

«ایمی برمن جکسون»، قاضی منطقه‌ای آمریکا گفت دروغگویی‌ها و اقدامات ستیزه‌جویانه ترامپ، «تهدیدی» علیه دموکراسی آمریکا به شمار می‌روند.

جکسون گفت: «او، آنطور که برخی گلایه کرده‌اند بابت حمایت از رئیس‌جمهور تحت پیگرد قرار نگرفت، بلکه بابت پنهان‌کاری در حمایت از رئیس‌جمهور مورد تعقیب قضایی قرار گرفت.»

این قاضی آمریکایی همچنین مدعی شد: «درباره تحقیقات او تعقیب قضایی مربوط به او هیچ چیز غیرعادلانه، شرم‌آور یا مبهمی وجود ندارد.»

پیش از این گزارش شده بود فشارهای ترامپ بر وزارت دادگستری آمریکا جهت تعدیل حکم راجر استون موجب شده چهار دادستانی که او را مجرم شناخته بودند، خود از پرونده کنار بکشند.

ترامپ مدعی شده که اتهامات مطرح‌شده علیه راجر استون غیرمنصفانه بوده‌اند و خواستار بازنگری در اتهامات مطرح‌شده علیه او شده است.

دادستان آمریکا دو ماه پیش در جلسه محاکمه استون اعلام کرد که او به کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه شهادت سپتامبر ۲۰۱۷ دروغ گفته است. وی به نمایندگان آمریکایی گفته بود که هیچ ارتباطی با سایت ویکی‌لیکس یا حتی کارزار ترامپ درباره ویکی‌لیکس نداشته است.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1583913
ارسال نظر
نظرات