شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:32 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1583933
همزمان با سراسر کشور انجام شد؛

همت بلند شیعه و سنی پای صندوق های رای برای انتخاب مجلسی قوی/رقابت 122 داوطلب برای 8 کرسی در مجلس

همت بلند شیعه و سنی پای صندوق های رای برای انتخاب مجلسی قوی/رقابت 122 داوطلب برای 8 کرسی در مجلس
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز همزمان با سراسر کشور در سیستان وبلوچستان آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، روزی دیگر برای حضوری باشکوه و ماندگار در تقویم ایران اسلامی و انقلاب از راه رسید. صبح امروز دوم اسفند ماه سال 98 همزمان با سراسر کشور، شیر مردان و دلاوران شیعه و سنی از آغازین لحظات شروع انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی همدل و هم صدا از هر جناح و جریان سیاسی در شعب مختلف اخذ رای در پای صندوق‌های رای حضور یافته تا ثابت کنند ایران اسلامی با محوریت ولایت فقیه، کشوری مستقل و مقتدر است وبا هر رای از سر آگاهی و شاخت مجلسی قوی انتخاب خواهند کرد.

امسال ۴۷ هزار نفر در  یک هزار و ۶۸۹ شعبه در سراسر سیستان و بلوچستان امر برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند و از آنجایی که فرآیند احراز هویت افراد به صورت الکترونیکی انجام می شود بنابراین افراد واجد شرایط رای دادن علاوه بر شناسنامه، کارت ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.

قرار است از بین ۱۲۲داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی که از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت نهایی شدند تعداد ۴۹ کاندیدا در زاهدان، ۷ نفر خاش، ۱۴ نفر ایرانشهر، ۱۱ نفر سراوان، ۲۳ نفر چابهار و ۱۸ نفر در زابل برای هشت کرسی استان در مجلس به رقابت می‌پردازند.

علی زینی وند، معاون سیاسی، اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان نیز در این خصوص به اصحاب رسانه گفت: با توجه به اینکه در ادوار گذشته بر اساس قوانین موجود انتخابات اگر بعد از ساعت ۲۴ روز رای گیری نیز افرادی در شعب اخذ رای حضور داشتند، امکان اخذ رای آنان وجود داشت اما امسال با توجه به الکترونیکی شدن فرایند احراز هویت دستگاه هوشمند رأس ساعت ۲۴ غیر فعال می شود لذا توصیه می شود؛ شهروندان رای دادن را به ساعات پایانی شب موکول نکنند چرا که حتی در صورت حضور در شعب، از امکان رای دادن محروم خواهند شد.

شایان ذکر است سیستان وبلوچستان در مجلس شورای اسلامی دارای هشت کرسی و 6 حوزه انتخابیه در شهرستان های زاهدان، زابل، چابهار، سراوان، ایرانشهر و خاش می باشد که از این میزان2 نفر درحوزه انتخابیه زابل، 2نفر زاهدان، یک نفر خاش، یک نفر سراوان، یک نفر ایرانشهر  و یک نفر چابهار است.
 
انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1583933
ارسال نظر
نظرات