شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1398/12/02 شناسه خبر: 1584047
یک نماینده عراقی خبر داد؛

ترکیب کابینه عراق شنبه معرفی می شود

ترکیب کابینه عراق شنبه معرفی می شود
یک نماینده پارلمان عراق اعلام کرد که ترکیب کابینه عراق احتمالا شنبه شب از سوی «محمد توفیق علاوی» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه معرفی خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش بغداد الیوم، عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق روز گذشته از پارلمان خواست با برگزاری نشستی فوق العاده در روز دوشنبه به کابینه محمد توفیق علاوی رای اعتماد بدهد.

وی اعلام کرد که نشست پارلمان باید تنها مختص موضوع رای گیری درباره تک تک نامزدهای معرفی شده از سوی مامور تشکیل کابینه باشد.

«برهان المعموری» عضو ائتلاف سائرون در پارلمان عراق که بخشی از ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری است هم روز پنجشنبه زمان ارائه ترکیب کابینه برای رای گیری درباره آن را گامی در مسیر درست توصیف کرد.

المعمور گفت: محمد توفیق علاوی قول داده که ترکیب کابینه‌ای مستقل و دارای شایستگی را معرفی کند. امیدواریم همه اعضای پارلمان در جلسه روز دوشنبه برای رای گیری درباره دولت موقت جدید حضور داشته باشند.

«ندی شاکر» عضو دیگر پارلمان عراق هم خبر داد: علاوی به گروه‌های سیاسی اطلاع داده که ترکیب کابینه را تا ۷۲ ساعت دیگر و قبل از جلسه پارلمان معرفی می‌کند و احتمالاً شنبه شب اعلام می‌شود.

طبق قانون اساسی عراق، نخست وزیر جدید عراق باید تا دوم ماه مارس (۱۲ اسفند) دولت خود را تشکیل دهد اما اختلاف احزاب و گروه‌ها بر سر نامزدهای به اصطلاح مستقل تاکنون مانع این کار شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1584047
ارسال نظر
نظرات